Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Nowa Startopia od Kalypso zadebiutuje w przyszłym roku

Nadal nie wiemy, czy jest to remake, remaster czy nowa odsłona?

Fani kultowej strategii z komputerów osobistych mogą zacierać ręce, bo niedługo na wiodących platformach zadebiutuje nowa gra pod szyldem Startopii. Wielu czytelników może nie kojarzyć tego tytułu, gdyż był on raczej niszowy i zadebiutował jedynie na komputerach osobistych, lecz z pewnością warto go odrestaurować, co potwierdzają wysokie oceny zarówno graczy, jak i ówczesnych recenzentów. Mimo pozytywnego odbioru nie odniósł jednak wielkiego sukcesu sprzedażowego i wkrótce na wiele lat o nim zapomniano... aż do dzisiaj.

Wraz ze zbliżającym się dzisiaj gamescom 2019 , Kalypso Media specjalizujące się w wydawaniu gier strategicznych, zapowiedziało właśnie... tak naprawdę nie wiemy co zapowiedziało. Ujawniono tylko, iż powstaje nowa gra pod oryginalną marką Startopia nosząca nazwę Spacebase Startopia, czym jednocześnie potwierdzono krążące po internecie od wielu miesięcy plotki na temat rzekomego powstawania takiego tworu. Od strony deweloperskiej tytułem zajmie się Realmforge Studios mające już jakieś doświadczenie w grach strategicznych, również na konsolach.

Niestety tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest to remake oryginalnej Startopii debiutującej w 2001 roku na PC, czy zupełnie nowa gra osadzona w tym samym uniwersum. Opublikowano co prawda dość obszerny opis produkcji, lecz brakuje tam informacji na ten temat, a jedyne szczątkowe jakie znalazłem są następujące:

(…) Kalypso Media (…) zapowiedziało dziś Spacebase Startopia, całkiem nowe spojrzenie na kultowego klasyka z 2001 roku

Zdanie to można rozumieć dwojako i daleki jestem od stwierdzeń typu „Kalypso zapowiedziało remake Startopii” krążącymi po innych portalach w internecie. Dopóki nie potwierdzimy, co konkretnie ma zamiar pokazać wydawca, nie warto moim zdaniem skreślać żadnej z możliwości. Na szczęście długo nie będziemy musieli czekać, ponieważ wydawca zapowiedział już obecność na targach gamescom 2019 .

Oprócz tradycyjnego już elementu w postaci możliwości przetestowania produkcji w wersji przedpremierowej firma pokusiła się również o prezentację poświęconą nowemu tytułowi, która będzie poprowadzona przez samych deweloperów pracujących nad grą. Jak najbardziej warto docenić ten gest, bo w obecnych czasach tego typu spotkania często prowadzą PR-owcy niemający o omawianym produkcie zbytniego pojęcia, a w tym przypadku otrzymamy sprawdzone informacje z pierwszej ręki.

Oryginalny tytuł debiutujący 18 lat temu na komputerach osobistych pozwalał nam wcielić się w zarządcę ogromnych stacji kosmicznych stanowiących handlowe i turystyczne centra niegdyś wielkiego imperium. Do naszych zadań należała będzie odbudowa tychże struktur, konserwacja i sprawne zarządzanie przybywającymi na niej mieszkańcami oraz oczywiście zarabianie pieniędzy. Te z kolei możemy zainwestować w różnorakie usprawnienia stacji, które pozwolą nam zmaksymalizować zyski, zatrudnić ochronę pilnująca na naszej ziemi porządku, bądź wydać na nowoczesne technologie zwiększające komfort naszych ludzi. Do wypełnienia jest 10 niezwykle długich misji, podczas których nierzadko spotkamy się kryzysami, katastrofami naturalnymi czy zdarzeniami losowymi mającymi wpływ na nasze starania.

Abstrahując od formy, jaką przybierze nowa gra od Realmforge Studios, cieszyć się nią będziemy mogli dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku na PC, PS4, Xbox One oraz Switch.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 41 sekund

SUPERHOT, Ori, Hotline Miami i Torchlight II na Switcha

arrow-right
arrow-right

Superhot na Switch wyciekło jeszcze przed zapowiedzią

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.