News

Sony cichaczem usuwa możliwość tworzenia wydarzeń i społeczności z PSN

Firmware 8.00 ma przynieść ograniczenia w istniejących funkcjach.

Społeczności, czyli mocno ograniczone fora i wydarzenia, czyli sesje gier organizowane przez członków PSN jak i wydawców, zostały wprowadzone w firmware 3.0 we wrześniu 2005. Później pojawiła się nawet aplikacja na iOS i Androidy, która obsługiwała "fora", co znacznie ułatwiało prowadzenie tam rozmów (dzięki klawiaturze telefonu).

Wygląda jednak, że Sony zrewidowało te funkcjonalności i właśnie zaczyna się ich mocne ograniczanie. Jakiś czas temu zdziwiło mnie na telefonie, że aplikacja PlayStation Communities przestała działać i wyświetlała komunikat o zaprzestaniu wspierania. Myślalem, że jej funkcjonalność zostanie przeniesiona do głównej aplikacji PlayStation w ramach unifikacji, ale to był zły trop. Wygląda na to, że był to początek końca wsparcia tej funkcjonalności.

Wraz z firmware 8.00 które pierwsi gracze dostają do testowania, pojawiły się takie informacje na liście zmian:

Nie będzie już można tworzyć nowych grup społeczności. Będzie można wysyłać wiadomości do członków "Imprezy".


Cała aktualizacja koncentruje się na funkcjach imprezy, gdzie zmienią się trochę zasady wspólnej gry, zapraszania osób (trzeba najpierw utworzyć grupę) czy ustawień mikrofonów osób z którymi gramy (wyciszanie innych, czy automatyczne odfiltrowanie wszelkiej komunikacji od zablokowanych osób).

Drugą funkcją która częściowo wyleci są Wydarzenia. Zniknie możliwość tworzenia wydarzeń przez graczy a pozostanie jedynie opcja tworzenia oficjalnych imprez przez deweloperów i wydawców gier.


Bardzo prawdopodobne, że funkcje zostały ograniczone przez problemy Sony z walką ze spamerami i botami, którzy za nic mają regulaminy firmy i zalewają możliwe do odczytania tylko w konsoli miejsca niekoniecznie nadającą się do czytania treścią.

O ile więc istniejące już grupy społeczności nie zostaną usunięte i można z nich nadal skorzystać na konsoli (ale zapewne zmieni się API, żeby odciąć boty), o tyle na PlayStation 5 funkcja zapewne w ogóle się nie pojawi, skoro wycofano już nawet aplikację do jej obsługi. Obcięcie wydarzeń na pewno jest znacznie mniej bolesne, bo organizowane oficjalnych wydarzeń przez wydawców ma znacznie większy sens.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 51 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Opóźniono dodatek Hellraid do Dying Light

arrow-right
arrow-right

Tony Hawk 1+2 wprowadzi nowych zawodników i tricki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: