News

Nowy Prince of Persia to roguelite! Gra od twórców Dead Cells na zwiastunie z rozgrywką

Kolejna gra z uniwersum Prince of Persia zapowiedziana! Twórcy tym razem idą w zaskakującym kierunku.

Dopiero co niedawno mieliśmy okazję recenzować dla was Prince of Persia: The Lost Crown a Ubisoft już zapowiada kolejną odsłonę. Wydawca zdecydował się na współpracę ze studiem Evil Empire. Twórcy Dead Cells mają umiejętności do tworzenia platformówek dwuwymiarowych. Na wydarzeniu Triple-I Initiative, gdzie zapowiedziano kilka mniejszych tytułów, zdecydowano się ujawnić grę. W sieci nie brakuje również dłuższej rozgrywki.

The Rogue Prince of Persia zachęci gracza to wielokrotnego powtarzania poziomów poprzez odblokowywanie nowej broni oraz amuletów. Twórcy chcą, aby gracz uczył się na błędach. Proceduralnie generowane poziomy pozwolą uniknąć nadmiernej powtarzalności i mają utrzymać rozgrywkę na intensywnym poziomie. Na przedstawionym zwiastunie szczególnie widoczna jest prosta, kolorowa oprawa graficzna, która znacznie wyróżnia się w stosunku to wcześniejszych tytułów z serii.

W sieci pojawiły się już dłuższe ujęcia z rozgrywki, więc gracze zainteresowani produkcją mogą bliżej przyjrzeć się tytułowi. Gra aktualnie zmierza wyłącznie na Steam, gdzie zostanie uruchomiona w programie Wczesnego Dostępu, co znaczy, że będzie stale rozwijana oraz poprawiana. Dostęp do tytułu zostanie uruchomiony już 14 maja, więc już wkrótce pierwsi gracze poznają pozycję. Po czasie The Rogue Prince of Persia powinno trafić również na konsole.

Jak podoba wam się nowy Książę Persji? Uważacie, że jest to odpowiedni kierunek dla tej serii, czy może wciąż liczycie na nową odsłonę w trójwymiarze? Dajcie znać w komentarzach!

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Slay the Spire 2 zapowiedziany. Hit doczeka się kontynuacji!

arrow-right
arrow-right

PlayStation Plus z zestawem gier na kwiecień! Sony stawia na mniejsze tytuły

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: