Saints Row to marka już nieco zapomniana. Niegdyś bijąca rekordy sprzedaży, dziś za sprawą problemów dewelopera oraz niezbyt udanej ostatniej części zepchnięta na boczny tor. W sierpniu mieliśmy okazję poinformować Was, iż nowa część gry jest obecnie w produkcji w artykule —  Nowy Saints Row od Volition już w fazie produkcji, teraz wiemy, iż o kontynuacji Saints Row: Gat out of Hell usłyszymy w przyszłym roku.

W wywiadzie udzielonym portalowi Gamesindustry.biz, Klemens Kundratitz — prezes Koch Media zapytany o kultową markę odparł:

Saints Row zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach i nowych informacji na jej temat możecie spodziewać się w przyszłym roku. Obecnie chcemy jedynie ogłosić, iż ona (nowa gra z serii — przyp. red.) nadchodzi i będzie niesamowita

Wydaje się więc, iż fani mogą spać spokojnie, gdyż oficjalne informacje pochodzące od dotychczasowego wydawcy serii nastrajają co do przyszłości marki optymizmem. Wiele osób wątpiło w powstanie kolejnej części gry po chłodnie przyjętym spin-offie Saints Row: Gat out of Hell, krytykowanego głównie za wtórną rozgrywkę i nieciekawe zadania. Szczególnie że wydany przez tego samego dewelopera w 2017 roku Agents of Mayhem okazał się koszmarną klapą finansową, jak i wizerunkową. Rzeczywistość okazała się jednak inna i nowy tytuł rzeczywiście powstaje.

Nie wiemy niestety, czy możemy liczyć na polonizację produkcji i na jakie platformy zmierza nowa gra, choć można przypuszczać, iż będzie to tradycyjny dla serii tandem obecnej generacji konsol wraz z pecetami. Zagadką pozostaje również data premiery, gdyż w całej wypowiedzi Kundratitz nie zająknął się o niej ani słowem. Może to oznaczać, iż tytuł zobaczymy jeszcze później niż w 2020, lecz nic nie jest na razie przesądzone.

Saints Row to seria zwariowanych gier akcji od Volition, w których wcielamy się w przywódcę gangu Świętych. Podczas rozgrywki rozprawiamy się z konkurencyją, dbamy o renomę gangu i gromadzimy majątek, a nawet walczymy z kosmitami zagrażającymi Ameryce. Nacechowana dużą ilością humoru i prześmiewczych motywów, absurdalna seria szybko zdobyła tysiące fanów na całym świecie za swój unikalny, zabawny styl oraz przyciągającą na wiele godzin grywalność.