News

Nowy Saints Row może zadebiutować w 2020 roku. Wydawca ujawnia nowe informacje

Fani na nową odsłonę cyklu nie będą musieli długo czekać.

Saints Row to marka już nieco zapomniana. Niegdyś bijąca rekordy sprzedaży, dziś za sprawą problemów dewelopera oraz niezbyt udanej ostatniej części zepchnięta na boczny tor. W sierpniu mieliśmy okazję poinformować Was, iż nowa część gry jest obecnie w produkcji w artykule —  Nowy Saints Row od Volition już w fazie produkcji, teraz wiemy, iż o kontynuacji Saints Row: Gat out of Hell usłyszymy w przyszłym roku.

W wywiadzie udzielonym portalowi Gamesindustry.biz, Klemens Kundratitz — prezes Koch Media zapytany o kultową markę odparł:

Saints Row zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach i nowych informacji na jej temat możecie spodziewać się w przyszłym roku. Obecnie chcemy jedynie ogłosić, iż ona (nowa gra z serii — przyp. red.) nadchodzi i będzie niesamowita

Wydaje się więc, iż fani mogą spać spokojnie, gdyż oficjalne informacje pochodzące od dotychczasowego wydawcy serii nastrajają co do przyszłości marki optymizmem. Wiele osób wątpiło w powstanie kolejnej części gry po chłodnie przyjętym spin-offie Saints Row: Gat out of Hell, krytykowanego głównie za wtórną rozgrywkę i nieciekawe zadania. Szczególnie że wydany przez tego samego dewelopera w 2017 roku Agents of Mayhem okazał się koszmarną klapą finansową, jak i wizerunkową. Rzeczywistość okazała się jednak inna i nowy tytuł rzeczywiście powstaje.

Nie wiemy niestety, czy możemy liczyć na polonizację produkcji i na jakie platformy zmierza nowa gra, choć można przypuszczać, iż będzie to tradycyjny dla serii tandem obecnej generacji konsol wraz z pecetami. Zagadką pozostaje również data premiery, gdyż w całej wypowiedzi Kundratitz nie zająknął się o niej ani słowem. Może to oznaczać, iż tytuł zobaczymy jeszcze później niż w 2020, lecz nic nie jest na razie przesądzone.


Saints Row to seria zwariowanych gier akcji od Volition, w których wcielamy się w przywódcę gangu Świętych. Podczas rozgrywki rozprawiamy się z konkurencyją, dbamy o renomę gangu i gromadzimy majątek, a nawet walczymy z kosmitami zagrażającymi Ameryce. Nacechowana dużą ilością humoru i prześmiewczych motywów, absurdalna seria szybko zdobyła tysiące fanów na całym świecie za swój unikalny, zabawny styl oraz przyciągającą na wiele godzin grywalność.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Plotka: PlayStation 5 może otrzymać obsługę wsteczną płyt aż do PSX

arrow-right
arrow-right

Informator zdradza szczegóły dot. PlayStation 5. Cena konsoli nie będzie zaskakująca

Komentarze
...
94.254.***.*** • #1
~wini
1605 dni temu

a jakiż to rekord sprzedaży został pobity przez którąkolwiek część saints row?

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
1604 dni temu

W stosunku do GTA oczywiście nie bije nic, ale ogólnie sprzedanych łącznie 13 milionów to chyba nie taka znowu mała liczba? Ot chociażby seria Yakuza, Watchdogs czy Payday zdają się mieć po kilka milionów mniej.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_game_franchises

Oczywiście jeśli mówimy o znaczeniu słowa "rekord" jako tylko "najlepszy", to faktycznie takowego gra nie pobiła w swojej klasie :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: