News

Oddworld: Soulstorm z przybliżoną datą premiery

Abe jest już niemal gotowy znów pierdzieć, bekać i ratować mudokony.

Epic Games w mijającym tygodniu zaprezentowało parę trailerów gier, które trafią do ich PCtowego sklepiku. Wśród nich znalazła się jednak pozycja, która zagości także na konsolach PlayStation (zarówno PS4 jak i PS5). Mowa o najnowszych przygodach Abe'a, które znacie być może jeszcze z czasów PSX, czyli Oddworld: Soulstorm.

Najnowsza część gry nawiązuje do klasycznych części (ukazało się też kilka gier które dzieją się w tym samym świecie, ale nie ma tam Abe'a, jak np. Oddworld: Stranger's Wrath). Minutowy zwiastun to oczywiście zbyt mało aby ocenić pełną wartość gry, ale zdecydowanie można być pewnym, że dostaniemy niemal identyczną porcję rozrywki co w dwóch częściach gry na PSX, czy też w odświeżonym Oddworld: New 'n' Tasty!. Jak za dawnych czasów dostaniemy więc platformowy widok w którym można poruszać się w lewo i prawo, a na każdym kroku kopalni dla zniewolonych Mudokonów będą czyhać przeszkody które prędzej czy później pozbawią Abe'a żywota. A jeśli nie jego, to innych Mudokonów, których tradycyjnie już będziemy próbowali uwolnić z niewoli i którzy będą ślepo ufać naszym komendom wydanym za pomocą odpowiednich kombinacji klawiszy. Bez naprawdę przemyślanych ruchów szykuje się więc kolejny raz porcja zgonów zarówno bohatera jak i jego przyjaciół, oraz zapewne standardowo porcja dodatkowych zbędnych komend odpowiadających za dźwięki pierdzenia czy bekania.

Niestety, twórcy, Oddworld Inhabitants, nie są jeszcze gotowi podać dokładnej daty premiery - mimo, że triailer wskazuje na wiosnę, a więc termin między późnym marcem a późnym czerwcem. Osobiście obstawiałbym więc ten niemal wakacyjny miesiąc jako termin w którym Abe po raz kolejny będzie uciekał z kopalni zarządzanych przez Sligów i inne stwory. Na razie brak też informacji o premierze na Xboxy - teoretycznie więc gra na konsolach jest exem Sony, ale nie ma gwarancji, że potrwa to wiecznie.

Więcej szczegółów poznamy zapewne w ciągu 2-3 miesięcy.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

CD Projekt RED olał włamywaczy, więc ci zmyślają sprzedaż gier firmy

arrow-right
arrow-right

Ratchet & Clank - ex Sony na 2021 - z datą premiery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: