News

Oficjalne - PS Store znika ze starszych konsol

Na szczęście kupione gry nie przepadną, ale to jedyna dobra wiadomość.

Były plotki, a teraz jest oficjalne potwierdzenie. Bardzo duża szansa, że dostaliście już tę informację również na mejla - 2 lipca 2021 z PlayStation 3 zniknie PS Store. Ten sam los spotka PS Vitę 27 sierpnia (a przy okazji zniknie też ostatnia opcja zakupu gier na PSP). Od tych terminów nie kupicie już nowych cyfrowych gier na te platformy, ale nadal pozostanie opcja pobrania tego za co już zapłaciliście (w tym opcja transferu z PS3 na PSP). Do tego wszystkiego, od 28 czerwca na PS Vita przestanie działać odbieranie nowych wiadomości.

Nie będzie można:

- nabyć nowych gier na PS3, PSP i PS Vita
- nabyć gier które dostępne były w ramach cross-buy, ale nie dodaliśmy ich do biblioteki (dotyczy to najczęściej gier które w CB pojawiły się po tym jak je kupiliśmy, lub ich edycja na inną platformę ukazała się później), dotyczy tylko gier na PS3, PSP i PS Vita
- realizować kuponów na doładowanie portfela na PS3, PSP i PS Vita (gdyż nie można na nich będzie sprawdzić salda - na PS4 i PS5, oraz przez www zadziałają bez problemu)
- odbierać wiadomości na PS Vita (od 28 czerwca)

Będzie można:
- pobrać zakupione gry i DLC, zarówno normalne jak i z PS+ (ale nadal trzeba mieć aktywne PS+ w dniu pobierania/grania, inaczej gra zablokuje się aż do odświeżenia abonamentu)
- wykorzystać kupony które nie straciły wartości
- nadal będzie działać cross-buy dla gier które wyszły na PSP, PS3 lub PS Vita i ich nowa wersja pojawiła się na PS4 lub PS5

Jeżeli więc chcecie kupić jakieś DLC, darmowe wersje cross-buy czy też brakujące w kolekcji pełne gry - macie na to 3 miesiące.
Od tego dnia nowe gry będzie można kupić jedynie na płytach.

Największym problemem są więc produkcje, które wyszły jedynie w wersji cyfrowej - jeśli twórcy nie wydali lub nie wydadzą nowej wersji na nowsze konsole, ich gier zwyczajnie nie będzie się dało już nigdy kupić.

Przypominam, zmiany wejdą w życie między 2 lipca a 27 sierpnia.

Poniżej trailer ostatniej wersji PS Store, która pojawiła się pod koniec żywota PS3. Gracze wspominali ją źle głównie przez lagi które powodowała zwłaszcza na starszych i zawalonych danymi konsolach.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Black Friday w PS Store wystartował już dziś. Rok z PS+ za 160zł - 19.11.2021 23:24
PS Store na PS3 i PS Vitę jednak nie zniknie! - 19.04.2021 22:54
Promocje na Black Friday w PS Store - 24.11.2020 11:39
Wishlista jednak wróci na PS5 - 11.11.2020 21:21
Odświeżone PS Store jest... słabe - 23.10.2020 16:01
Niedawno pisaliśmy też o...

Wiedźmin na next-geny w tym samym okresie co Cyberpunk 2077

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Spacebase Startopia

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: