News

Platinum Games ogłasza współpracę z Tencent. Fani martwią się o niezależność studia

Choć deweloper zapewnia, iż wszystko jest w najlepszym porządku.

Japońscy deweloperzy nie pozwalają nam się nudzić. Przez ostatnie tygodnie informowaliśmy Was o ich ciekawych planach na przyszłość —  Platinum Games zapowiada "gorące newsy". Studio chce wydawać gry samodzielnie, a także o nastrojach graczy w stosunku do ich ekskluzywnej produkcji na Switch  Produkcja Bayonetta 3 może być w powijakach? Gracze martwią się o stan prac nad tytułem. Dziś napływają kolejne informacje, które fanom studia raczej się jednak nie spodobają.

Twórcy Nier: Automata ogłosili bowiem, iż zamierzają rozpocząć współpracę z niesławnym Tencent. Wielu z naszych czytelników korporacja ta jest doskonale znana i niezbyt przez nich lubiana. Chiński moloch wsławił się ostatnimi laty wykupywaniem udziałów w zachodnich przedsiębiorstwach, by później, po przejęciu nad nimi kontroli zmienić ich formułę w celu maksymalizacji zysków, często za wszelką cenę.

Firma ma też niejasne powiązania z chińskim rządem i podejrzewa się, że jest przez niego niejako finansowana. Nie cichną także wobec niej oskarżenia dotyczące nielegalnego zbierania danych ze swoich usług i przekazywania ich później władzom Państwa Środka. Nic więc dziwnego, że w obliczu umowy z takim kolosem, gracze martwią się o niezależność Platinum Games, jakie przez lata zdążyło wyrobić sobie wśród fanów azjatyckich produkcji całkiem dobrą markę.

Prezes Platinum Games, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące partnerstwa, wystosował więc oficjalny komunikat poprzez stronę firmy:

Chcielibyśmy ogłosić, iż otrzymaliśmy inwestycję kapitałową od Tecnent Holdings Limited stanowiące niejako bazę pod rozpoczęcie współpracy obu firm. Partnerstwo to nie ma żadnego wpływu na niezależność naszej firmy i będziemy kontynuować wszelkie projekty, zachowując dotychczasową strukturę zatrudnienia.

Niestety nie ujawniono, o jaką konkretnie kwotę chodzi, choć w przypadku Tencent można przypuszczać, iż nie była ona mała. Chiński gigant dysponuje bowiem gigantycznymi środkami i jest jedną z największych firm branży IT na świecie. W dalszej części tekstu czytamy:

Chcemy wykorzystać ten kapitał w celu wzmocnienia naszej firmy, a także, by rozszerzyć naszą działalność i wydawać gry samodzielnie. Mamy także nadzieję, iż współpraca ta zapewni nam szerszą globalną perspektywę gdy wciąż będziemy tworzyć wysokiej jakości tytuły, które stanowią potwierdzenie naszej nazwy.

Poprzednio informowaliśmy was już o planach studia co do samodzielnego wydawania gier, a także o tym, jakie niesie to ze sobą ryzyko. Realizację tego planu inwestycja Tencent może znacząco ułatwić, lecz samo partnerstwo z nim wydaje się już być kontrowersyjne. Miejmy nadzieję, iż wyjdzie to deweloperom na dobre i zgodnie z oficjalnym komunikatem firmy, nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji w przyszłości.

Czas czytania: 3 minut, 19 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Najlepiej sprzedające się gry na PS Store — grudzień. GTA V wraca na podium

arrow-right
arrow-right

Cztery nowe gry trafią do Game Pass. Ofertę uzupełnia GTA V

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: