Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Produkcja Bayonetta 3 może być w powijakach? Gracze martwią się o stan prac nad tytułem

A jeden z producentów gry wcale im tej troski nie rozwiewa.

Choć miłośników przenośnej konsoli Nintendo nie ma w naszym kraju wielu, to ci, którym Switch nie jest obcy, czekają na nową Bayonettę z utęsknieniem. Poprzednie części widowiskowego slashera wydane na konsole poprzedniej generacji przyciągnęły przed ekrany tłumy graczy, a trzecia część przygód seksownej wiedźmy ma w odróżnieniu od nich zadebiutować jedynie na Nintendo Switch.

Niestety wygląda na to, że ścieżka jej tworzenia nie była dotąd usłana różami. O grze usłyszeliśmy bowiem praktycznie raz, na imprezie The Game Awards 2017 i od tego czasu w tej sprawie panuje grobowa cisza. Niektórzy fani, jacy liczyli na nowe informacje na temat Bayonetty 3 podczas tegorocznego TGA 2019 mocno się rozczarowali, gdy deweloper tworzący produkcję — Platinum Games owszem pojawił się na gali, ale jedynie po to, by zaprezentować Babylon's Fall uruchomioną według deweloperów na PlayStation 5.

O losy trzeciej części gry zaczęli się więc martwić fani. Pojawiły się nawet plotki o wstrzymaniu czy nawet anulowaniu projektu, a spekulacje podsycał fakt, iż studio deweloperskie tworzy obecnie wiele tytułów naraz i w efekcie produkcja Bayonetty 3 mogła zostać zepchnięta na dalszy plan w celu zrobienia miejsca chociażby wspomnianemu Babylon's Fall.

W końcu ktoś postanowił spytać jednego z producentów gry, Japończyka Hideki Kamiya o to jak idą prace nad wyczekiwanym tytułem. Odpowiedź była jednak bardzo lakoniczna (i po japońsku):

Prace idą bardzo dobrze.

Wypowiedź mężczyzny ciężko nazwać wyczerpującą i wydawałoby się, że po tak długim okresie oczekiwania na nowe informacje gracze zasługują na więcej informacji na temat projektu. Chyba że wymienione wcześniej plotki rzeczywiście okażą się prawdą, a deweloperzy z produkcją tytułu są, mówiąc trywialnie — w lesie.

Naturalnie tak oszczędna odpowiedź dewelopera w połączeniu z faktem kwietniowego „cichego” przesunięcia premiery tytułu z 2019 roku na bliżej niekreślony termin dolała jedynie oliwy do spekulacyjnego ognia, który teraz osiągnął naprawdę pokaźne rozmiary.

Produkcja ma zadebiutować wyłącznie na Nintendo Switch. Data premiery pozostaje obecnie nieznana.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation Plus w 2020 roku

arrow-right
arrow-right

Iron Harvest na nowym gameplayu. Deweloperzy przygotowują się do przyszłorocznej premiery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.