News

PlayStation 5 musi kosztować mniej niż 500 dolarów? Tak twierdzi były szef marketingu Xbox

Im taniej, tym lepiej? Nie zawsze.

Choć o konsolach nowej generacji wiemy już całkiem sporo, to ich ceny wciąż pozostają tajemnicą. Z ostatnich przecieków na stronach internetowych Amazon oraz Play-Asia mogliśmy zaobserwować sumy kolejno 499 i 699 dolarów, przy czym ten pierwszy wariant wydaje się dużo bardziej wiarygodny.

Nie tylko dlatego, że kwota niemal 700 dolarów za konsolę to po prostu zbyt drogo, ale także, ponieważ to właśnie na cenę 499 dolarów stawia były szef marketingu XboxAlbert Penello. Prowadząc dyskusję z użytkownikami Twittera, Penello w pewnym momencie kategorycznie stwierdził, iż jego zdaniem nie jest możliwe, by cena konsoli przekroczyła próg 500 dolarów.

Mężczyzna w kolejnym tweecie dodał, że w przyszłej generacji największy wpływ na sukces danego sprzętu będzie miała właśnie cena, która to może być ważniejsza nawet od gier ekskluzywnych. Należy bowiem pamiętać, że przez pandemię koronawirusa wiele krajów zmaga się z kryzysem ekonomicznym, a ludzie są znacznie mniej skorzy do wydawania pieniędzy na rozrywkę niż jeszcze kilka lat temu. Postawienie więc przez Sony na bardzo wysoką kwotę startową równałoby się strzałowi w kolano już na samym początku nowogeneracyjnego wyścigu.

Naturalnie większość z nas wolałaby zapłacić za konsole nowej generacji jak najmniej, ale jak pokazuje czas — niekoniecznie najtańszy produkt może dostarczyć najlepsze doświadczenia z rozgrywki. Między innymi z powodu budżetowości obecnej generacji konsol, ulepszone modele w postaci Pro i Xbox One X stały się faktem. Miejmy nadzieję, że ostateczna kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za nowe sprzęty, okaże się idealnym kompromisem pomiędzy budżetowością a jakością, dzięki czemu ulepszone modele urządzeń nie będą w przypadku bardziej hardkorowych graczy koniecznością.

Konsole nowej generacji w postaci PlayStation 5 oraz Xbox Series X zadebiutują pod koniec obecnego roku.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 37 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Horizon 2 Forbidden West zabierze nas do San Francisco

arrow-right
arrow-right

Star Wars: Squadrons - trailer zapowiada kolejną sieciową grę z uniwersum

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1464 dni temu

to 3 poproszę ;p

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1464 dni temu

Ciekawe skąd wziąłeś na to pieniążki? :)

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1463 dni temu

Bunia dała ;p

odpowiedz
...
85.193.***.*** • #4
~Ccuummm
1464 dni temu

Także z trzy poproszę...

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: