Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

PlayStation 5 rozchodzi się jak ciepłe bułki

Czy Sony da radę przeskoczyć postawioną sobie na marzec poprzeczkę?

Popyt na PlayStation 5 zaskoczył chyba wszystkich. Jeszcze w pierwszych dniach września przeważały opinie, że gracze kupią konsolę w sklepach stacjonarnych, tymczasem gdy po odpaleniu preorderów w kilkanaście godzin wyprzedano wszelkie zapasy, zaczęły się gorzkie łzy. Potem okazało się, że konsol jest tak mało, że dla bezpieczeństwa graczy w związku z epidemią będą one sprzedawane jedynie online, żeby gracze niepotrzebnie się nie kotłowali pod sklepami bo i tak dla większości nie starczy.

Teraz Digitimes podaje swoje szacunki sprzedaży, z których wynika, że w pierwszy miesiąc mimo braków sprzętu, opchnięto 3,4 miliona konsol, co stanowi rekord w historii PlayStation. To sprawiło, że Sony zrewidowało swoje wcześniejsze plany sprzedania 5 milionów sztuk do marca 2021, gdyż ta liczba zapewne przekroczona zostanie jeszcze w styczniu, gdy nowe dostawy trafią do sklepów (i zapewne błyskawicznie znikną). Ba, Sony jest tak pewne siebie, że swoje plany... podwoiło. 10 milionów konsol w 5 miesięcy? Brzmi nazbyt optymistycznie, ale to by tez oznaczało, że jeszcze więcej konsol do tego czasu opuści fabryki. Jeśli więc przegapiliście preordery i nie załapaliście się na kolejne niewielkie dostawy, to do marca raczej nie będzie już problemu dostać w końcu swoją konsolę.

Szkoda tylko, że obecnie średnio jest w co zagrać... licząc prawdziwie next-genowe gry, na PlayStation dostaliśmy jedynie Astro's Playroom instalowane z konsolą i Demon's Souls, reszta to gry stojące w rozkroku generacji (w tym Spider-Man czy Call of Duty). Jeszcze słabiej jest na Xboxie Series X, gdzie jedyną grą która jest faktycznie next-genowa jest... polski Observer System Redux. Na razie niemal brak dat premier prawdziwych killerów wychodzących tylko na nowe platformy i w pełni korzystających z zalet nowych technologii.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Udostępniono nagranie z koncertu Metal Gear Solid

arrow-right
arrow-right

Styczniowe poprawki do Cyberpunka razem z darmowym DLC?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: