News

Udostępniono nagranie z koncertu Metal Gear Solid

Nastawcie głośniki na maximum i wróćcie wspomnieniami do przygód Snake'a!

Kilka miesięcy temu, 11 października w Tokio odbył się koncert Metal Gear in Concert, który ze względu na epidemię nadawany był online - wciąż jednak trzeba było kupić bilet, więc całość dostępna była jedynie za opłatą. Teraz firma Kyodo Tokyo która pomagała w nagraniu przedsięwzięcia, postanowiła za darmo udostępnić nam aż 18 minutowy fragment koncertu.

Usłyszycie na nim utwory z 6 części gry, chociaż oczywiście ze względu na przycięcie względem pełnego koncertu zabrakło tutaj paru ikonicznych kawałków, czy występu na żywo Donny Burke.

- Takin‘ On The Shagohod z MGS3
- Metal Gear Solid Peace Walker Main Theme z MGSPW
- Blood Stained Anthem z MGSV
- Escape z MGS1
- Battle z MGS2
- Father and Son z MGS4
- Sins of The Father z MGSV

Oczywiście jak zwykle nawet w pełnej wersji koncertu zabrakło słynnego tytułowego motywu z MGS 1, który swego czasu posądzony został o zbytnie podobieństwo do utworu "Zimowa Droga" autorstwa Gieorgija Swiridowa. Co ciekawe, zamiast spróbować się dogadać, albo po prostu olać sprawę, Konami w kolejnych częściach gry nie wracało do pechowego motywu. Japończycy mają jednak swój honor, jak bowiem dobrze wiadomo, w Rosji kwestia praw autorskich ciągle leży, a nawet polski disco-Zenek ma na swoim koncie kilka znacznie bardziej zerżniętych piosenek i jakoś nikt się tym do dziś nie przejmuje... Trochę szkoda, bo moim zdaniem to jeden z najlepszych kawałków w historii gier, a w czasach PSX powodował prawdziwe ciary na plecach.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 23 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pokaz Elden Ring prawdopodobnie w styczniu

arrow-right
arrow-right

PlayStation 5 rozchodzi się jak ciepłe bułki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: