Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

PlayStation Indie to nowa inicjatywa Sony. Na start 9 gier

Sony postanawia wspomóc niezależnych twórców w ukończeniu ambitnych gier, inwestując w powstające już gry. Sprawdźcie 9 intrygujących trailerów.

Shuhei Yoshida, były szef SIE Worldwide Studios i pracownik Sony od 1993 roku (pomagał przy pracach nad PSX) dostał właśnie od firmy nową rolę - będzie zarządzał inicjatywą PlayStation Indie. Sony wobec twórców wybranych przez siebie gier wyciągnie pomocną dłoń w przeniesieniu ich na PlayStation 4 i PlayStation 5, oraz pomoże potem w odpowiedniej promocji. Co ciekawe, nie oznacza to wyłączności tych gier - część z nich wyjdzie też na Xboxa, czy PC. W żadnym razie nie jest to więc wykupywanie małych twórców (wtedy przestaliby już być Indie), a jedynie wsparcie, aby dobrze zapowiadające się gry faktycznie takimi się stały.

Na początek dostaliśmy informacje o aż 9 grach które firma wesprze, ale wkrótce mają się pojawić następne tytuły.

Pierwsza z nich to Worms Rumble od Team 17, które na 25 lecie serii Worms znów próbuje średnio udanego romansu z 3D, tym razem jednak z pewną zmianą - gra nie będzie już turowa. Gra zapewni crossplay dla 32 graczy i wyjdzie jeszcze w tym roku. Gra trafi na obie konsole Sony.

Haven to z kolei kooperacyjna, w której nasze postaci przemierzają zapomnianą planetę, z elementami uproszczonego RPG i co ciekawe - z postaciami przypominającymi wyjęte żywcem z Gravity Rush. Również na obie konsole, zatem premiera raczej w przyszłym roku.

Carto to z kolei piękna gra, w której historię będziemy budować poprzez przestawianie i obracanie kafli z mapą - kolejne zadania pojawią się tylko, jeśli odpowiednio połączymy elementy. Ta gra bardzo mnie zaintrygowała. Premiera jeszcze na PS4 już jesienią.

Recompile to z kolei połączanie Journey z Rezem - przemierzamy wnętrze komputera jak wirus i próbujemy uciec, zanim zostaniemy usunięci z systemu. I to nie byle jakiego, bo najpotężniejszego komputera na świecie. Gra wyjdzie tylko na PS5.

Where the Heart Is to przygodowa gra narracyjna zmierzająca na PS4. Niestety, na trailerze wygląda nieciekawie i nudno, a samo chodzenie i wysłuchiwanie dialogów o różnych przemyśleniach wirtualnej rodziny tym bardziej nie zachęca.

Maquette, w odróżnieniu od poprzedniczki to faktycznie intrygująca i oryginalna gra. Przyjdzie nam rozwiązywać zagadki w rekursywnym świecie - oddalając lub przybliżając kamerę, trafimy w końcu w to samo miejsce w którym się znajdujemy. Troszkę jakby ugrzęznąć między dwoma portalami w grze Portal.

F.I.S.T: Forged in Shadow Torch w pierwszych sekundach powoduje szybsze tętno ciekawą stylistyką i świetną jak na grę Indie grafiką, niestety po pięknej cutscene okazuje się, że to platformowa strzelanka 3D, w której poruszamy się jedynie w dwuwymiarowej przestrzeni. Wygląda pięknie, ale wolałbym dostać to co w intro jako jakiś sandbox wojenny w zwierzęcym świecie. Gra trafi na PS4.

Heavenly Bodies, mimo, że znacznie mniej piękne od poprzedniczki to z kolei kosmiczne puzzle, w których musimy wykonywać misje astronautą na zewnątrz rakiet i stacji kosmicznych. Co ciekawe, sterować będziemy mogli jedynie dłońmi postaci, a reszta będzie w stanie nieważkości - i to faktycznie może sprawić, że gra będzie wyzwaniem. Gra trafi na obie konsole.

Ostatnia propozycja to Creaks. Gra od twórców Machinarium utrzymana jest w podobnym stylu graficznym i chociaż nie tak skupioną na zbieraniu i składaniu przedmiotów jak typowe point and clicki, to jednak wciąż utrzymaną w tym gatunku. Dla fanów Amanita Design - must have. Premiera jeszcze latem na PS4.

Wpadło wam coś w oko?

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 2 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

10 lat PS+. Darmowy motyw i nowe zniżki w PS+ Rewards

arrow-right
arrow-right

Tannenberg zmierza na konsole. Dostanie polską mapę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.