News

PlayStation Network z problemami. Niektórzy gracze nie mogą uruchomić cyfrowych wersji swoich gier

I to już nie pierwszy raz, kiedy wspomina się o problemach z licencjami.

Sieć PlayStation Network nie ma w internecie najlepszej opinii. Choć od pamiętnego włamania na serwery w 2011 roku, kiedy to usługi nie działały aż przez 23 dni, minęło już wiele lat, to gracze wciąż pamiętają także o sporych problemach ze stabilnością PSN przez całą poprzednią generację. Nie da się ukryć, że Japończycy przy PS4 znacznie lepiej postarali się już o zabezpieczenie i konserwację swoich usług sieciowych, dzięki czemu ostatnimi czasy z poważnymi problemami praktycznie nie mamy do czynienia. A przynajmniej aż do teraz.

Mnóstwo graczy w serwisie społecznościowym Reddit raportuje, iż ma problemy nie tylko z uruchomieniem swoich cyfrowych gier na PlayStation 4, ale także z wykrywaniem aktywnego abonamentu PlayStation Plus czy PS Now, co stanowi już dużą niedogodność, gdyż ten pierwszy wymagany jest do gry online. Próbujący obejść problem internauci, nawet jeśli dysponują więc fizyczną kopią gry, to przez internet przynajmniej na razie nie zagrają.

Dotknięci problemem użytkownicy raportują, iż na konsoli wyświetlają się błędy: CE-42738-4 lub CE-42739-5, a problem nie znika nawet po użyciu opcji „Przywróć licencję” z poziomu systemu konsoli. Do chwili obecnej Sony nie wydało komunikatu w tej sprawie. Jeśli macie problemy z uruchomieniem gier czy wykrywaniem abonamentu PlayStation Plus musicie więc uzbroić się w cierpliwość i czekać aż Japończycy wyeliminują problem.

Co ciekawe problem z licencjami na cyfrowe gry w przypadku PlayStation nie jest nowy. Pierwsi raportujący go gracze pojawili się już ponad miesiąc temu. Wtedy chodziło głównie o znikające z bibliotek zakupione już tytuły, a także te otrzymane gratis dzięki programowi PlayStation Plus i jedynym rozwiązaniem problemu okazał się kontakt ze wsparciem Sony. Nie jesteśmy pewni czy te incydenty są ze sobą powiązane, choć stopień ich podobieństwa oraz ramy czasowe wskazują, iż rzeczywiście może tak być. Miejmy nadzieję, że tym razem kontakt z korporacją nie będzie potrzebny, a zainteresowani szybko wrócą do swoich ulubionych tytułów.

Czas czytania: 2 minut, 44 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Kolejne firmy z bonusami dla polskich posiadaczy abonamentu PS+

arrow-right
arrow-right

Scena z pokazu Unreal Engine 5 została odtworzona... w Dreams

Komentarze
...
46.134.***.*** • #1
ZjemCie
1467 dni temu

Dlatego nie lubię kupować cyfrowo , PSstore to porażka zamulony system jak nie wiem co:/ , wolę z apki telefonu kupować niż z konsoli , bo przynajmniej na fonie tak się nie zwiesza.

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1467 dni temu

Ja tak samo, zawsze kupuję z apki bo wygodniej.

odpowiedz
...
83.8.***.*** • #3
klaus71
1467 dni temu

kiedyś na PS3 dawali taką grę Dragon's Dogma: Dark Arisen

ale obecnie nie można jej zainstalować.

została wycofana przez Sony czy ja mam coś z kontem?

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #4
GoDlike
1467 dni temu

Hej,

Spójrz na to - https://gamefaqs.gamespot.com/boards/684236-dragons-dogma-dark-arisen/67738927?page=1

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #5
gnysek
1467 dni temu

Cześć gier jest tylko na liście pobierania, bo w sklepie dali "nowsza wersję" albo całkiem usunęli. Tak ma wiele gier z plusa z ps3.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: