Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Scena z pokazu Unreal Engine 5 została odtworzona... w Dreams

Oczywiście na identyczną jakość nie możemy liczyć, ale wynik i tak jest imponujący.

Zaledwie kilka dni temu byliśmy świadkami ujawnienia nowej, piątej już wersji silnik Unreal Engine Gameplay z PlayStation 5. Unreal 5 zachwyca! Czy tak będą wyglądać wszystkie gry?. Pokaz zrealizowano na PlayStation 5, co naturalnie odbiło się szerokim echem w całym internecie. Szczególnie że zarówno samego gameplayu, jak i szczegółów dotyczących konsoli Japończyków jest w internecie naprawdę niewiele.

Co ważne, odbiór prezentacji wśród internautów okazał się bardzo pozytywny i już wkrótce filmik zapełnił się przychylnymi dla twórców lajkami. Gracze oczarowani możliwościami konsol nowej generacji zwracali szczególną uwagę na niemal filmowej jakości tekstury i niesamowitą jakość oświetlenia. Wrażenia nie popsuło nawet ujawnienie informacji, iż pokazowa „gra” działała jedynie w rozdzielczości 1440p przy 30 FPS, co przy rozbudzonych apetytach na jakość 4K60 stanowiło niemałą łyżkę dziegciu w tej beczułce next-genowego miodu.

Okazuje się, że tak wielce chwalony pokaz (a przynajmniej jego część) da się odtworzyć... w Dreams na PS4. Zaledwie kilka dni po prezentacji na YouTube pojawił się film od niejakiego Martina Nebelonga zawierający nagranie wideo ze stworzonej przez niego kreacji i choć oczywiście na dokładnie taką samą jakość jak na oryginalnym pokazie nie możemy liczyć, to końcowy rezultat wciąż robi ogromne wrażenie.

To nie pierwszy taki projekt w niesamowicie zaawansowanym edytorze zawartym w Dreams. Ekskluzywny tytuł na konsolę Sony doczekał się, chociażby miniklonów Crasha Bandicoota czy nawet Fallouta 4 W Dreams powstają prawdziwe cuda. Gry używa nawet znany polski satyryk i z każdą chwilą powstają coraz to nowe projekty.

Dreams podobnie jak poprzedni hit studia — Little Big Planet, to w dużym uproszczeniu gra umożliwiająca tworzenie innych gier. Gigantyczne możliwości udostępnionych narzędzi pozwalają nie tylko stworzyć nowe tytuły, ale także odtworzyć w Dreams już istniejące gry. Warto pamiętać, iż produkcja nie jest nastawiona jedynie na tworzenie zawartości, mniej kreatywni gracze mogą zawsze odkrywać stworzone przez innych użytkowników światy, a te z racji możliwości są niesamowicie różnorodne i oryginalne.

Tytuł zadebiutował 14 lutego wyłącznie na PlayStation 4.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 51 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PlayStation Network z problemami. Niektórzy gracze nie mogą uruchomić cyfrowych wersji swoich gier

arrow-right
arrow-right

Wkrótce Nioh 2 otrzyma fabularne DLC

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
6 dni temu

To nie to hehe

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.