News

Pokaz Elden Ring prawdopodobnie w styczniu

Fani gier From Software mogą wstawić dziś dodatkowego szampana do lodówki.

Elden Ring to produkcja, która w 2019 roku narobiła zamieszania w trakcie zapowiedzi, a o której potem zrobiło się nazbyt cicho. Pokazany w trakcie E3 2019 trailer za wiele co prawda nie pokazał, ale sama informacja o tym, że to kolejna gra od FromSoftware, a więc zapewne coś w klimatach Demon's/Dark Souls i Bloodborne, oraz, że przy scenariuszu dłubie też George R. R. Martin wystarczająco podnoszą ciśnienie.

Gra jest podobno w produkcji już od 2017 roku i wcześniej pojawiały się plotki, że dawno miała wyjść oraz była gotowa do pokazów, ale z jakiegoś powodu całą machinę wstrzymano. Bardzo możliwe, że planowano grę wydać jedynie na poprzedniej generacji (nie znając jeszcze daty premiery next-genów), a potem postanowiono ją jednak przenieść także (lub wyłącznie) na nowe konsole (być może po tym, gdy twórcy zobaczyli jak wygląda przygotowany przez Sony i Bluepoint remake Demonów). Jedna z plotek mówi wręcz wprost o premierze w okolicach listopada 2020, co mocno krzyżowałoby się właśnie z planami Sony, zatem jest wielce możliwe, że grę celowo opóźniono. Na pewno nie pomogła też epidemia, która wpłynęła na opóźnienia wielu gier.

Za rychłym pokazem przemawiają... przecieki które zaczęły się pojawiać w sieci. Pierwszy z nich to niskiej jakości grafiki koncepcyjne dwóch postaci.


Chociaż z początku mogło się wydawać, że mogą to być postaci z dowolnej gry, to wczoraj na stronie jednego z grafików koncepcyjnych pojawiła się też przycenzurowana grafika właśnie z Elden Ring, z zaznaczeniem, że embargo na ich pokaz zniknie w styczniu, po pokazie gry. Wystarczy wejść na stronę grafika Gabriela Bjorka Stiernstroma, aby sprawdzić to na własne oczy - ów artysta pracował przy jedynym jak dotąd trailerze gry z 2019 roku. Kto wie, może ktoś wrzucił gdzieś jakąś grafikę za szybko, a widoczne powyżej screeny to cache miniaturek, który udało się odzyskać jakiemuś internaucie mimo skasowania prac.

Cóż, trzymamy kciuki nie tylko za pokaz gry w styczniu, ale także za jej premierę najpóźniej wiosną. Fani FromSoftware zapewne dawno już zdobyli co się dało w remasterze Demon's Souls i są żądni kolejnej gry w podobnych klimatach.


Czas czytania: 2 minut, 56 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Elden Ring: Shadow of the Erdtree podbiło Steam! - 21.06.2024 15:07
Elden Ring sprzedał się wyśmienicie - 13.06.2024 08:32
Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Dziś pokaz DLC. - 21.02.2024 09:08
The Game Awards 2022 - zwycięzcy - 09.12.2022 19:34
W Elden Ringu można dostać bana za... zbieranie majtek - 19.04.2022 21:15
Niedawno pisaliśmy też o...

Fumito Ueda ukrył swoją nową grę w życzeniach na 2021

arrow-right
arrow-right

Udostępniono nagranie z koncertu Metal Gear Solid

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: