Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Pokaz gier z PlayStation 5 już 3 czerwca? Trzech znanych insiderów potwierdza ewent

Taka zbieżność nie może być dziełem przypadku.

O pokazie next-genowych gier z PlayStation 5 czy też samej konsoli mówi się już od wielu miesięcy, najpierw wszystko wskazywało na to, że konferencja Sony zostanie zorganizowana jeszcze w marcu, ale gdy głosy zarówno insiderów wieszczących ewent, jak i samego Sony, które podgrzewało atmosferę nagle ucichły, wszyscy zastanawiali się, co takiego mogło się stać, że ostatecznie impreza się nie odbyła. Wygląda na to, że mamy w końcu odpowiedź.

Wersja deweloperska konsoli

Znany w branżowych kręgach insider — Jeff Grubb, będący jednocześnie redaktorem serwisu Venture Beat podzielił się teorią, jakoby ewent Sony miał być już wielokrotnie przekładany. Korporacja miała naciskać, by konferencja została zorganizowana w maksymalnie profesjonalny sposób i spowodowała opad szczęki u wszystkich zainteresowanych, co przy pandemii koronawirusa i konieczności pracy z domu niektórych pracowników nie było proste, stąd opóźnienie. Na deser Jeff dodał, iż jego zdaniem konferencja Sony odbędzie się już 3 czerwca, co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia o wczesno czerwcowej dacie ewentu.

Oczywiście wypowiedź jednej osoby, choć znanej już z wiarygodnych informacji nie powinna być brana za pewniak, ale zaledwie chwilę po Jeffie dokładnie to samo przekazali inni potwierdzeni informatorzy, w tym znany analityk Daniel Ahmad czy Jason Schreier, który jest swoistą legendą w branży, a jego informacje uznawane za w 100% wiarygodne.

To jeszcze nie koniec rewelacji. Jeden z reporterów Bloomberg Takashi Mochizuki, który również informował o pokazie, stwierdził, iż właśnie ruszyła produkcja samej konsoli. Tak wczesne jej rozpoczęcie może zdziwić niektórych czytelników, ale warto pamiętać, iż popyt na next-genowe konsole jest gigantyczny, a hajp rośnie z każdym dniem, toteż korporacja musi się upewnić, iż odpowiednia ilość konsol trafi do sklepów w dzień premiery.

Nawet jeśli w środę nie zobaczymy samej konsoli, to można przypuszczać, iż wraz z ruszeniem procesu produkcyjnego już niebawem natrafimy na pierwsze przecieki z linii. Podczas produkcji nie da się bowiem utrzymać takich standardów bezpieczeństwa jak w fazie projektowej, co znacznie zwiększa ryzyko ujawnienia wyglądu gotowego produktu. W taki sam sposób wyciekły między innymi projekty PS4 Slim czy PS4 Pro, a w tym pierwszym przypadku stało się to na aż 3 miesiące przed samą premierą.

Wygląda więc na to, że możemy niemal z całą pewnością oczekiwać ewentu już za niecały tydzień. Termin nie jest odległy, toteż wydaje się, że na dniach powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie pokazu, jeśli oczywiście w międzyczasie nic się nie zmieni. Pozostaje nam mieć nadzieję, że tak się nie stanie, a Japończycy zorganizują w końcu konferencję, której tak bardzo pragną fani.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 22 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

PS5 już w produkcji. Co szybciej - pokaz, czy wyciek z fabryki?

arrow-right
arrow-right

The Last of Us Part II - pokaz ze State of Play

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
116 dni temu

Z całym szacunkiem do redaktora, ale bla bla bla. Nie wierzę Sony, jak zawsze w cokolwiek, co dotyczy PS5!! Będą konkrety to pogadamy.

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
116 dni temu

Ja też podchodzę dość ostrożnie do przecieków, ale te trzy osoby pokazały już w przeszłości, że można im ufać.

odpowiedz
...
77.65.***.*** • #3
~gier
116 dni temu

Co to jest ewent?

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #4
skalariX
116 dni temu

to inaczej wydarzenie.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.