News

PS5 już w produkcji. Co szybciej - pokaz, czy wyciek z fabryki?

Moment, w którym wszystko stanie się jasne jest już naprawdę blisko. Ten worek już dłużej nie uniesie tajemnic.

Historia drogi do pokazania nam PlayStation 5 którą wybrało Sony jest naprawdę dziwna. Najpierw, ponad rok temu - 16 kwietnia 2019 jako pierwsi rozpoczęli artykułem w Wired zapowiedź nowej generacji i pierwsze informacje, potem był przeciek z prezentacji na której Spider-Man z PS4 wczytuje losowy obszar mapy na PS5 w 0.8 sekundy, a dopiero niemal rok później, w marcu 2020 dostaliśmy nudny wykład Marka Cerny (który może skrywać więcej tajemnic niż się zdaje) na temat wnętrzności konsoli, czy w końcu prezentację DualSense (to akurat było zaskoczenie -  DualShock 5 to DualSense. Poznajcie pada od PlayStation 5!).

Po ponad roku wiemy więc, że będzie szybki SSD, że nowe wibracje, że lepszy pad, znamy nawet teraflopy - ale konsoli wciąż nie widzieliśmy.

Plotki mówią o prezentacji w przyszłym tygodniu i wygląda, że są one prawdziwe ( Pokaz gier z PlayStation 5 już 3 czerwca? Trzech znanych insiderów potwierdza ewent). Sony nie może już dłużej zwlekać, bowiem pewne źródła potwierdzają, że w końcu ruszyła produkcja PlayStation 5, co oznacza, że obudowa jak i wszelkie elementy zostały już docelowo wybrane i nie ma możliwości ich zmiany. Jeśli więc Sony nie pokaże na dniach konsoli, to na pewno jakiś chińczyk rządny 5 minut sławy przemyci zdjęcie konsoli lub kartonu z fabryki i podzieli się nim ze światem.

Tak wyciekła informacja o tym, że pojawi się PS3 Slim. Z drukarni.

Informację o starcie produkcji ujawnił Takashi Mochizuki, ten sam który wspomniał o prezentacji PS5 w przyszłym tygodniu. Myślę, że redakcja taka jak Bloomberg nie wystawiałaby się na pośmiewisko dając dwie trefne informacje w ciągu doby.

Następne dwa tygodnie szykują się więc jako tłuste tygodnie dla graczy - prezentacja PlayStation 5, zapewne kolejne prezentacje Xbox Series X w odpowiedzi, oraz prezentacje gier w ramach Summer Game Fest od Geoffa Keighley i Summer of Gaming o IGN.

Po tym jak została ujawniona niemała lista gier na PlayStation 5 (która zawiera głównie produkcje mniejszych studiów, wznowienia i gry sportowe -  Przeciek: Potwierdzone gry zmierzające na PlayStation 5), zawierająca 38 tytułów, spodziewam się, że przez najbliższe dwa tygodnie zobaczymy między 80 a 100 tytułów gier zmierzających do nas w ciągu następnych dwóch lat.

Będzie się działo.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Zremasterowana trylogia Bioshock debiutuje na Switch. Port przebija wersję z X360

arrow-right
arrow-right

Pokaz gier z PlayStation 5 już 3 czerwca? Trzech znanych insiderów potwierdza ewent

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1487 dni temu

Coś komuś na pewno niebawem wycieknie. Upss.... muszę iść do łazienki ;p

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: