News

Port Royale 4 już z datą premiery. Pecetowa seria zmierza również na konsole

To kolejna z niespodziewanych kontynuacji klasyków zapowiedziana na Gamescomie.

Ostatnimi czasy na konsolach pojawia się coraz więcej strategii. Przyczyn jest wiele. Jedną z najważniejszych jest przetarcie RTS-owego szlaku na konsolach przez pierwszych producentów, którzy starali się pogodzić pada z tym gatunkiem. Dotychczas firmy były raczej niespecjalnie zainteresowane tworzeniem tego typu gier na konsolowe pastwiska, lecz wraz z napływem danych na temat całkiem niezłej sprzedaży tychże zmienili swoje myślenie i gier strategicznych na konsoli widzimy coraz więcej. Dopiero co pisaliśmy o  Polskie Ancestors Legacy jest już dostępne na konsolach, a na horyzoncie jest już kilka nowych równie ciekawych tytułów.

Podczas trwającej imprezy Gamescom 2019, Kalypso Media zapowiedziało powrót jednego z bardziej cenionych tytułów na PC. Za produkcję gry odpowiadać będzie niemiecki deweloper Gaming Minds, mający w swoim portfolio całe mnóstwo produkcji z tego gatunku, również na konsolach. Co ciekawe za wybór tego studia wydawca może narazić się fanom serii, gdyż odpowiadało ono już za bardzo nieudane Port Royale 3, na którym starzy wyjadacze nie zostawili swego czasu suchej nitki. Dziś firma jest już znacznie bardziej zaprawiona w bojach, a oceny jej ostatnich produktów są już na znacznie wyższym poziomie niż kiedyś, co chociaż częściowo może uspokoić zamartwiających się o jakość gry miłośników serii.

Większość osób zapowiedź nowego Port Royale mocno zaskoczyła, choć mocno interesujący się tematem wiedzieli o plotkach i szczątkowych informacjach pojawiających się na temat już wcześniej. Główną wskazówkę stanowił dokument finansowy z niemieckiej instytucji "Film- und Medienstiftung NRW" z którego dowiedzieliśmy się o dofinansowaniu twórców kwotą 80 tysięcy euro na prototypowy projekt pod nazwą "Port Royale 4". Informacja ta nie odbiła się szerokim echem w internecie, toteż o planowanej zapowiedzi wiedziało naprawdę niewielu.

Studio, zamiast tworzyć remaster oryginału, skupia się dostarczaniu nowych doświadczeń i zapowiedziany produkt będzie całkowicie nową odsłoną marki. Akcja gry toczy się w XVII wieku na Karaibach, gdzie wcielimy się w gubernatora młodej kolonii na Karaibach. Produkcja będzie koncentrowała się na aspektach ekonomiczno-strategicznych, choć oczywiście walk morskich również nie zabraknie. Do naszych zadań będzie należało przede wszystkim tworzenie zyskownych szlaków handlowych, rozbudowa swojego imperium poprzez budowy oraz inwestycje i oczywiście ochrona przed piratami. Po zapewnieniu naszym poddanym świetlanej przyszłości koncentrować będziemy się na powiększaniu strefy wpływów, a także dowodzeniu statkami podczas widowiskowych bitew na morzu, po raz pierwszy w historii serii prowadzonych w systemie turowym.

Port Royale 4 zadebiutuje w przyszłym roku na PS4, Xbox One, Switch oraz PC. Niestety nie potwierdzono jak dotąd obecności języka polskiego.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 20 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Alfa testy Call of Duty: Modern Warfare już 23 sierpnia

arrow-right
arrow-right

Yakuza 3, 4 i 5 Remastered na PlayStation 4!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: