News

Alfa testy Call of Duty: Modern Warfare już 23 sierpnia

Ucieszą niestety jedynie posiadaczy jednej platformy, gdyż są objęte ekskluzywnością Sony.

Call of Duty to seria z długą tradycją. Praktycznie zawsze co roku otrzymujemy mniej lub bardziej udaną nową odsłonę popularnych strzelanek. Tak było od wielu lat i również tym razem CoD-a nie mogło zabraknąć. Podczas targów Gamescom 2019 odbywających się w Niemczech, Activision ujawniło nowe materiały z rozgrywki.

Gwóźdź programu stanowił tutaj tryb 2v2 zwany również przez deweloperów Gunfight, w którym na niewielkich mapach zmierzą się dwie drużyny, jak sama nazwa wskazuje, składające się z dwóch graczy. W przeciwieństwie do tradycyjnej rozgrywki gdzie możemy wybrać nasz ekwipunek, tutaj zostanie on odgórnie narzucony i co ważne, będzie losowany na początku każdej rundy. Rozwiązanie pozwoli na dynamizację rozgrywki i pozwoli graczom poznać wady i zalety różnych typów uzbrojenia.

Ponadto wydawca wspomniał także o zorganizowaniu alfa testów tej formy zabawy już 23 sierpnia, lecz te niestety będą przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy konsoli Sony. Zarówno pececiarze, jak i miłośnicy Xbox One muszą obejść się smakiem i zaczekać troszkę dłużej na otwarte beta testy, bo aż do 19 września.

W przypadku Call of Duty dodatkowe profity dla użytkowników PlayStation to stała zagrywka Sony i już poprzednia część pozwalała na wcześniejsze sprawdzenie produkcji jedynie graczom po niebieskiej stronie mocy. Na pewno nie ucieszy to posiadaczy innych platform, choć z drugiej strony trudno dziwić się skutecznej próbie promocji własnej konsoli przez japońską korporację.

Zainteresowani użytkownicy PS4 będą mogli sprawdzić się na następujących mapach:

  • Stack
  • King
  • Speedball
  • Docks
  • Pine

Co ważne, do rozgrywki podczas alfa testów trybu Gunfight nie będzie wymagany abonament PS Plus!

Tegoroczna odsłona serii wbrew sugerującej to nazwie nie jest remakiem gry debiutującej pod tym samym tytułem w 2007 roku. Zamiast tego twórcy mają nadzieję na zredefiniowanie serii i powrót do jej korzeni, od których coraz bardziej się oddalała ostatnimi czasy. Nowy tytuł ma stawiać na większy realizm i spowolnić rozgrywkę w tradycyjnych trybach, tak by upodobniła się ona do starszych odsłon.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października 2019 roku i jest już dostępna w przedsprzedaży na: PS4 (289 zł) , Xbox One (289 zł) oraz PC (60 €)

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowy Gameplay z Shenmue 3

arrow-right
arrow-right

Port Royale 4 już z datą premiery. Pecetowa seria zmierza również na konsole

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: