News

Remastery GTA wyciekają z serwerów Rockstara

Mimo to firma milczy i jak na razie zapowiedzi brak. Przy okazji skasowano też definitywnie Agenta.

Plotki o zremasterowanych GTA III, GTA Vice City i GTA San Andreas (wszystkie na praktycznie tym samym silniku graficznym) chodzą po sieci już od dawna, chociaż większość graczy liczyła raczej na zwyczajne ponowne ich wydanie tak samo jak na PS3/X360 i PS4/Xbox One.

W ostatnich dniach gracze znaleźli jednak kilka wskazówek, że nie będzie to zwykłe ponowne wydanie. Najwięcej informacji zdradziła ostatnia aktualizacja wspólnego PCtowego launchera wszystkich gier od Rockstar. W źródle (bo nawet nie w kodzie), za pomocą edytora bitów, znaleziono jawnie zapisane ciągi znaków mówiące o nowych grach, ale co ważne, z dopiskiem Unreal sugerującym, że gry przeniesiono do tego popularnego profesjonalnego silnika. I tu oczywiście zakładać możemy, że nie chodzi o zwykłe przeniesienie i odtworzenie oryginalnej zawartości, a pełen remake tych trzech gier. Z drugiej strony - należy się przygotować, że twórcy poszli na skróty i stary kod odpalili w tym engine i ultradoskonałych modeli 3D nie uświadczymy. Ciężko powiedzieć, bo Rockstar niestety milczy.

Milczy pomimo faktu, że wczoraj gracze wydedukowali na podstawie innych obrazków w witrynie Rockstar Social, nazwy plików odpowiadające za loga wszystkich 3 gier, dzięki czemu wiemy, że każda z nich będzie nosić podtytuł Definitive Edition (oraz, że Vice City straciło swoje stylowe podkreślenie w nazwie).

Niestety, w podobny sposób jak na razie nie udało się wyciągnąć ani jednego screenshota czy filmu z gry, więc ciężko powiedzieć, czym ów twór będzie. Wygląda jednak na to, że premiera jest bliska, po co bowiem byłoby zawierać już nazwy i ikony gier w launcherze dla komputerów? Można by założyć, że dla preorderów, ale wspominana aplikacja zawiera ikony używane jako skróty na pulpicie PC, więc zdecydowanie launcher przygotowano pod nagłą premierę, której daty nie znamy, aby gracze nie musieli go aktualizować tylko od razu mogli zająć się instalacją gry.

Nie wiadomo też na jakie platformy wyjdzie gra. Zakładam, że PS4/PS5 i Xbox One/Xbox Series to pewniaki, ale jeśli gra nie dostanie nowych modeli, a wszystko będzie wyglądać jak dawniej, to na pewno nie ominie i Switcha. Jeśli jednak jakość będzie taka jak w GTA IV czy V - może być już trudniej, chociaż nie zapominajmy, że piątka wyszła swego czasu na PS3 i X360, więc Switch może dałoby radę.

Jest też i smutna wiadomość - przy okazji grzebania w plikach gracze zauważyli, że z listy gier zniknął Agent, gra zapowiedziana jeszcze w 2007 roku na PlayStation 3, o której do dziś nie dowiedzieliśmy się nic, poza tym jak ma wyglądać logo. Warto jednak dodać, że nie jest to jakiś niespodziewany ruch, bo Rockstar i Take-Two nie odnowiły znaku towarowego już w 2018 roku. Możliwe więc, że prace nad grą dawno porzucono, a nazwę utrzymywano tylko "w razie czego". Dewelopment Red Dead Redemption 2, GTA V Online i być może właśnie wszystkich gier z linii GTA III zajmował zapewne całe zasoby studia, stąd decyzja.

Dla przypomnienia, krótka zapowiedź Agenta z 2009 roku:

Czas czytania: 3 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Zmarł Koichi Sugiyama

arrow-right
arrow-right

PS Store na PS3 i PS Vita bez opcji doładowań pieniężnych

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: