Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

PS5 dostało przynajmniej 3 różne modele wiatraków

Jeśli wasza konsola nie jest tak cicha jak zapowiadano, to może trafiliście na gorszą partię...

Jedną z rzeczy wyróżniających konsole nowej generacji jest znacznie poprawiony system chłodzenia, a co za tym idzie znacznie cichsze konsole. Najbardziej da się to odczuć w przypadku PlayStation 5, gdyż niektóre wersje PS4 potrafiły wydawać dźwięk porównywalny z suszarką do włosów, a żadna z nich nie należała do cichych.

Nowa konsola dzięki gigantycznym wiatrakom tych problemów raczej nie ma, chociaż część graczy skarży się na problemy. Pierwszy z nich - to odklejająca się w niektórych egzemplarzach naklejka przytrzymująca jeden z przewodów, która powoduje bardzo głośne stukanie.

Z kolei redaktor jednego z francuskich serwisów z grami, porównując kilka różnych konsol do których udało im się zdobyć dostęp - zauważył, że wiatraki w nich nie są identyczne, przez co niektóre konsole są znacznie głośniejsze od reszty. Rożnica jest spora, bo wynosi aż 4 decybele (decybel jako jednostka logarytmiczna oznacza podwojenie natężenia dźwięku co ok. 10 dB, zatem 4dB to niemal połowę głośniej!).

Wentylator A jest cichszy - mniej wibruje.

Co ciekawe, na materiale Sony na którym rozłożono sprzęt na czynniki pierwsze znajduje się jeszcze inny wentylator. Na razie nie wiadomo, czy jest to nowsza wersja która właśnie opuszcza fabryki, czy może wentylator zależy od regionu, albo też widoczne w oficjalnym filmie PS5 jest jakąś wersją deweloperską która nie trafiła do klientów.

Cóż, wygląda, że znaleziono pierwszy mankament PS5 którego niestety nie naprawi aktualizacja oprogramowania. O ile samą naklejkę da się przykleić po rozkręceniu konsoli, o tyle wiatraki trzeba by wymienić. Nie wiem jednak czy warto już teraz rozkręcać swoją konsolę, bo może to powodować utratę gwarancji - trochę szkoda stracić ją po dwóch tygodniach od premiery.

Sony na razie nie wypowiedziało się w tej kwestii, ale jeśli problem okaże się bardziej globalny zapewne pojawi się jakiś komunikat.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Switch z nowym firmware - 11.0

arrow-right
arrow-right

Dwie części gry z Ori z kolekcjonerką na Switchu

Komentarze
...
83.8.***.*** • #1
~klaus
54 dni temu

podwojenie głośności to ponoć 3decybele

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
53 dni temu

Myślę, że przez logarytmiczność tej skali to wszystko zależy od którego decybela liczymy. Bo znajduję obie wersje, także prawda będzie gdzieś w połowie. Nie mniej w Twojej wersji taka różnica głosu to jeszcze większy problem.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: