Inxile Entertainment nie zwalnia tempa. Studio właśnie zapowiedziało alfa testy swojej najnowszej produkcji Wasteland 3, niestety na razie tylko dla wybranych i tylko na platformie PC. Gracze, którzy wsparli produkcję co najmniej 75 dolarami, otrzymają przywilej udziału w wersji alfa, której testy odbędą się już 21 sierpnia na Steam. Wersja przedpremierowa skoncentrowana będzie głównie na walce i balansie tejże, więc jeśli bardziej cenicie sobie doznania fabularne czy eksplorację będziecie musieli obejść się smakiem. Pozostali powinni pamiętać, iż możliwość gry w tytuł na tak wczesnym etapie prac może nie być dla wielu ciekawym doświadczeniem. Spodziewajcie się sporej ilości bugów połączonej z okazjonalnym wysypywaniem się tytułu do pulpitu i spadkami klatek, toteż jeśli nie jesteście zainteresowani zgłaszaniem błędów, czy zwyczajnie nie chcecie oglądać gry w takim stanie, to możecie spokojnie poczekać na następne termin lub gotowy już produkt. Dopuszczona do testów wersja gry nie będzie również zawierała prologu. Zamiast długiego samouczka i procesu kreacji postaci, otrzymamy gotowego, rozbudowanego bohatera, a akcja będzie rozgrywać się gdzieś w późniejszych etapie gry.

Zwiastun Wasteland 3

Jeśli nie znaleźliście się w gronie szczęśliwców, a mimo możliwości napotkania ww. problemów wciąż macie chrapkę na sprawdzenie najnowszego post-apo od Inxile Entertainment to nie traćcie nadziei. Amerykański deweloper planuje bowiem wydanie gry w programie Early Access na Steamie już niebawem. Gdybyście nie mogli jednak doczekać się premiery tytułu, to z pewnością zainteresuje was informacja o tym, iż poprzednia odsłona serii tj. Wasteland 2 trafiła niedawno do Xbox GamePass, dostępnym również na PC. Dzięki popularnej usłudze Microsoftu możecie przypomnieć debiutujący w 2014 produkt za jedyne kilka złotych, co z pewnością umili wam oczekiwanie na premierę sequela.

Zakładając, że data premiery nie ulegnie zmianie, Wasteland 3 powinniśmy spodziewać się w pierwszym kwartale przyszłego roku na platformach PC, PS4 i Xbox One.