News

Shadow Warrior 3 - twórcy obiecują premierę w 2022

Zapowiedź zapowiedzi daty premiery - tak można by nazwać dzisiejsze ogłoszenie.

2021 nie był jakimś wybitnym rokiem dla polskich gier, ale pojawiło się kilka wcale nie tak małych tytułów, jak Outriders (który jest dostępny za darmo na Xboxach i PC w ramach GamePassa), next-genowa wersja The Medium, Chernobylite czy Sniper: Ghost Warrior Contracts 2.

Ten rok zapowiada się jednak znacznie lepiej, bowiem mamy dostać ulepszoną wersję (wg. najnowszych plotek od razu z dodatkami) Cyberpunka 2077, Dying Light 2 (premiera 4 lutego), Kangurek Kao, Layers of Fear 3 czy Shadow Warrior 3, a wiele innych gier zapewne dopiero czeka na zapowiedź. Gra studia Flying Wild Hog będzie zapewne drugą najgłośniejszą premierą z tej listy. Warto tu zaznaczyć, że seria Shadow Warrior w tym roku obchodzić będzie 25-lecie, chociaż oczywiście część z 1997 roku stoi dziś już trochę nieco obok obecnie już trylogii, rebootowanej w 2013 roku - z drugiej jednak strony, mimo, że taki reset nastąpił, mający ćwierć wieku klasyk przypominający nieco Dooma (bo i działał na tym samym silniku) miał już wiele charakterystycznych elementów znanych z kolejnych części, czyli umiejscowienie w futurystycznej Japonii, czy możliwość nie tylko korzystania z giwer, ale i z katany. No i oczywiście wspólny jest główny bohater, czyli Lo Wang.

Dziś na profilu SW3 dostaliśmy potwierdzenie, że gra ma planowaną premierę w 2022 roku, a wkrótce dostaniemy więcej informacji na jej temat. Dlaczego otrzymaliśmy zapowiedź zapowiedzi? Cóż, myślę, że sprawcą są inne gry które będą mieć premierę w następnych kilku tygodniach i to po prostu nie jest dobry pomysł próbować wpychać się z kampanią marketingową między tytuły, które za chwilę będzie można kupić, podczas gdy za miesiąc czy dwa będzie można skupić światła jupiterów w całości na sobie. Twórcy postanowili więc tylko o sobie przypomnieć, aby gracze nie zapomnieli o tytule i zanotowali sobie, ale obstawiam, że konkretne mięsko zaprezentują nam dopiero bliżej wiosny.

Przypomnę, że wg. czerwcowych informacji Shadow Warrior 3 nie dostanie osobnych next-genowych wersji, ale twórcy chcą wykorzystać fakt, że gra odpalona na PS5 czy Xbox Series X/S w ramach kompatybilności wstecznej i tak potrafi wykryć, że działa na nowszej konsoli i ma to pozwolić na wyświetlanie płynniejszego obrazu niż na Xbox One X i PS4 Pro.


Czas czytania: 2 minut, 58 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
17 minutowy gameplay z Shadow Warrior 3 już dostępny - 22.07.2020 07:52
Zaprezentowano gameplay z Shadow Warrior 3. Czeka nas niezła siekanka - 13.07.2020 14:04
Zapowiedziano Shadow Warrior 3 - 08.07.2020 20:56
Niedawno pisaliśmy też o...

Trylogia Sheparda od piątku w Xbox Game Pass

arrow-right
arrow-right

Podsumowanie 2021 na GameOnly.pl

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: