News

PlayStation 5 zobaczymy już w lutym? Twórca God of War: został mniej niż miesiąc do pokazu

Wszyscy zapięli pasy? Szykuje się najgorętszy okres od wielu lat.

Premiera konsoli nowej generacji od Sony to niezwykle gorący temat. Niedawno informowaliśmy Was o możliwym wyglądzie urządzenia  Obudowa PlayStation 5 - wyciek, czy dzieło drukarki 3D?, a teraz dzięki nowym informacjom możliwe, że znamy już datę ujawnienia konsoli.

Nowe „rewelacje” na ten temat nadeszły z dość nieoczekiwanego źródła, bo nie od informatorów, tylko prosto od człowieka związanego niegdyś z Sony, piastującego kiedyś stanowisko dyrektora kreatywnego Sony Santa Monica — Davida Jaffe. Stwierdził on, iż do ujawnienia nowej konsoli Japończyków pozostały już mniej niż 4 tygodnie.

Po chwili dodał także, iż jego zdaniem, data premiery PS5 to jeden z najgorzej strzeżonych sekretów branży i że prezentacja konsoli odbędzie się w lutym:

Sam fakt miejsca zatrudnienia mocno podnosi wiarygodność ujawnionych przez niego informacji. Nie bez znaczenia jest także to, iż nie jest on jedynie szeregowym pracownikiem studia. David wsławił się bowiem już produkcją prawdziwych hitów na konsole Sony jak God of War czy Twisted Metal: Black jeszcze za czasów PlayStation 2.

Ostatnie wydarzenia również niechybne ujawnienie PS5 zdają się potwierdzać. Przypomnijmy, że Sony dopiero co zdecydowało o rezygnacji z E3  Sony oficjalnie rezygnuje z E3. Microsoft: My będziemy na imprezie obecni, by skupić się na „innych ewentach” i zapowiedziało trwające już wydarzenie Experience PlayStation w dniach od 14 stycznia do 16 lutego. Firma zrezygnowała także z przewodnictwa nad organizowanym dla partnerów handlowych wydarzeniem Destination PlayStation, na którym corocznie współpracujące z Sony firmy omawiały nowe plany korporacji.

Z drugiej strony Jaffe nie pracuje już w Sony Santa Monica od dawna. Mężczyzna założył własne studio, które stało się dość (nie) sławne po katastrofalnej porażce jego osobistego projektu — sieciowej strzelaniny w komiksowym stylu pt. Drawn to Death i ostateczne upadło. Nie znaczy, to oczywiście, że może wciąż nie utrzymywać kontaktów z pracownikami korporacji, ale mógł je już nadgryźć ząb czasu, a Jaffe po fiasku jego projektu może po prostu pragnąć atencji.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji poczekamy najprawdopodobniej do 16 lutego, kiedy to zakończy się trwające miesiąc wydarzenie Experience PlayStation. Spekuluje się, że to właśnie na jego zakończenie mamy otrzymać prawdziwą „bombę” w postaci prezentacji PS5. Zainteresowani powinni śledzić także proces planowania PlayStation Meeting, corocznego ewentu Sony, którego daty organizacji jeszcze nie znamy.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 6 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Naughty Dog szuka programisty obytego z pecetowymi GPU. Fani martwią się o ekskluzywność TLoU 2

arrow-right
arrow-right

Horizon Zero Dawn jednak trafi na PC? Kolejne źródła potwierdzają premierę

Komentarze
...
31.179.***.*** • #1
ZjemCie
1590 dni temu

Oby już pokazali , bo te ciągłe plotki już człowieka męczą :D

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1590 dni temu

Ja też się już napaliłem :)

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
~skalariX
1586 dni temu

Za wcześnie. Po co pokazywać karty już MS?!!

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #4
GoDlike
1586 dni temu

Możliwe, że zobaczymy jedynie wygląd konsoli, bo to już ujawnił MS

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: