Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Spór między producentem Humvee a Activision zakończony. Sąd oddalił pozew

Humvee mogą pojawiać się w Call of Duty.

3 lata temu producent pojazdów wojskowych Humvee pozwał Activision za bezprawne wykorzystanie ich wozów w serii Call of Duty. Teraz sprawa oficjalnie została zamknięta. Wydawca strzelanek wygrał sprawę.

AM General twierdziło, że firma nielegalnie czerpała korzyści na prezentacji słynnego pojazdu wojskowego w Call of Duty. Argumenty nie przekonały sędziego okręgowego - George'a Danielsa - który powołał się na pierwsza poprawkę amerykańskiej konstytucji, gwarantującej wolność słowa. Sąd zaznaczył, że gry są sztuką, w której autorzy mogą umieszczać w swoich dziełach elementy chronione prawem autorskim, jeśli są ważne z punktu widzenia artystycznego. W tym wypadku użycie pojazdów Humvee w Call of Duty miało "znaczenie artystyczne", ponieważ wywołuje poczucie realizmu w grze wideo symulującej współczesne działania wojenne.

Jeśli realizm jest celem artystycznym, to obecność we współczesnych grach wojennych pojazdów wykorzystywanych przez rzeczywiste wojsko niewątpliwie wspiera ten cel.

George Daniels

Zaznaczono również, że AM General nie ponosi strat z powodu umieszczenia wozów w Call of Duty, a pojazdy są skierowane do różnej grupy odbiorców. Activision może więc dalej korzystać z ikonicznego pojazdu amerykańskiego wojska bez przeszkód, a niewykluczone, że na wspomniany wyrok powołają się inni deweloperzy chcący je w swoich dziełach również umieścić.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Inżynier Crytek: PlayStation 5 jest lepsze od Xbox Series X

arrow-right
arrow-right

Rockstar rozdaje dolary za logowanie do GTA online

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.