News

Summer Game Fest 2022 z datą i godziną

Zastępca, a może i nawet następca E3 spróbuje nas zaskoczyć za miesiąc. Czy podoła?

Summer Game Fest już w poprzednich latach starał się podebrać E3 widownię, nie bawiąc się w lawirowanie między tym, czy impreza promująca nowe gry ma się odbyć stacjonarnie, czy online - i najtańszym kosztem, z niewielkiego studia (a może i pokoju wypełnionego greensceenami), zbudowano wirtualną przestrzeń w której puszczano trailery i pokazywano wideorozmowy z deweloperami - co skutkowało i tak tym samym co zawsze efektem - trailerami i zapowiedziami nowych gier. Dla wielu firm jest też to tańsze niż robienie własnej imprezy - bez wynajmowania przestrzeni, kateringu, obsługi - wystarczy podesłać trailer, może powiedzieć 3 słowa do kamery siedząc za biurkiem - i impreza gotowa. Dla nas, po drugiej stronie oceanu, zmiana jest niewielka - i tak wszystko oglądaliśmy na monitorach i telewizorach.

Summer Game Fest 2022 obejrzeć będzie można 9 czerwca o 20:00 naszego czasu, a więc znacznie bardziej komfortowo niż większość konferencji E3 (Sony uwielbiało je robić o 2-3 w nocy polskiego czasu...). Oczywiście czekają nas multiplatformowe zapowiedzi, a po tym, jak EA zrezygnowało z prowadzenia własnego streamu można już zakładać, że przynajmniej ta firma pokaże swoje gry właśnie tutaj. Na tę chwilę nie wiadomo co zrobią Square, Ubisoft, Bandai Namco, Sega i Capcom. Sony raczej odpali swoje State of Play w odstępie kilkunastu dni, nastomiast Microsoft, Bethesda (i być może Activision) zaprosiły nas na osobną imprezę trzy dni później (godzina ta sama) - i na Summer Fest raczej ich nie będzie. Raczej, bo w poprzednich latach zdarzało już się, że dana firma pokazała trailer na swojej prezentacji, a potem gameplay, lub inne niż wcześniej fragmenty gry po raz drugi u Geoffa.

Xbox i Bethesda zapraszają na czerwcowy pokaz gier

Nie będzie w tym roku E3, ale to nie znaczy, że początek lata ma nie mieć gorących zapowiedzi!

Czytaj dalej »

W ostatnich miesiącach nie rozpieszczano nas zapowiedziami gier, jest więc szansa, że na SGF2022 szykuje się grubsze mięcho. Na razie jednak - mimo raptem miesiąca do imprezy - przecieków o konkretnych tytułach brak, a sama zapowiedź eventu pokazuje raczej znane nam już tytuły, w tym takie, które miały już premierę (może to jednak oznaczać zapowiedzi DLC do nich). Bez listy wydawców którzy chcą się pokazać ciężko w ogóle zgadywać, czego możemy się spodziewać - ale nie zdziwię się, jeśli przez następne 5 tygodni, w ramach podgrzewania atmosfery, zaczniemy dostawać pierwsze przecieki.

Czas czytania: 3 minut, 11 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Final Fantasy XVI na ostatniej prostej

arrow-right
arrow-right

Pioneers of Olive Town zmierza na PS4

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: