News

Pioneers of Olive Town zmierza na PS4

Świetnie, że SoSy trafiają na konsole Sony, ale może by tak jeszcze coś dla Xboxów?

Od czasu świetnego HM: Back To Nature wyszło już kilkanaście kolejnych odsłon japońskiej serii (po 2012 roku jako Story of Seasons), ale przez długi czas praktycznie wszystkie trafiały na przenośne konsole, a te, które trafiły na PS2 były albo biedniejsze w zawartość (Save the Homeland), albo miały problem z wydajnością (A Wonderful Life).

Story of Seasons: Friends of Mineral Town zmierza na PS4 i Xboxa

Posiadacze Xboxów zagrają w serię po raz pierwszy! Ale i posiadacze Sony na pewno ucieszą się z tej reedycji.

Czytaj dalej »

Dopiero w ostatnim roku nastąpiła pewna zmiana, bowiem nie najgorzej wyglądające, chociaż wciąż przenośne Friends of Mineral Town, będące remake najbardziej rozpoznawalnego nad Wisłą BTN, trafiło na PS4 i Xboxa One (była to w ogóle pierwsza część tej gry dla "zielonych"). Ponieważ niemal w tym samym momencie na rynku debiutowało już SoS:Pioneers of Olive Town, wydawało się kwestią czasu, że gra podzieli ten sam los.

Teraz Marvelous potwierdza, że gra faktycznie trafi na konsole - ale tym razem jedynie PS4. Nie wiadomo skąd taka decyzja - mam nadzieję, że nie oznacza to niskiej sprzedaży na Xboxach - chyba, że na rynku japońskim, bo tam w ogóle mało kto ma konsolę Microsoftu. Szkoda tym bardziej, że PoOT jest nieco bardziej rozbudowany od FOMT - i chociaż momentami nieco aż za bardzo ciągnie pomysły ze Stardew Valley, to nie można grze mieć tego za złe - w końcu całe Stardew to zrzynka w przeciwną stronę. Trochę jak ostatnie Tomb Raidery i Uncharted.

Recenzja: Story of Seasons Pioneers of Olive Town

Nie wiem gdzie leży Olive Town, ale po najnowszej trójwymiarowej inkarnacji serii zdecydowanie widać, że w dwuwymiarowym wszechświecie zapewne byłoby to obok Pelican Town...

Czytaj dalej »

Od czasu gdy recenzowałem grę, pojawiło się kilka poprawek (rysowanych avatarów wciąż nie ma, ale teraz kamera pokazuje postaci frontalnie), oraz dodatki (nowi mieszkańcy, nowe scenki). Gra ma kosztować ok. 189zł, pojawiła się już nawet w PlayStation Store i mimo to, niestety - data premiery nie jest znana. Marvelous podaje jedynie, że nastąpi ona latem 2022, będzie to więc pewnie jedna z tych premier, gdzie gra po prostu trafi do sklepu gdy będzie gotowa i przejdzie certyfikację Sony. Firma sprawia wrażenie, jakby robiła całość trochę od niechcenia, bowiem nie opublikowano nawet nowego trailera - niech więc dla przypomnienia posłuży ten z premiery na Switchu.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Summer Game Fest 2022 z datą i godziną

arrow-right
arrow-right

GamePass na maj z kilkoma premierami

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: