News

Summer Game Fest. Kosmos, horrory i The Last of Us Remake

Z kapci nic nas nie wyrwało, ale to jak Joel i Ellie wyglądają na PS5 ogląda się naprawdę przyjemnie. Szkoda, że za taką cenę...

Stało się. Doroczne święto graczy już w połowie za nami, bowiem Summer Game Fest odbył się, a wraz z nim zapowiedzi gier. Niestety, imprezie daleko do tego, co oglądaliśmy na początku dekady, gdzie jedna na trzy gry powodowała, że nasz portfel pocił się na myśl, że wkrótce go opróżnimy.

Dało się też zauważyć, że gry były monotematyczne. Podzieliłbym je wręcz na trzy kategorie:
- gry o kosmosie, a'la Death Space
- gry horrory
- indyki z jaskrawą grafiką i niskopolygonowymi modelami

Niestety, zabrakło tytułu który chciałbym już teraz dodać na listę zakupów (chociaż było kilka fajnych pozycji, które dobrze się oglądało). Prawie udało się remake The Last of Us, ale gdy zobaczyłem ceny (i brak opcji upgrade), podziękowałem.

Przede wszystkim, zobaczyliśmy zapowiedzi Street Fighter 6 i Call of Duty Modern Warfare II, które widzieliśmy już w ciągu ostatniego tygodnia. Zaciekawił Aliens: Dark Descent, bowiem ostatnie gry z obcym miały dobrą passę, z kolei Callisto Protocol był tak podobny do Dead Space (bo i grę tworzą pierwotni twórcy tej serii), że aż za bardzo. Ciśnienie wzrosło jednak dopiero, gdy w końcu pokazano Witchfire, najnowszą grę Adriana Chmielarza.

Późniejszy pokaz (polskiego) Fort Soils z Troyem Bakerem specjalnie już nie zachwycał na tle poprzednich mrocznych gier (do tej pory była to już czwarta czy piąta Dead Space-owa pozycja), ale skoro nasze ojczyste, oraz jest to gra niezależna, warto rzucić okiem:

Totalnie pominę Flashback 2 który ma zagrać na sentymencie starszych graczy, Outriders: Worldslayer (bowiem to tylko dodatek), Routine (kolejna szaro bura gra), Stormgate (który wyglądał na słabe CGI i tyle), Goat Simulator 3, Marvel’s Midnight Suns, czy Highwater (indyk opowiadający o kryzysie klimatycznym). Ostatnia pozycja, razem z Cuphead The Delicious Last Course (którego premiera w tym miesiącu) były krótką przerwą na gry pełne koloru, by później znów wrócić do mrocznych klimatów w Midnight Fight Express, Warframe czy Super People (kto wymyśla te tytuły?). Przy Warhammer 40,000: Darktide zająłem się już przeglądaniem komentarzy na temat imprezy w sieci, widząc kolejny raz stwory, brak słońca i litry juchy i oderwałem się na jeszcze bardziej mrocznym Layers of Fears od polskiego Bloober Team, licząc trochę, że to Silent Hill (którego firma podobno też robi).

Pokaz Gotham Knights spowodował co najwyżej rozważania, czy do kategorii trzech gier które dziś nie pokazano nie dorzucić superbohaterów (można by tam na siłę wrzucić też Saints Row, które dostanie mini grę o tworzeniu swojej postaci). Okazało się jednak, że najmroczniejsza gra dopiero na nas czekała, bowiem Metal: Hellsinger ma heavy metalową ścieżkę dźwiękową i co ciekawe, gra przypomina stare Unreale czy Quake'a, więc ktoś poszedł tu mocno w nostalgię.

Na koniec, ku zaskoczeniu, scenę przejął Neil Druckmann z Naughty Dog, który miał dla nas kilka newsów o Last of Us. Poza zapowiedzią serialu (na 2023 rok), zaznaczył, że oczekiwany multiplayer do The Last of Us Part II będzie osobną grą i na razie musimy czekać na kolejne ogłodzenia.
Na koniec pokazał natomiast The Last of Us Part I Remake, grę przerobioną totalnie pod PlayStation 5 na silniku dwójki - i trzeba przyznać, że nie jest to zwykłe odświeżenie jak na PS4 - gra jest stworzona na nowo, ma inne ujęcia, znacznie lepsze modele postaci, oraz ma mieć poprawione sterowanie (razem z ułatwieniami znanymi z dwójki). Różnica jest kosmiczna:

Gra trafi na PlayStation 5 już 2 września 2022, niestety gra ma kosztować aż 339 złotych i nie oferować opcji aktualizacji, jeśli macie wersję z PS3 lub PS4. Oj Sony...

Warto jednak dodać, że posiadacze Xboxów dostaną za darmo w ramach GamePassa gry Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge (16 czerwca) oraz Humankind (na razie bez daty premiery, ale spodziewana jest jeszcze w tym roku). I tym oto miłym aspektem zakończymy monotematyczny Summer Game Fest, który nie dostarczył zbyt wielu fajerwerków. Oby Microsoftowa konferencja w niedzielę poprawiła nasze humory...


Czas czytania: 4 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ważą się losy tegorocznej premiery God of War Ragnarok

arrow-right
arrow-right

Modern Warfare II. Jest trailer i data premiery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: