News

Ważą się losy tegorocznej premiery God of War Ragnarok

Jedne źródła mówią, że gra została przesunięta, inne, że wręcz przeciwnie...

Od paru dni w sieci pojawiają się sprzeczne informacje na temat God of War: Ragnarok, którego pokazu ewidentnie zabrakło w trakcie State of Play w zeszłym tygodniu, a także na wczorajszym Summer Game Fest (zamiast tego pokazano remake The Last of Us).

Zacznijmy od tego, że już we wrześniu w sklepach mają się pojawić gadżety związane z grą. Wiele osób założyło więc, że w tym samym miesiącu nastąpi premiera - a to oznaczałoby, że dzielą nas raptem 3 miesiące od tego dnia. Kampania gry jednak nie wystartowała, a gra ominęła ważne pokazy, do tego kilka osób które zazwyczaj wyciągają w miarę sprawdzone plotki na wierzch potwierdziło, że doszły ich głosy o przełożeniu premiery aż na 2023 rok. Potwierdzać miała to zmiana daty premiery gry w PS Store, której co prawda nie widać, ale gdy dodało się grę do wishlisty, to wcześniej ustawiała się ona pomiędzy grami z sierpnia i listopada, a teraz zleciała na koniec kolejki.

Nie oznacza to jednak, że grę przeniesiono aż na przyszły rok - mogła zaliczyć poślizg miesiąca czy dwóch i wciąż jest szansa na premierę w tym roku, a Sony jedynie zmieniło datę, aby unikać spekulacji (chociaż efekt wyszedł odwrotny). W sukurs przyszedł jednak Jason Schreier, który rozmawiał z osobami pracującymi przy projekcie i potwierdził informację, że na razie gra wciąż planowana jest na drugą połowę 2022 roku, a datę premiery mamy poznać jeszcze w czerwcu. Wg. nieoficjalnych informacji jakie uzyskał, obecny wewnętrzny deadline to listopad.

Wygląda więc, że brak trailera w ostatnich dwóch tygodnia wynika z tego, że właśnie ważą się losy ostatecznej daty premiery. Twórcy zapewne chcą uniknąć sytuacji znanej z The Last of Us Part II, które raptem miesiąc po zapowiedzi przesunięto o pół roku. Z drugiej strony, ostatnim sensownym terminem wydania gry jest połowa listopada, zaraz przed Black Friday - inaczej nie będzie czym napędzić sprzedaży konsoli na święta. Data premiery powinna więc zostać podana najpóźniej na początku sierpnia, jeśli Japończycy planują standardowy 3-miesięczny okres puszczania trailerów, gameplayów i ogólnej promocji gry.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 58 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Xbox: Starfield, Diablo IV, Forza, Overwatch 2, Persony i Kojima

arrow-right
arrow-right

Summer Game Fest. Kosmos, horrory i The Last of Us Remake

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: