News

Test Drive Unlimited 3 powstaje. Produkcją gry zajmują się autorzy WRC

Kultowa seria doczeka się w końcu kontynuacji.

Test Drive Unlimited jedna z najgorętszych gier z okresu poprzedniej generacji. W czasach gdy wyścigi sieciowe były słabo rozbudowane, ta unikalna ścigałka jako jedna z pierwszych umożliwiała spotkanie się z innymi graczami w otwartym świecie i rywalizację na gigantycznym wprost serwerze. Jeśli do tego dodać ogromną ilość licencjonowanych aut, możliwość gry w kooperacji czy znakomity na tamte czasy model jazdy to szybko okaże się jasne, dlaczego gra odniosła ogromny sukces.

Dziś o marce wiele osób już nie pamięta, głównie za sprawą bardzo przeciętnego sequela gry, przez który ostatecznie marka trafiła do zamrażarki. Kilka lat temu IP zainteresowała się firma BigBen Interactive (teraz jako Nacon) mająca w swoim posiadaniu, chociażby znanego producenta akcesoriów gamingowych przedsiębiorstwo Nacon. Włodarze firmy doszli do porozumienia z dotychczasowym właścicielem i markę zakupili. Teraz wiemy, że nie był to zakup jedynie na zapas, a gra rzeczywiście powstaje.

W wywiadze udzielonym portalowi Venture Beat , jedna z pracownic przedsiębiorstwa — Benoit Clerc spytana o to, jakie gry tworzą studia zakupione przez Nacon w ostatnich latach, stwierdziła, iż tworzeniem Test Drive Unlimited 3 zajmuje się obecnie Kylotonn:

Pierwsza firma to KT Racing, Kylotonn, której oddziały znajdziemy w Paryżu i Lyonie. Specjalizują się oni w grach wyścigowych. Tworzą off-roadowe ścigałki z serii WRC, a także motocyklowe Isle of Man TT. Obecnie pracują nad naszym jak dotąd największym projektem, czyli kolejną grą z serii Test Drive Unlimited.

Studio to ma już spore doświadczenie z grami wyścigowymi. Deweloperzy, jak wspomniała Clerc, odpowiadają między innymi za serię WRC, która nie okazała się być jednak hitem i spotkała się z przeciętnymi ocenami recenzentów. Również próba stworzenia kolejnej odsłony legendarnego FlatOut w postaci FlatOut 4: Total Insanity nie spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów i ekspertów, którzy grę ocenili jako średniaka.

Dlatego też w internecie nie milkną głosy wieszczące, że TDU 3 również może okazać się średniakiem. Nie wróżyłoby to przyszłości marce, która trafiła do zamrażarki na wiele lat właśnie przez przeciętność drugiej części cyklu. Pozostaje mieć nadzieję, że tytuł okaże się godnym następcą kultowego pierwszego TDU i może powalczy nawet o palmę pierwszeństwa w wyścigach nawet z piastująca obecnie miejsce na podium open-worldowych ścigałek Forzą Horizon. Niestety wydawca nie ujawnił innych informacji na jej temat, nie wiemy także nic o dacie premiery, fanom pozostaje więc cierpliwie czekać na kolejne doniesienia.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 15 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Ujawniono nowy zwiastun Test Drive Unlimited Solar Crown. Zagramy jeszcze w tym roku - 01.03.2024 13:11
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony Santa Monica ma nową szefową

arrow-right
arrow-right

Święto Graczy Playstation zakończone. Gracze osiągnęli wszystkie etapy w rekordowym czasie

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: