News

Sony Santa Monica ma nową szefową

Poprzednia przetransferowała się do nowego studia Google odpowiedzialnego za gry na Stadię. Co kto lubi.

W studiu Sony Santa Monica nastąpiły dziś nieoczekiwane zmiany. Shannon Studstill, obecna szefowa firmy, przeszła do nowo utworzonego studia Stadia Games and Entertainment (Google) w Playa Vista. Co ciekawe, studio Santa Monica leży w tej samej dzielnicy, a nie w Santa Monica które sąsiaduje z LA, więc dla byłej szefowej to niewielka zmiana lokalizacyjna.

Shannon Studstill pracuje w branży już 20 lat, najpierw w EA a potem ostatnie 9 lat w Sony. Patrząc jednak na to jak radzi sobie Google Stadia (kolejne firmy rezygnują z udostępniania tam swoich gier) prezesowanie w ich nowym studiu to albo próba postawienia sobie poprzeczki na najwyższym poziomie (ratowanie tonącego okrętu), albo pogoń za większą wypłatą, nie wierzę bowiem, aby Stadia dawała lepsze perspektywy niż Sony. Ba, pytanie czy daje jakiekolwiek, bo prędzej wygląda, że ten biznes się zwinie w ciągu kilku lat niż osiągnie jakikolwiek sukces.

Na stanowisku zastąpi ją Yumi Yang która w Santa Monica pracuje od 19 lat, gdzie zaczęła na stanowisku starszego producenta (także z grubej rury). Jak mówi szefostwo Sony:

Po prawie dwóch dekadach nieocenionego wkładu w dziedzictwo studia Santa Monica, Yumi cieszy się niekwestionowanym zaufaniem i szacunkiem pozostałych pracowników. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i głębokiemu zrozumieniu kreatywnego DNA firmy, jest oczywistym wyborem aby dalej prowadzić studio Santa Monica ku świetlanej przyszłości.

Piękna laurka. Chociaż przyznam, że o żadnej z pań wcześniej nie słyszałem, a z samym studiem kojarzy mi się raczej Cory Balrog (odpowiedzialny za pierwsze dwa i restart God of War), Stig Asmussen (trzecia część), czy David Scott Jaffe (również pierwsze dwa GoW, obaj ostatni panowie już nie pracują w firmie).

Custom image
Shannon, Cory i Yumi

Najważniejsze, że Sony w tej sytuacji nie postąpiło podobnie jak Google, importując szefa od konkurencji, a skorzystało z kogoś z doświadczeniem z wewnątrz. Często takie osoby z zewnątrz mają totalnie inną i niespójną wizję i potrafią dobić studio - ktoś kto w firmie jest 19 lat i pracował przy wszystkich najważniejszych grach studia na pewno tego błędu nie popełni.

Nie wiadomo nad czym aktualnie pracuje zespół z Santa Monica, ale prawie na pewno jest to kolejny God of War, już na PlayStation 5.

Czas czytania: 2 minut, 59 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Rainbow Six: Siege za darmo przez weekend. Gra niebawem otrzyma kolejne DLC

arrow-right
arrow-right

Test Drive Unlimited 3 powstaje. Produkcją gry zajmują się autorzy WRC

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1572 dni temu

Google Stadia zdycha za rogiem, a oni chcą wydać za 2-3 lata grę AAA? Śmiechłem!!

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1572 dni temu

No komedia nie :D? Pani chyba właśnie w zamian za dolary zamyka sobie drogę kariery.

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #3
gnysek
1572 dni temu

chyba że liczy, że gra wyjdzie też na sprzęty poza Stadią i po prostu nie chce już God of Warów robić :P

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: