News

THQ bankrutem!

19 grudnia 2012 krótko po godzinie 23:00 (czasu polskiego) THQ ogłosiło na swojej stronie internetowej fakt sprzedaży większości aktywów i pasywów firmy.

Jak wynika z oświadczenia spółka THQ, notowana na giełdzie NASDAQ, weszła w porozumienie o przejęciu praw do własności firmy z pełnomocnikami Clearlake Capital Group, LP. Porozumienie to określa, że od tej pory Clearlake CG, LP jest właścicielem praktycznie całej działalności THQ, w tym 4 studiów developerskich i gier znajdujących się w procesie produkcji.

Aby przyspieszyć i ułatwić sprzedaż THQ złożyło w sądzie wniosek o bankructwo. Z dokumentacji tej wyłączona jest jednak działalność THQ stacjonująca w Kanadzie.

Wszystkie projekty, nad którymi pracują w tej chwili studia należące do THQ będą rozwijane bez żadnych przeszkód, przynajmniej do czasu zakończenia sprzedaży. Jak powiedział prezes i szef zarządu THQ, Brian Farrel:

Sprzedaż własności firmy i wniosek o bankructwo to naturalne kroki podjęte w celu zapewnienia THQ przyszłości w branży.  Mamy pełne zaufanie i wierzymy w linię gier znajdujących się aktualnie w produkcji, siłę naszych studiów developerskich i w pokłady talentu osób w nich pracujących. Jesteśmy wdzięczni naszym niesamowitym pracownikom, partnerom i dostawcom, którzy pracowali z nami w tym ciężkim okresie. Jest nam bardzo miło, że udało się nam zdobyć takie silne wsparcie finansowe i mamy nadzieję, że cały proces sprzedaży pozostanie tak nieznaczący, jak to tylko możliwe.


Czy to koniec problemów finansowych THQ?

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 15 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

18 minut z Oddworld: Stranger's Wrath

arrow-right
arrow-right

Ultimate Speed już dostępne

Komentarze
...
4195 dni temu

Szkoda - oby przez to wszystko nie było zawirowań wokół Metro Last Light bo czekam na ten tytuł z wywieszonym jęzorem. Poza tym jeszcze w zanadrzu maja Company of Heroes 2...

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: