News

Wiedźmin 4 powstaje. CD Projekt RED ma zamiar tworzyć dwie gry jednocześnie

Oby tylko nie odbiło się to na ich jakości.

Wiedźmin 3 jako jedna z pierwszych polskich gier osiągnął na światowych rynkach ogromny sukces. Tytuł, który w serwisie Metacritic zgarnął aż 92/100 punktów i zajął zaszczytną pozycję wśród samych najlepszych hitów, uczynił rodzimego producenta jedną z najbardziej rozpoznawanych firm w kraju. Studio urosło nawet do gigantycznych rozmiarów na giełdzie, co jednak zdaniem wielu analityków jest jedynie spekulacją, a nawet deweloper mający w portfolio niezwykle udane tytuły od kilku lat nie wydał praktycznie żadnego większego projektu —  CD Projekt RED trzecią największą spółką na giełdzie. Wycena firmy wydaje się abstrakcyjna.

W siedzibie firmy w Warszawie praca wre. „Czerwoni” starają się jak najbardziej doszlifować swoje ostatnie dziecko — Cyberpunk 2077, którego premiera raz już została przełożona —  Cyberpunk 2077 rzekomo zaliczył opóźnienie przez niską wydajność na Xbox One. Tymczasem zasiadający w zarządzie spółki Adam Kiciński udał się na spotkanie z dziennikarzami, gdzie przekazał sporo interesujących informacji na temat przyszłości firmy.

Studio po premierze obecnego projektu Cyberpunk 2077 podzieli się na kilka zespołów. Te większe zajmą się tworzeniem wieloosobowej wersji Cyberpunk 2077, a także opracowaniem dwóch dodatków, natomiast mniejsza ekipa zajmie się przygotowaniem kolejnej gry single-player. Adam zapytany o czas potrzebny na ich ukończenie zapewnił, iż przedsiębiorstwo ma zamiar trzymać się dotychczasowego cyklu tj. 4-5 lat produkcji, więc na szybką premierę nie mamy co liczyć. Kiciński w pewnym momencie także dodał:

Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry — w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo 'wiedźmińskie' albo 'cyberpunkowe'.

Potwierdzając tym samym istnienie projektu kolejnego Wiedźmina. Zapewnił on także, że koncept nowej gry (przypuszczalnie Wiedźmina 4) jest już niemal gotowy, a prace nad tytułem ruszą pełną parą po premierze Cyberpunka 2077. W połączeniu ze wspomnianymi informacjami możemy oczekiwać, iż produkcja ukaże się za około 4, maksymalnie pięć lat licząc od września 2020, kiedy to zadebiutuje ich najnowszy projekt.

Nie znamy na razie więcej szczegółów na temat produkcji. Poinformujemy Was gdy pojawią się nowe informacje.

Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Lego wprowadza zestawy z Super Mario

arrow-right
arrow-right

Zawiedziony fan Horizon Zero Dawn niszczy biurko i monitor. Reaguje deweloper produkcji

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1454 dni temu

Byle nie znowu jakaś popierdółkaKarcianka!!

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1454 dni temu

Nie no to ma być duży projekt singlowy.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: