News

Zawiedziony fan Horizon Zero Dawn niszczy biurko i monitor. Reaguje deweloper produkcji

Dni mijają, a gniew fanów rośnie.

Chyba nawet najbardziej zatwardziali xboxiarze, którzy na co dzień z PlayStation nie mają styczności, słyszeli, o co fani japońskiej konsoli mają do firmy żal przez ostatnie dni. Prawdziwa bomba w niebieskim świecie wybuchła zaledwie wczoraj, gdy Sony potwierdziło premierę jednego z ekskluziwów konsoli na pecetach. Japończycy raczej niezbyt dobrze przygotowali się do ogłoszenia tej rewelacji, puszczając gorącego newsa bez żadnej zapowiedzi i po miesiącach milczenia z ich strony, co społeczność odebrała jako elementarny brak szacunku dla klientów i ich portfeli.

Wczoraj pisaliśmy o ich reakcjach, które, co niezbyt zaskakujące, były przeważająco negatywne Wściekli fani bombardują Twitterowe profile Sony. Hermen Hulst uspokaja graczy. Próby uspokojenia wściekłych fanów przez Hermena Hulsta, szefa Sony Worldwide Studios spełzły na niczym, a kulminacyjny moment w krytykowaniu korporacji nastąpił gdy jeden z fanów opublikował film, na którym widać zniszczone biurko oraz monitor w reakcji na decyzję Sony o porcie HZD na komputery osobiste.

Na materiał zareagował jeden z byłych deweloperów Guerilla Games, który także pracował nad grą:

Ludzie, co jest z wami nie tak?

Stworzyliśmy grę, przy której świetnie się bawiliście. Teraz więcej osób ma szansę w nią zagrać i to w jakiś sposób niszczy wasze wrażenia z gry?

Proszę bądźcie bardziej wyrozumiali. Wasz odbiór gry nie powinien się zmienić tylko dlatego, że więcej ludzi będzie miało szansę w nią zagrać.

Mężczyzna wydaje się być zszokowany postępowaniem graczy i nie rozumie, dlaczego są oni tak wściekli, zarówno na Sony jak i Guerillę — producenta gry. Miłośnicy niebieskiej strony mocy szybko zareagowali, tłumacząc, że czują się po prostu oszukani decyzją Japończyków, którzy port przez całe miesiące trzymali w tajemnicy.

Niemały wpływ na ich frustrację ma także brak informacji na temat next-genowego PlayStation 5, a wielu z nich obawia się, że wbrew zapowiedziom szefa Sony Worldwide Studios w ślad za Horizon Zero Dawn na PC pójść mogą kolejne gry, przez co ich jakość zauważalnie ucierpi, a konsola straci swoją tożsamość, podobnie jak stało się to z często przez nich wyśmiewanym Xbox One konkurencji.

Czas czytania: 2 minut, 58 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wiedźmin 4 powstaje. CD Projekt RED ma zamiar tworzyć dwie gry jednocześnie

arrow-right
arrow-right

Dirt Rally 2.0 w wersji GOTY za dwa tygodnie

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: