News

Wiemy kiedy Red Dead Redemption 2 trafi na Steam

O zaskoczeniu mowy być nie może, gdyż data premiery jest zgodna z podanym przez dewelopera harmonogramem.

Choć wyczekiwana premiera Red Dead Redemption 2 na PC okazała się za sprawą poważnych błędów technicznych niezbyt udana, to gra dalej wzbudza sporo zainteresowania. O to by żar atencji nie wygasł stara się producent gry, jaki poprzez Twitter zdecydował się na ujawnienie daty premiery produkcji na najbardziej popularnej obecnie na PC platformie — Steam.

Zgodnie z opublikowanym wcześniej planem, jaki mówił o grudniowej premierze tytułu na platformie Valve Red Dead Redemption 2 pojawi się na Steam dokładnie 5 grudnia. Dotychczas produkcja była dostępna jedynie w oficjalnym sklepie Rockstar, który z racji błędów związanych z uruchomieniem tytułu oraz samym jego zakupem nie cieszył się jednak zbyt pochlebną opinią. Teraz wraz z debiutem na mającej miliony użytkowników platformie Gabe'a Newella można spodziewać się solidnego zastrzyku graczy.

To dla RDR2 szczególnie ważne, gdyż w przeciwieństwie do innej produkcji Rockstar GTA V, w tej, tryb wieloosobowy nie cieszy się przesadną popularnością. Deweloperzy próbowali już kilkukrotnie zwiększyć zainteresowanie graczy multiplayerowym aspektem tytułu, rozdając każdemu kto zaloguje się do gry, walutę premium i przygotowując nowe aktualizacje, jednak wysiłki te okazały się jak dotąd niewystarczające.

Gra zadebiutowała na pecetach 5 listopada i od razu stała się obiektem podśmiechujek ze strony konsolowej części graczy. Deweloperzy nie skupili się odpowiednio na optymalizacji silnika, przez co nawet na mocarnych komputerach tytuł działał mocno przeciętnie, a jakby tego było mało poważne błędy techniczne utrudniały samo jego uruchomienie. Gdy niektórym już się to udało, to na dzień dobry napotykali dokuczliwe i cudem niewykryte w ciągu testów bugi w stylu szybszego męczenia się bohatera przy większej ilości klatek czy wysypywania się gry podczas zmiany ustawień graficznych. Trudno dziwić się więc rozgoryczonym klientom, którzy od poważnej firmy słynącej z dopracowanych produkcji AAA oczekiwali znacznie więcej.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Star Wars Jedi: Upadły Zakon odnosi sukces sprzedażowy

arrow-right
arrow-right

Google Stadia - miało być WOW! a jest meh...

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: