News

Star Wars Jedi: Upadły Zakon odnosi sukces sprzedażowy

Niestety konkretnych liczb brak.

Star Wars: Upadły Zakon to pierwsza od wielu lat gra singlowa z filmowej serii, jaka odniosła duży sukces. Nic dziwnego, że wydawca — Electronic Arts jest z wyniku tytułu zadowolone. Ogłosił on właśnie, iż produkcja pobiła historyczny rekord stając się najszybciej sprzedającą się grą z serii Star Wars w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery. Oprócz tego tytuł sprzedaje się świetnie na pecetach, gdzie jest obecnie najchętniej kupowaną grą od EA sygnowaną znakiem Gwiezdnych Wojen w początkowym okresie sprzedaży.

Stanowi to dla wielu graczy niemałe zaskoczenie, gdyż mnóstwo ludzi w sukces singlowego tytułu od Respawn Entertainment, skupionego dotychczas na projektowaniu gier wieloosobowych po prostu nie wierzyło. Jak widać — niesłusznie, gdyż twórcom popularnego Apex Legends udało się stworzyć całkiem udaną produkcję, co potwierdzają oceny tytułu oscylującego wokół poziomu 80/100 przy ocenie graczy wynoszącej 8,1/10.

Niemałą zasługę w dobrym wyniku sprzedażowym na komputerach osobistych może mieć fakt powrotu do wydawania gier sygnowanych logiem Electronic Arts na najpopularniejszej obecnie platformie na PC Steam. Baza użytkowników tej usługi jest wielokrotnie większa niż rodzimego dla EA Origina, toteż wydawca pomimo konieczności podzielenia się zyskami z Valve zdecydował się na jednoczesną premierę na obu platformach.

Choć w wypowiedziach amerykańskich przedstawicieli firmy ciężko doszukać się konkretów, to można przypuszczać, iż zadowalający ich wynik produkcji stanowi sporą predyspozycję do stworzenia jej kontynuacji w przyszłości. Fanom wyczekującym sequela Star Wars Jedi: Upadły Zakon pozostaje jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie istnienia takowego projektu, jaki zadebiutowałby już na przyszłej generacji konsol.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 24 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Japonia: Fatalna sprzedaż Shenmue 3, słaba Death Stranding, Pokemony rządzą

arrow-right
arrow-right

Wiemy kiedy Red Dead Redemption 2 trafi na Steam

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: