Autor Wątek: Czego słuchacie?- barany ;)  (Przeczytany 955496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2160 dnia: Sierpnia 19, 2006, 21:08:05 pm »

Stone Sour - Come what (ever) may

Hmm, dzisiaj dorwałem się do tego albumu (dzięki mojemu kumplowi ;)) i na razie nie wiele mogę o nim powiedzieć, aczkolwiek podoba mi się. Grają podobnie do Disturbed. Zauważyłem jednak jeden dość spokojny, niemal balladowy kawałek (mowa o: "Through Glass").

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2161 dnia: Sierpnia 19, 2006, 21:39:58 pm »
Jakby ktoś nie wiedział to Stone Sour to poboczny projekt Coreya z Slipknota, Taka anegdotak, bo w duopie mam obie kapele :)

matek666

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-04-2004
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2162 dnia: Sierpnia 19, 2006, 21:42:51 pm »
Cytat: "Tarniak"
Cytat: "Shadowek"
Ja obecnie Bullet For My Valentine - The Poison i długo nie przestanę, a wszystko zaczęło się od jednej piosenki z OST Burnouta Revenge....Piękna płyta  :shock:

Emo kids blown to hell kur... :evil:




Ziomuś, ziomuś - zależy jakie emo :). BFMV to jak dla mnie szmira, ale jest pełno dobrych emo-kawałków (vide wszystko TBS czy Last Train Home lostprofetsów :P ). Taki ze mnie emoboj  :wink:
And will you tell all your friends,
You've got your gun to my head?

Słowik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-10-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2163 dnia: Sierpnia 20, 2006, 00:07:57 am »
Slayer - Christ Illusion

Dobra plytka, nagrania w starym stylu i zajebista produkcja. Moim zdaniem wiecej nie trzeba

Dillinger Escape Plan - Miss Machine

Takie nowe odkrycie, dobry eksperyment, czyli pomieszanie grind core'u, punka, jazzu i metalu + linii rytmicznej nie do uchwycenia golym uchem ;) Ogolnie rzecz biorac, bardzo dobra odskocznia od codziennie przesluchiwanych kawalkow, jak dla mnie :)

Misery Index - Discordia

Taki czysty grind core, czyli napierda**nie w stylu napalm death, calkiem dobre  :idea:

Hatebreed - Supremacy

wiadomo...

D.R.I. - Full Speed Ahead

Jedna z moich ulubionych kapel, ostatnimi czasy. Pomieszanie punka z hard core punkiem, troche w tym trashu itp. Do innych plyt tez czesto wracam, bo sa po prostu swietne (przykladowo, Definition). Poleciwszy.
klimat jak artysta

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2164 dnia: Sierpnia 20, 2006, 00:49:21 am »
Cytat: "Słowik"
Pomieszanie punka z hard core punkiem

Troche głupie zdanie ci wyszło :). A ja w takich klimatach polecam Verse i Blood For Blood.

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2165 dnia: Sierpnia 20, 2006, 01:03:05 am »
Cytat: "Tarniak"
Blood For Blood

BFB jest quite good. Również polecam ;).

_invictus

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2166 dnia: Sierpnia 20, 2006, 14:52:04 pm »
obczaj sobie Słowik, jak słuchasz misery index, kapele sinai beach, ion dissonance czy pig destroyer :)

Słowik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-10-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2167 dnia: Sierpnia 20, 2006, 16:51:10 pm »
pig destroyera znam :P o ion dissonance slyszalem, ale sprawdze wszystkie  :oops:  :!:  :?:  :idea:

a tak jeszcze powracajac - polecam cholernie dillinger escape plan. zajebista muzyka ;)
klimat jak artysta

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2168 dnia: Sierpnia 20, 2006, 20:24:35 pm »
Kiedys probowalem sluchac 1 gatunku caly czas  - jak to w roznych sublulturach bywa jedank chyba z trego wyroslem dlatego slucham naprzemieniee rozncy gatunkow - rap , reggae , ska , punk rock ,O!(nie przepadam za kalifornijskim punkiem  ) techno , house,  rock  . metal -  kiedys  trash , zadziej black  , a juz wogole power metal  - typu Rapsody ,Nightwish)  -  jak widac  wymieszanie roznych stylow  , a jest tego i wiecej  , mialem kiedys ogromna "zajawke" na bluesa i jazz albo yass np. Tymon Tymanski .
   
 :wink:   Jednak chyba prwadziwe przeslanie niesie ze soba reggae , dlatego do ulubionych wykonawcow zaliczam  BoBa ,
     Z punk rocka natomisat wiadomo dezerter , czasem analogsi  , farben lehre  , KSU  , Leniwiec  jakis Włochaty  i wiele innych  ... ta mógłbym tak pisac w nieskończonośc ..
   
  A obecnie slucham tego  -

Pono - Tak to WIdze
           Hołd
Płomień 81 - Na Zawsze będzie płonąl  , Historie z Sasiedztwa

Houk(dAWNA FORMACJA Maleo) transmisson into your heart , Extra Pan

Steel Pulse  - rozne walki ....troche jednak zaluje ze nie pojechalem Na Ostrode zobaczyć ich na żywo ehmmm no trudno  :wink:  

Calyczas slucham rowniez Misty in Roots   - czyli kawal dobrzego roots reggae - alum the john peel session polecam !!!

Va World Jam Riidim

Tede  - Esende Mylffon

Sonic Youth - zajebiste post punkowe granie :wink:

no i jeszcze duuuuzo roznej muzy

Generalnie jak napisalem powyzej - jestem otwarty na różne brzmienia ...
nawet jakis fajny Popik moze mi sie spodobac  , albo jakies cieple soulowe granie  hhmmm ...chyba zalezy tez w duzej mierze od nastroju co danego dnai zagosci w moich glosnikach ...


Pozdrawiam

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2169 dnia: Sierpnia 21, 2006, 21:30:58 pm »
Pare godzinek temu pochytalem plytke 'Ostateczny krach systemu korporacji' Kultu.  
Wlasnie sie w nia wsluchuje.
Fryty tyty dotknij pyty

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2170 dnia: Sierpnia 21, 2006, 23:54:39 pm »
Cytat: "MaxuS"
1 gatunku caly czas - jak to w roznych sublulturach bywa

No co ty wystarczy, że jesteś punk/oi to już masz minimum 4 gatunki :)

A ja obecnie słucham płytki młodego zespołu sajko/rockabilly z 0,5 tuska o wdzięcznej nazwie The Kolt. No i wystarczy póki co, bo pytka zarąbista, a ja nie 'w porę' :)

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2171 dnia: Sierpnia 22, 2006, 20:31:31 pm »
Cytuj


No co ty wystarczy, że jesteś punk/oi to już masz minimum 4 gatunki


No tak ale to sa podgatunki/podstyle ktore  i tak w żaden sposob nie zmieniaj subkultury  i ch mentalnosci  , sposobu myesleni a etc ..., wtym wypadku punk .... tak jak np .  rapie wystepowal psycho rap ktorego to przedstawicielm byl Kaliber 44

///  A tak na marginesie to niezly power wsrod polskich zespołow punkowych prezentuje Moskwa  - walki 1 min.  i typowe 3 akordy darcie mordy  ... ehmm  ... sie przypomnialo

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2172 dnia: Sierpnia 22, 2006, 23:20:14 pm »
Niee, jak jesteś punk/oi, to słuchasz punk'a, street-oi, 2-tone ska, możesz jeszcze hardkora :). To masz 4 ZUPEŁNIE odmienne style, która zasadniczo cholernie się różnią i jeśli byłbyś ortodoksem, to każdy gatunek inaczej definiowałby twoją mentalność. Ale to takie tak, pierd*lenie. :D

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2173 dnia: Sierpnia 23, 2006, 18:08:29 pm »
Cytuj

To masz 4 ZUPEŁNIE odmienne style, która zasadniczo cholernie się różnią i jeśli byłbyś ortodoksem, to każdy gatunek inaczej definiowałby twoją mentalność.[quote/]

Nie no stary co ty  . Punk   reggae ska  - ze niby sie roznia  :lol:
Przeciez w tym srodowisku istnieje pewnego rodzaju spójnosc ...
tarnaik co ty .. Byles kiedyś w ogole na koncercie np. reggoowym  - tam nie tylko przychodza milosnicy takiej muzyki punki sq bardzo czesto

A np. ska ... typu Zbili mi ŻÓłwia , Akurat  ,Cała Góra Barwinków  - na ich koncertach jest w ch ** punkow - wiec ludzi tego srodowiska laczy wspolna mentalnosc  , to jak patrza na zycie ...

  Moze znasz walek Marleya Punky Reggae Party  -  wlasniet utwoerem bob chcial ukazac spojnosc klimatu punk i reggae

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 125
  • Reputacja: 6
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2174 dnia: Sierpnia 23, 2006, 22:43:46 pm »
U mnie obecnie króluje w napędzie Behemoth "Pandemonic Incantations". Dobre bo polskie :wink:

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2175 dnia: Sierpnia 24, 2006, 10:16:16 am »
Aktualnie Ost z TotalOverdose -> Fajne klimaty :)
Zwłaszcza podoba mi sie głowny motyw, połączenie klasyki (tango leci, el choclo jak pamietam) i rap.

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2176 dnia: Sierpnia 25, 2006, 19:54:33 pm »
Cytat: "MaxuS"
Zbili mi ŻÓłwia , Akurat ,Cała Góra Barwinków

Ktoś kto chodzi na koncerty czegoś z powyższych i ma czelnośc nazywać się punkiem, budzi u mnie politowanie i śmiech. piz** które wyzyskują od dzieciaków kasę, za to miałkie pitolenie, które nazywają muzyką, jak dla mnie są niewiele lepsze od radiowych szmir (pierwsze 2 kapele są  mojego miasta, a liczą sobie na gigach tyle co o 7 klas lepsze kapele zagraniczne).

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2177 dnia: Sierpnia 26, 2006, 16:31:38 pm »
O, nowy dział :shock:  A ja się naszukałem tego tematu...

Anyway, ostatnio leci u mnie Different World z nowej płyty Iron Maiden.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2178 dnia: Sierpnia 26, 2006, 17:13:59 pm »
Cytuj
.Ktoś kto chodzi na koncerty czegoś z powyższych i ma czelnośc nazywać się punkiem, budzi u mnie politowanie i śmiech. piz** które wyzyskują od dzieciaków kasę, za to miałkie pitolenie, które nazywają muzyką, jak dla mnie są niewiele lepsze od radiowych szmir (pierwsze 2 kapele są mojego miasta, a liczą sobie na gigach tyle co o 7 klas lepsze kapele zagraniczne).
 
 


co do 1 zdania  - mozna to 2 aspektach  :)  rozpatrywac  - bo jesli koles chodzi tylko na koncerty z ta muzyka i nazywa siebie punkiem to ok zgodze sie jest to smieszne , ale jesli faktycznie jest punkiem sluchajacym exploited  , jarajacym sie sex pistols i  bywa rozwniez na ska  - to jest to zupelnosci normalne  , powszechane zjawisko .
  A co ro reszty twojej wypowiedzi to sie nie zgodze ... zawsze jest jakis przekaz  , ale to twoje zdanie ...Nie wzoles tez po uwage faktu ze sam punk rock jest tez jak ty ujales mialkim pitoleniem -  niez byt skomplikowany technicznie  - 3 akordy darcie mordy  ...   ale ja tam to lubie :lol:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2179 dnia: Sierpnia 26, 2006, 20:05:45 pm »
Gorillaz - Gorillaz
Gorillaz - Demon Days
Burnout 4 OST

Co do 2 powyższych pisać nic nie musze ;P Świetne płyty(pierwsza mi jakoś bardziej podpasiła z genialnym Clint Eastwood na czele), mogę tego słuchać w nieksończonośc.

A Osr z bunouta 4, hmm.. dla mnie średniak, jakoś nie przypasiła mi ta muza zbytnio. 3 miała zdecydowanie lepszy ost

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2180 dnia: Sierpnia 26, 2006, 20:32:56 pm »
Cytat: "MaxuS"
A co ro reszty twojej wypowiedzi to sie nie zgodze ... zawsze jest jakis przekaz , ale to twoje zdanie ...Nie wzoles tez po uwage faktu ze sam punk rock jest tez jak ty ujales mialkim pitoleniem - niez byt skomplikowany technicznie - 3 akordy darcie mordy ... ale ja tam to lubie

Nie, ja po prostu chce zauważyć, że te 3 zespoły które wymieniłeś to miałkie pitolenie a nie prawdziwe SKA, i nie mówię o zajebistym 2-tone czy 3-falowym graniu. Akurat bandy, które wymieniłeś są żałosne i ciotowate i to przykre, że scena SKA w Polsce jest postrzegana w ten sposób. Smutne.

luki156

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 09-06-2005
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2181 dnia: Sierpnia 26, 2006, 22:21:51 pm »
Ostatnio cały czas japońska muza - głównie HIGH and MIGHTY COLOR, UVERworld, KOTOKO i ORANGE RANGE.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2182 dnia: Sierpnia 26, 2006, 22:46:47 pm »
Nie szukajcie głębszych sensów tam gdzie ich nie ma.

To jakaś niepisana zasada, że punkiem może być tylko ta osoba, która słucha tego co ty Tarniak?

Każdy może segregować się do jakiej chce subkultury i nie można mówić że Murzyn nie może być Polakiem, bo się urodził w Afryce (zakładając, że spełnia pewne kryteria).

Wielka prośba, znacie film FROM DUSK TILL DAWN, wspaniała sieczka Tarnatino/Rodriguez, jest tam taka pioseneczka "it's a darknessss" na początku filmu leci (po sieczce na stacji benzynowej), może kilka razy w środku i na pewno na napisach końcowych. Pytanie brzmi: co to za piosenka? (to nie quiz, sam nie znam odpowiedzi). Z góry dzięki, daję 10k zenów i 10k exp do base level.

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2183 dnia: Sierpnia 26, 2006, 23:13:23 pm »
Cytat: "Tarniak"
Nie, ja po prostu chce zauważyć, że te 3 zespoły które wymieniłeś to miałkie pitolenie a nie prawdziwe SKA, i nie mówię o zajebistym 2-tone czy 3-falowym graniu. Akurat bandy, które wymieniłeś są żałosne i ciotowate i to przykre, że scena SKA w Polsce jest postrzegana w ten sposób. Smutne.


W zasadzie to zgadzam sie  - te 3 zespoly ktore wymienilem podalem dla przykladu ( nie twierdze ze je jakos specjalnie lubie tylko pozczegolne walki ) no   i tak sie przyjelo ze to jest ska - no fakt najwyzszych lotow tez ono nie jest  mogloby byc lepsze (warstwa tekstowa") ...

w sumie tez  kazdy ma inne gusta ...

Batman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2005
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2184 dnia: Sierpnia 27, 2006, 02:04:46 am »
Cytat: "setezer"
Nie szukajcie głębszych sensów tam gdzie ich nie ma.

To jakaś niepisana zasada, że punkiem może być tylko ta osoba, która słucha tego co ty Tarniak?

Każdy może segregować się do jakiej chce subkultury i nie można mówić że Murzyn nie może być Polakiem, bo się urodził w Afryce (zakładając, że spełnia pewne kryteria).


O toz to :). Ale wiesz Tarny to naturalne, to nazywany przez mnie syndrom tzw.  "wtajemniczenia", ze jak siedziesz mocno w jakis klimatach to zaczyna sie czasem tworzyc jakies dziwne zasady. Bez urazy, bo ja tez tak czasem mam :wink:. Ja bylem z 2 miechy temu na koncercie ZBZ i fakt bylo sporo punkow. Gadalem z tymi ludzmi i sie okazalo ze sluchaj tez oprocz tego czegos bardziej wartosciowego, ale po prostu lubia czasem poskakac do lekkiej muzy i tyle. To tak jak ja, slucham ZBZ, lubie Akurat, co oczywiscie nie przeszkadza mi posluchac np. Nigela Kennedy, Leszka Mozdzera, lub jadac skrajnie inne klimaty Depeche Mode, Maria Peszek, G N'R.  

A wogole to w sumie wypada odniesc sie do tematu :wink:. Ja aktulanie mam ostra faze na Pink Floyd i Davida Gilmoura. Bylem godzinke temu na koncercie tego drugiego nawiasem mowiac, a piekne High Hopes gra mi w glowie nadal.

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2185 dnia: Sierpnia 27, 2006, 09:11:06 am »
Cytat: "setezer"
To jakaś niepisana zasada, że punkiem może być tylko ta osoba, która słucha tego co ty Tarniak?


No.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2186 dnia: Sierpnia 27, 2006, 10:40:16 am »
Cytat: "Batman"
to nazywany przez mnie syndrom tzw. "wtajemniczenia", ze jak siedziesz mocno w jakis klimatach to zaczyna sie czasem tworzyc jakies dziwne zasady

"Syndrom wtajemniczenia" - genialne :D

Cytat: "Batman"
Ja aktulanie mam ostra faze na Pink Floyd i Davida Gilmoura. Bylem godzinke temu na koncercie tego drugiego nawiasem mowiac, a piekne High Hopes gra mi w glowie nadal

Szacun, ja nie dałem rady, co zagrał? ;]


A u mnie to co zwykle: Danzig, Madonna, GNR, Shakira, Tool i ścieżka z Outlaws.

Batman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2005
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2187 dnia: Sierpnia 27, 2006, 14:51:22 pm »
Cytat: "Von Zay"

Szacun, ja nie dałem rady, co zagrał? ;]


Nie znam jeszcze dobrze tworczosci PF, wiec napisze mniej wiecej co bylo grane. Trzeba zaczac od tego ze koncert trwal 3h i skladal sie z dwoch czesci: pierwszej na ktorej zagral chyba cala swoja nowa plyte On an Island (mowie chyba bo gral piosenki nie pokolei) i drugiej na ktorej grane byly utwory PF. W tej pierwszej zaskoczylo mnie to, ze praktycznie kazdy utwor byl przedluzany (czyt. improwizacja) o klika minut i wychodzilo to naprawde wspaniale. Ponad to wstepem do tej czesci byl jakis utwor z Dark Side Of The Moon.

Po 1,5h nastapiala druga czesci, na ktora oczywiscie wszyscy czekali z wielka niecierpliwoscia, bo wkoncu PF to legenda :wink:. Z tego co sie zorientowalem zagrali (kolejnosc przypadkowa): z The Division Bell "High Hopes" i "A Great Day For Freedom", z Wish You Were Here tytulowy kawalek (istne cudo :D) i  "Shine On You Crazy Diamond", do ktorego wstep zagrali na kieliszkach z winem :shock:. Bylo jeszcze "Echoes" z plyty Meddle. Pominelem pewnie jeszcze kilka utworow, a z tego co sie orientuje nie bylo zadnego kawalka z The Wall, czyli tez kultowego    "Another Brick In The Wall".  

Na poczatku byl problem z naglosnieniem, bo bylo za cicho :?. Po dluzszym czasie zwiekszyli glosnosc, choc i tak mozna bylo jeszcze glosniej dac. Mozna bylo tez lepiej rozstawic glosniki i poszczegolne instrumenty dac nieco glosniej, wiec od technicznej strony sie troche zawiodlem tym koncertem. Ale lista piosenek i ich wykonanie powoduje ze mozna przymknac oko na te minusy :). Ja jestem naprawde zadowolony z wydanych pieniedzy tym bardziej, ze juz pewnie nie bede mial okazji zobaczyc i posluchac na zywo Gilmoura, a takze kawalkow PF wykonanych przez jednego z jego czlonkow. Jednym slowem wspaniale przezycie :D. No to znow sie troche rozpisalem :P...

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2188 dnia: Sierpnia 27, 2006, 23:07:27 pm »
Cytat: "Batman"
O toz to Smile. Ale wiesz Tarny to naturalne, to nazywany przez mnie syndrom tzw. "wtajemniczenia", ze jak siedziesz mocno w jakis klimatach to zaczyna sie czasem tworzyc jakies dziwne zasady. Bez urazy, bo ja tez tak czasem mam Wink. Ja bylem z 2 miechy temu na koncercie ZBZ i fakt bylo sporo punkow. Gadalem z tymi ludzmi i sie okazalo ze sluchaj tez oprocz tego czegos bardziej wartosciowego, ale po prostu lubia czasem poskakac do lekkiej muzy i tyle.

Można poskakać do wartościowej muzy. Podwórkowi Chuligani, Volte-Face :), zagraniczne Toasters, NYSJE - grali wsyzscy a co. W Bielawie było Skatalites... naprawdę jest do czego "poskakać". A hipisad, zmż, akuraty i inne machlojki wylansowali kawałki, które nie mają sensu. One nie bawią, onei nie mają sensu. :roll: A ZMŻ, prezentowało poziom za czasów kiedy byłem gówniarzem i grali koncerty za 5 zł. A nie kur*a wielkie 'panki rege lajf' gdzie zdzeirają kasę od biednych dzieciaków za miałkie granie.

Cytat: "Von Zay"
Danzig

Sprawdź The Misfits.

Żeby nie było, że of-topik to dodam, że słucham Walls Of Jericho - With Devils Amongst Us All. Jako, ze miałem ochotę na coś (UWAGA, to nie rpzekleństwo to fachowy termin) NA-PEŁNEJ-kur**e, WoJ doskonale się wpasował. Taki HC/metalcore brzmi dobrze, jak ktoś ma ochotę na rozpiździel. 8)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2189 dnia: Sierpnia 29, 2006, 17:23:51 pm »
Powrocilem do klasyki i slucham "Stairway to Heaven" Led Zepelin, z ich czwartej plyty.

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2190 dnia: Sierpnia 29, 2006, 18:07:06 pm »
ja ostatnio słucham sobie staraej jak świat piosenki The Mamas and the Papas - California Dreaming którą pierwszy raz usłyszałem w Hills Have Eyes

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2191 dnia: Sierpnia 29, 2006, 18:18:19 pm »
Ostatnio przesluchuje dyskografie pfk, psycho realm i ostrego.
Fryty tyty dotknij pyty

darekxx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-04-2005
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2192 dnia: Sierpnia 29, 2006, 18:41:57 pm »
ja ostatnio słucham PFK ostry tupac kaliber pezet eldo gutk  SOAD Linkin Park
profil na xbox live gold: darekPOLSKA

"Bergkamp trafił bramką w słupek" - Dariusz Szpakowski (TVP)


_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2193 dnia: Sierpnia 30, 2006, 04:10:00 am »
No ja ostatnio bedac w best buy zakupilem plytke Crossfade i wiecie co? wcale nie zaluje, naprawde swietna kapela :) jesli kogos to interesuje to macie tu jeden z ich utworow moim zdaniem kawalek jest przezajebisty i warto go chociaz po to sprawdzic :) gatunek? Hard Rock ale naprawde rewelka, polecam :)

Tu macie link do clipu video :) nie pozalujecie :D
Crossfade - Colors
http://www.hotget.com/videocode/Crossfade-Colors--2100.html

Mozecie nawet walnac jakis koment odnosnie tego utworu bo nie wiem czy on jest naprawde taki zajebisty czy tylko na mnie tak dziala i mnie sie tak podoba :)

Zapodajcie jakies dobre naglosnionko i dajcie na maxa :)

A tu ich inny kawalek rownie dobry :)
Crossfade - Cold
http://www.hotget.com/videocode/Crossfade-Cold--2099.html

Czekam na wasze opinie :)

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2194 dnia: Sierpnia 30, 2006, 11:52:48 am »
Cytat: "Tarniak"
Sprawdź The Misfits.



Nie ma to jak horror punk ... mam ich płytke album "Cuts from the Crypt" i z tego co pamietam to naawet niezla - juz dawno jjej nie sluchalem ///



Pozdrawiam

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2195 dnia: Sierpnia 30, 2006, 12:48:52 pm »
Wlasnie slucham:

Dark Tranquillity - Skydancer

Gatunek: Melodic Death Metal
Rok wydania: 2000 (reedycja)

Coz, po tym zespole spodziewalem sie duzo wiecej, szczegolnie po tym calym hype'ie, ktory cechuje wszystkie plyty tego zepsolu na wiekszosci serwisow internetowych. Oczekiwalem wybuchow i eksplozji muzycznego geniuszu, dostalem imho sredniaka. Najbardziej negatywnie wyroznia sie perkusista, rozumiem, ze nie kazdy musi miec taki talent jak D. Lombardo czy Gene Hoglan, ale powtarzanie w kolko tego samego 'blast beat'a' w koncu nuzy sluchacza... Melodie sa calkiem OK, ale niespecjalnie olsniewaja, zwlaszcza, jak sie je porowna do dokonan Chucka z Death lub chociazby polskiego Esqarial'a. Aha, czasami irytuje monotonny growl wokalisty (no, ale to juz jest bolaczka tego rodzaju muzyki, ciezko wymyslec cos innowacyjnego w tym temacie). Generalnie nie jestem usatysfakcjonowany, bo polowa piosenek jest niezla, a polowa to zwykla, niczym sie nie wyrozniajaca z ogromnego tlumu sieczka. Jak dla mnie jakies 6,5/10 ;)


Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
OKLADKA
Gatunek: Heavy Metal
Rok wydania: 2006

Trzy lata przyszlo nam czekac na ten album. Wszyscy fani zapewne oczekiwali cudow na kiju, a co otrzymali? Bardzo dobry album, ale o tym zaraz wiecej napisze. Jesli chodzi o sama muzyczna stylistyke, to nie odpbiega ona drastycznie od DoD - jesli ktos lubi(l) ten album i zna go na wylot, to na AMoLaD dostanie de facto wiecej tego samego. Widac Bruce i spolka nie chce zbytnio kombinowac z jakimis nowosciami, gdyz niekoniecznie musi im to wyjsc na zdrowie (vide Metallica i nagly zwrot w rodzaju tworczosci). Tak czy siak, muzycznie jestesmy z domu. Jak z kompozycjami? Kontynuujac tradycje z poprzedniej plyty, pierwszy utwor jest imo najslabszym na plycie (analogicznie bylo z Wildest Dreams na DoD), oby im sie to udalo zmienic na kolejnym albumie. Pozniej jest tylko lepiej. Kolejne utwory niejednokrotnie zachwycaja melodiami, pieknem solowek (3ch gitarzystow daje jednak rade) oraz samymi ich dlugosciami
(dwa kawalki ponad 9 minut, calosc zamyka sie w prawie 72 minutach). Najlepszym walkiem jest nie tylko moim zdaniem ostatni, The Legacy, posiadajacy bardzo dlugie i rozbudowane intro, przywodzace na mysl Zeppelinow... reszta takze nie odstaje zbytnio, przyczepic jednakze mozna sie do nieco zbyt powtarzalnych refrenow, ale mozna to strawic. Krotko ujmujac: udany album i kontynuacja DoD, chociaz bez jakichs niesamowitych fajerwerkow - na takowe pewnie znow bedziemy musieli cekac kolejne kilka lat... co jest pewne, bo sam Bruce twierdzi, ze to na pewno nie jest ich ostatni, ani przedostatni album (ostatni ma miec tytul The Legacy)... OBY! Jak dla mnie 9/10, tylko tak dalej!

Tarniak

  • Gość
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2196 dnia: Sierpnia 30, 2006, 16:27:55 pm »
Cytat: "MaxuS"
Nie ma to jak horror punk

No własnie z tym to już różnie bywa. Większośc horror-punkowych bandów jest wyłącznie kalką Misfitsów, bez wyraźnie zarysowanego stylu. Balzac się wybija w tej kwestii, Astro Zombies też trzyma poziom. Współcześnie to Loce Equals Death się ostatnio najbardziej wylansował, choć są nieco zbyt "kalifornijscy" jak na mój gust. A co do Misfitsów to najlepsze płytki Walk Among Us (z czasów Danziga) i Famous Monsters (z czasów Only'ego).

Aktualnie katuję znów dyskografię Black Flaga i ichniejszy Fix Me czyli 58 s. czysty orgazm :).

Batman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2005
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2197 dnia: Sierpnia 30, 2006, 23:26:17 pm »
Ja zabralem sie po dlugim czasie odwlekania za odsluchanie slawetnego The Strokes. W glowie ciagle mialem te pochwalne piesni krytykow z Wysp i USA jacy to oni swietni nie sa, a ja nie lubie tego ogromnego hype'a. Jednak w koncu w sumie nie z mojej woli trafila do mnie ich tworczosc.

O ile za pierwszym razem ich pierwsza plyta "Is this it", nie zachwyca, to pomyslalem ze dam jeszcze jej druga szanse. I tak jak sie spodziewalem, w koncu cos zaskoczylo i teraz z odsluchania na odsluchanie coraz bardziej mi sie podoba. Swietne jest przede wszystkim te brzmienie, zespol gra jakby nie byl z tej dekady :wink:. Swietne brzmienie gitary prowadzacej, ktore az sie prosi by stworzyc jaka ladna i ciekawa melodie:). Bardzo cieszy mnie tez dobrze wyeksponowany bas, znow ktos udwodnil, ze ten instrument po prostu trzeba czuc i szutka jest ciekawie na nim grac. Glos Casablancas'a jest naprawde specyficzny, co sie mu bardzo chwali, bo mam dosc wciaz tak samo brzmiacych i spiewajacych wokalistow.

Slowem, nie zawiodlem sie :D. Jak narazie mecze ich pierwsza plyte, wiec nie mam pojecia jak jest z pozostalymi dwoma. Ale wiem ,ze "Is This It" jest naprawde ciekawe i warte uwagi.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2198 dnia: Sierpnia 31, 2006, 09:27:14 am »
Słucham co leci w radiu, czy na gg radio. A jesli mam jakis zespol wybrac, to Arash jest spox 8) ma fajne piosenki, tylko ze mało fajnych mi sie zdaje.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Czego słuchacie?- barany ;)
« Odpowiedź #2199 dnia: Sierpnia 31, 2006, 14:00:19 pm »
Aktualnie słucham ostu z GH.. grając w GH ;P

Ost jest naprawdę zacny, mogę tego słuchać w nieksończonośc, moje ulubione kawałki:
Queens - Killer Queen (!!!!)
Franz Ferdinand - Take me out
Symphony of Destruction - Megadeath
No one knows
Iron Man
I Wanna Be Sedated(z burnouta to to)
More Than A Feeling

Niestety nie znam wykonawców reszty(gra pokazuje tylko tytuły a przy starcie piosenki parze na noty a nie na to kto to śpiewa)