Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653200 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11520 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:16:16 pm »
Przecież mają przyrządy do pomiaru wysokości w samolocie.

To też swoją drogą..

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11521 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:35:12 pm »
O kur** :o Ta analiza wykonana przez komisję tylko utwierdziła mnie w przekonaniu ile w ostatniej fazie lotu było winy po stronie obsługi tego lotniska i osób postronnych po stronie Rosyjskiej. Ja pier**lę..ta informacja powinna pójść w Świat wcześniej. :-?

Ps. Rosja za dużo spraw ukrywa i tuszuję, czekam teraz z ich strony na prawdę i przeprosiny.

>prawda
>przeprosiny
>od Rosji

Kolego :roll:

Cytat: Boban
Przecież mają przyrządy do pomiaru wysokości w samolocie.

I to najlepsze, bo rosyjskie. Zresztą dopiero co po przeglądzie w rosji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11522 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:44:26 pm »
Cytat: Boban
Przecież mają przyrządy do pomiaru wysokości w samolocie.

I to najlepsze, bo rosyjskie. Zresztą dopiero co po przeglądzie w rosji.


http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

Tu trzymajmy się faktów.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11523 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:48:27 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11524 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:49:59 pm »
Oki.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11525 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:52:35 pm »
Wieża w Smoleńsku zignorowała fakt zejścia Tupolewa z prawidłowej ścieżki podejścia. Wieża powinna zadecydować o odejściu na drugi. Podczas lądowania Tupolewa i wcześniej, kiedy lądował Ił, za późno padała komenda horyzont. Podawane przez wieżę dane o widoczności były chyba z dupy wzięte, bo polski Jak dostał informacje o 1500 metrach, a minutę później rosyjski Ił o niespełna tysiącu. Tupolew jeszcze przed wylotem nie dostał informacji o pogodzie w Smoleńsku. W wieży znajdował się zastępca dowódcy bazy i pomimo braku uprawnień, komunikował się z Tupolewem (to w kontekście sterylności i obecności Błasika w kabinie). O ciążącej na kontrolerach presji nawet nie wspominam. Jak dla mnie, to z ustaleń polskiej komisji wyłania się obraz odpowiedzialności za katastrofę spoczywającej nawet w większej części na stronie rosyjskiej.

Z tego co się orientuję, w samolocie są dwa wysokościomierze - radiowy, mierzący za pomocą fal radiowych odległość do ziemi (tutaj kluczowy mógł być głęboki jar przed lotniskiem, który mógłby zmylić załogę) oraz baryczny, nastawiany na bieżąco w oparciu o informacje na temat ciśnienia atmosferycznego na płycie lotniska - tutaj warto dłużej zastanowić się nad precyzyjnymi informacjami o widoczności...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 16:58:22 pm wysłana przez Iras »

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11526 dnia: Stycznia 18, 2011, 16:56:37 pm »
Skoro rosjanie zwalają całą winę na polaków, lepiej też się nie przyznać i zwalić na nich.  :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11527 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:06:40 pm »
Skoro rosjanie zwalają całą winę na polaków, lepiej też się nie przyznać i zwalić na nich.  :roll:

Najlepiej wszystko rzetelnie zbadać i powiedzieć prawdę.

Szkoda że dzięki Tuskowi to już niemożliwe.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11528 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:08:49 pm »
Przecież ogólnie jest wiadomo (bo przecież nie wyklucza tego polska prokuratura, bo "niczego nie można wykluczyć"), że samolot rozbił się w wyniku zamachu, przeprowadzonego przez kosmitów z K-pax'a.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11529 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:10:20 pm »
Przecież ogólnie jest wiadomo (bo przecież nie wyklucza tego polska prokuratura, bo "niczego nie można wykluczyć"), że samolot rozbił się w wyniku zamachu, przeprowadzonego przez kosmitów z K-pax'a.
Nawet już nie wiem co odpisać...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11530 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:12:52 pm »
Dopiero dwa posty w temacie i już "Polaków" z małej litery i pierdoły o kosmitach.
Troll harder.


Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11531 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:16:18 pm »
To tylko taka dygresja, odnośnie "możliwości zamachu" na prezydenta (osoby bez jakiejkolwiek realnej władzy) kraju który nic nie znaczy na świecie, przez drugie najpotężniejsze państwo świata.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11532 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:19:04 pm »
tej, tej, tej. chin mi w to nie mieszaj!

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11533 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:20:34 pm »
Przecież chodziło o Jemen.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11534 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:32:00 pm »
To tylko taka dygresja, odnośnie "możliwości zamachu" na prezydenta (osoby bez jakiejkolwiek realnej władzy) kraju który nic nie znaczy na świecie, przez drugie najpotężniejsze państwo świata.

1. Idąc tym tokiem rozumowania, to Katynia też nie było.
2. Nie, to nie była dygresja, bo nie możesz robić dygresji odnośnie "możliwości zamachu", skoro jako jedyny zacząłeś pisać o zamachu. Jak chcesz odpowiadać sam sobie i tworzyć dygresje do swoich własnych wynurzeń, to idź i pogadaj sobie sam ze sobą na czacie w onecie.
3. Świetnie że prezydent, politycy wszystkich opcji i najważniejsi generałowie wojsk którzy zginęli w Smoleńsku to osoby które twoim zdaniem nie miały realnej władzy. To ciekawe kto ma realną władzę w Polsce, kosmici z K-Pax?

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11535 dnia: Stycznia 18, 2011, 17:55:49 pm »
Kerth jeśli władze Rosji stać na to by wyje**ć w powietrze osiedle mieszkalne z swoimi obywatelami tylko po to by nawiązać wojnę w Czeczeni to gratuluję zaufania. :roll:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11536 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:00:16 pm »
To, że Rosjanie są zdolni zabijać samych siebie to wiadomo od dawna... Ja się zgadzam Bobanem i uważam za myślą Arystotelesa, że prawda leży po środku i obie strony popełniły błędy.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11537 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:01:35 pm »
1. Idąc tym tokiem rozumowania, to Katynia też nie było.
2. Nie, to nie była dygresja, bo nie możesz robić dygresji odnośnie "możliwości zamachu", skoro jako jedyny zacząłeś pisać o zamachu. Jak chcesz odpowiadać sam sobie i tworzyć dygresje do swoich własnych wynurzeń, to idź i pogadaj sobie sam ze sobą na czacie w onecie.
3. Świetnie że prezydent, politycy wszystkich opcji i najważniejsi generałowie wojsk którzy zginęli w Smoleńsku to osoby które twoim zdaniem nie miały realnej władzy. To ciekawe kto ma realną władzę w Polsce, kosmici z K-Pax?

1. Wtedy w planie mieli wymordowanie całą elitę intelektualną, by zapewnić sobie możliwość osadzenia własnej władzy i czerpania z tego zysków, co im się zresztą udało.
Nawet gdyby taka niedorzeczna teza się potwierdziła, co by im dało pozbycie się kilkudziesięciu osób, skoro setki tysięcy czeka żeby zająć ich miejsce?

2.  O rly?
"Dygresja - w literaturze lub retoryce odejście od głównego tematu narracji lub wypowiedzi. Dygresja polega na okresowym wprowadzeniu wątków luźno lub wcale nie związanych z podstawową treścią utworu lub wypowiedzi."
Podkładając do schematu - wyszedłem do tematu tezy o zamachu od tematu raportu polskiej komisji (temat luźno związany z tematem podstawowym). Na przyszłość uprzejmie proszę, zastanów się zanim palniesz jakiś idiotyzm. Dziękuję.

3. Realną władzę ma rząd, posłowie i sędziowie. Jaką władzę ma prezydent? Blokowanie ustaw? Jaką władzę mają generałowie, podlegli ministrowi (który z kolei podlega premierowi?) - żadną. Miejsce posłów zajmą inni.


@Unlimited
Nie mam jakiegoś wielkiego zaufania do Rosji. Staram się natomiast myśleć logicznie i nie wydaje mi się, by cokolwiek zyskali na takim rzekomym zamachu.
Nie twierdzę też, że kontrolerzy lotu nie popełnili błędów, ani że rosyjska komisja nie próbowała tego ukryć. Po prostu denerwuje mnie myślenie "skoro oni chcą się wybielić, zróbmy to samo". Co najmniej 90% winy leży po naszej stronie i wypadało by się najpierw do tego przyznać, a dopiero później oskarżać innych.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 18:06:03 pm wysłana przez Kerth »

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11538 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:03:45 pm »
Też twierdzę że prawda leży gdzieś po środku, problem jest jeden, Polacy o niej mówią, a Rosjanie już niekoniecznie. Tu tkwi cały szkopuł, przecież gdyby współpraca w tej materii od strony Rosji była lepsza, to te materiały poznalibyśmy wcześniej. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11539 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:13:25 pm »
Wina leży po obu stronach. Piloci mimo, że nic nie widzieli i nie znali dobrze lotniska (gdyby znali to spodziewaliby się złego odczytu wysokości spowodowanego przez wąwóz przed pasem), podjęli próbę zejścia bardzo nisko, pomagając sobie komunikacją z wieżą, która jak teraz widać była niejasna, niedokładna i niezrozumiała (w sensie jakości przekazu). Wieża z tego co wynika, nie była chętna od początku aby przyjąć ten lot. Presja rangi tej wizyty zrobiła swoje i jak na razie wynika, że nacisk psychologiczny był większy na obsłudze lotniska. Dodatkowe czynniki jak spóźnienie wylotu z Warszawy, ambicje polityczne, brak przygotowania odpowiednich warunków na zapasowych lotniskach itp. też swoje zrobiły. Dobrze, że Polska to wszystko ujawniła, bo to do nas należy ostatnie zdanie i teraz to raport Millera pójdzie w świat. Oby tylko opozycja nagłaśniała ten raport równie mocno, co raport MAKu. Może wtedy równie skutecznie ogłoszą całemu światu, tym razem bardziej sprawiedliwe wieści, które wynikają z badań naszej komisji.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11540 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:40:27 pm »
Dobrze, że Polska to wszystko ujawniła, bo to do nas należy ostatnie zdanie i teraz to raport Millera pójdzie w świat.

No nie za bardzo. Jedyna prawna droga, jaka nam pozostała, jest odwołanie do ICAO. Jeśli ICAO nie zajmie się sprawą (a wszystko na to wskazuje, bo trudno podciągnąć lot wojskowego samolotu pod lot cywilny), obowiązujący będzie raport MAK. Nasze jednostronne ustalenia raczej nie będą miały większej siły przebicia. Zgodziliśmy się, żeby organem właściwym wyjaśnieniu katastrofy był MAK i teraz się tego nie odkręci.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11541 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:48:50 pm »
Boban masz rację że wina leży po 2 stronach, ale jak dla mnie 90% winy jest polskiej? Dlaczego? Bo IMO błędy popełnione im wcześniej tym poważniejsze, ponieważ "wyelminowanie" wczesnych błędów wykluczało by zaistnienie tych późniejszych.

A więc jadąc chronologicznie, pierwszym błędem była zła organizacja wizyty:
- lotniska zapasowe były tylko na papierze
- piloci nie ćwiczyli lądowań tym samolotem na lotniskach wojskowych (a na takowe się udawali)
- piloci nie znali biegle rosyjskiego
- w delegacji nie było rosyjskiego "lidera", bez którego ten lot W OGÓLE nie powinien się odbyć

Następnym w kolejności było przygotowanie samolotu - przyrządy pokazujące wysokość były źle ustawione lub nie w pełni sprawne

Następnie podczas podchodzenia do lądowania :
- W kabinie pilotów znajdowały się osoby, które nie miały prawa tam przebywać bez względu kim były (czy to generał czy sam papież, mieli siedzieć na d*pie za przeproszeniem a nie dybać nad pilotami)
- Piloci podchodzili pod złym kątem i ze złą szybkością
- Piloci schodzili na "automacie", czego NIE MOGLI zrobić na tym lotnisku, NIEZALEŻNIE od warunków pogodowych, porozumienia z wierzą itd.
- Piloci mieli informacje o złej widoczności mimo to woleli ryzykować
- Piloci nie podejmowali decyzji samodzielnie, czekali na decyzję dowódcy (którego w ogóle nie powinno tam być i który nie miał nic do decydowania), żeby w razie czego odpowiedzialność spoczywała na nim
- Na pilotów była wywierana presja, żeby lądować za wszelką cenę, w samolocie panowało przekonanie że "jakoś się uda".


Dopiero na końcu w kolejności wchodzą błędy po stronie rosyjskiej :
- niedokładne / złe informacje podane pilotom
- presja wywierana na kontrolerów, żeby pozwolić samolotowi zejść DO 100 metrów (a nie pozwolić lądować)
- nie zamknięcie lotniska ze względu na warunki pogodowe

Kontrolerzy zostawili decyzję pilotom, bo nie mogli zabronić im lądowania - mogą zablokować w razie kiedy zajęty jest pas / przestrzeń.

Prawdopodobnie, gdyby choćby JEDEN poważny błąd polskiej strony nie został popełniony, wtedy nie było by sprawy i kolejne błędy nie były by w ogóle istotne. Jak patrzę na błędy polskiej strony to wydaje się, że rozbili się na własne życzenie, a my chcemy mieć pretensje do Rosjan, że nie odratowali ich w ostatniej chwili zamiast do siebie, że przez okres przygotowania/lotu/podejścia popełniono tyle błędów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11542 dnia: Stycznia 18, 2011, 18:57:35 pm »
Kerth, bredzisz...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11543 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:03:08 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

1. Brawo, przepisałeś notkę z wikipedii, nie odnosząc się do tego co powiedziałem. Zgodnie z twoim wstępnym założeniem, nie było Katynia, bo twoim zdaniem silniejsze państwa nie mają podstaw by zabijać obywateli słabszego państwa, którzy nie sprawują realnej władzy. Tego broń, albo się wycofaj i przeproś, a nie zmieniasz temat.
2. Brawo, przepisałeś definicję z wikipedii, kompletnie wyłączając logikę. Wpierw twierdzisz że tekst o kosmitach był dygresją od tematu zamachu, na co zwróciłem ci uwagę że robisz dygresję od tematu który sam sobie wymyśliłeś, bo nikt tu o zamachu nie mówił, to nagle zmieniasz zdanie i to temat zamachu stal się twoją dygresją żeby odwrócić uwagę od wniosków z raportu polskiej komisji. Natomiast tekst o kosmitach w magiczny sposób zniknął, nagle o nim zapomniałeś. Musiałbym wąchać klej żeby zrozumieć twój tok rozumowania.
3. Brawo, kolejna informacja z wikipedii, znowu przepisana bez pomyślunku. Miejsce posłów zajmą inni. - fajnie, miejsce premiera też zajął by kto inny, to znaczy że jego władza jest mniej realna? Jaką władzę mają generałowie (...) - żadną. - pewnie, żadną, generał wydaje rozkaz, a wszyscy udają że nie słyszą, w końcu generał nie ma żadnej władzy. Na pewno większą władzę mają oficerowie i podoficerowie, których rosjanie mordowali w Katyniu - no w końcu twoim zdaniem rosjanom opłaca się mordowanie tylko ludzi z realną władzą. Ale, zaraz, nie - przecież twoim zdaniem Katynia w ogóle nie było, bo nie zdarza się żeby "drugie mocarstwo na świecie" mordowało obywateli "kraju który nic nie znaczy na świecie"...


Ogólnie polecam więcej myślenia, mniej przepisywania na pałę definicji z wikipedii, bo tak nielogicznych bzdur już dawno nie czytałem. O kosmitach z k-pax więcej popisz, to ci lepiej szło.  :lol:

Cytat: Kerth
Co najmniej 90% winy leży po naszej stronie

Już nawet nie pytam jakim cudem definitywnie ustaliłeś procentowy udział w winie za katastrofę. :lol: Zgłoś się do Millera, te nadludzkie zdolności analityczne pewnie im się przydadzą. Jakby co to powiedz że przybyłeś z K-Pax. Tak w formie dygresji.

Dobrze, że Polska to wszystko ujawniła, bo to do nas należy ostatnie zdanie i teraz to raport Millera pójdzie w świat.

No nie za bardzo. Jedyna prawna droga, jaka nam pozostała, jest odwołanie do ICAO. Jeśli ICAO nie zajmie się sprawą (a wszystko na to wskazuje, bo trudno podciągnąć lot wojskowego samolotu pod lot cywilny), obowiązujący będzie raport MAK. Nasze jednostronne ustalenia raczej nie będą miały większej siły przebicia. Zgodziliśmy się, żeby organem właściwym wyjaśnieniu katastrofy był MAK i teraz się tego nie odkręci.

Niestety, taka prawda. Nasz raport też niewiele da, skoro kluczowe dowody są dalej w rękach Rosjan i pewnie nigdy ich nie zobaczymy. Części pewnie już dawno nie ma, albo nic już nam nie powiedzą, tak jak kwestia sekcji zwłok, którą premier całkowicie olał zajęty propagandą i teraz nie możemy nic sprawdzić. Np. nie sprawdzimy czy rosjanie mówili prawdę w sprawie alkoholu w krwi gen. Błasika. Oni dobrze wiedzieli ze po politycznym błędzie z brakiem polskiej sekcji ofiar, mogą powiedzieć nawet że cała załoga była naje**na w 3 dupy, a nikt z nas nie będzie mógł tego sprawdzić, bo ciała już dawno pogrzebano razem z odpowiedzią. No ale za te wszystkie błędy podziękować możemy Tuskowi.

Edit. Cholera, kolejny post Kertha. Chłopaku w tym jednym poście napisałeś więcej błędów niż padło przez te wszystkie lata w całym tym temacie  :lol: :lol: :lol: Weź trochę poczytaj o temacie na który się wypowiadasz, bo robisz z siebie kompletnego osła.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 19:11:45 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11544 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:08:37 pm »
nawet w tych bredniach wytyka błędy rosjanom. to i tak lepiej niż OFICJALNY raport na temat katastrofy, raport MAK.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11545 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:14:53 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Fajną mam głowę, skoro jej wnętrze nazywasz wikipedią. Poza punktem drugim w którym chciałem ci uzmysłowić co to dygresja nie używałem żadnych źródeł poza własną wiedzą / opinią.

Źle mnie chyba zrozumiałeś mistrzu logiki, miałem na myśli dygresję tą którą opisałem w pkt.2, a nie wzmiankę o kosmitach, która z kolei była ironią, zakpieniem z możliwości takiego zamachu.

Nie, z moich słów wcale nie wynika, że nie było katynia. Chodzi mi o to, że nie mieli najmniejszego interesu by "mordować" pasażerów tego samolotu, w przeciwieństwie do ofiar katynia.
Ogólnie polecam więcej myślenia, mniej przepisywania na pałę definicji z wikipedii, bo tak nielogicznych bzdur już dawno nie czytałem. O kosmitach z k-pax więcej popisz, to ci lepiej szło.  :lol:
Myślisz że jesteś mistrzem ciętej riposty? Niestety nie.
Jeśli potrzebna mi jest jakaś definicja w wypowiedzi, używam "" i kursywy. Na przyszłość pomyśl, zanim kogoś bezpodstawnie o coś oskarżysz. Dziękuję.

@Iras
Ja bredzę? :) Powiedz mi, który punkt jest "brednią" i argument który uzasadnia twoją tezę.
PS: W gwoli ścisłości, jako argument nie liczą się zwroty podobne do "bo nie ma sensu" "bo jest ch**owy" "bo wydaje mi się, wiem, wierzę że tak nie było".

Mam wrażenie, że wielu polaków patrzy na to przez pryzmat polak/rusek. Hmm, polak nie może, NIE MOŻE być winny, więc obwińmy ruska. Tak się wpatrujecie w ich błędy, że nie widzicie naszej.

Taki test, popatrz na całą sytuację i podane przeze mnie błędy, myśląc np. "to był niemiecki samolot" a nie "to był nasz samolot".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 19:24:55 pm wysłana przez Kerth »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11546 dnia: Stycznia 18, 2011, 19:24:47 pm »
Dobrze, że Polska to wszystko ujawniła, bo to do nas należy ostatnie zdanie i teraz to raport Millera pójdzie w świat.

No nie za bardzo. Jedyna prawna droga, jaka nam pozostała, jest odwołanie do ICAO. Jeśli ICAO nie zajmie się sprawą (a wszystko na to wskazuje, bo trudno podciągnąć lot wojskowego samolotu pod lot cywilny), obowiązujący będzie raport MAK. Nasze jednostronne ustalenia raczej nie będą miały większej siły przebicia. Zgodziliśmy się, żeby organem właściwym wyjaśnieniu katastrofy był MAK i teraz się tego nie odkręci.

Mimo wszystko zdanie polskiej komisji ujawnia wszystkie szczegóły jakie na ten czas mogą być ujawnione (napisałem "na ten cza", ponieważ nie mamy jeszcze czarnych skrzynek w kraju). To pójdzie w świat i społeczeństwa poznają fakty odnośnie błędów wieży. Ludzie, którzy są zainteresowani tą sprawą poznają wyniki śledztwa obu stron i sobie te wyniki zestawią, a potem wyciągną logiczne wnioski.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11547 dnia: Stycznia 18, 2011, 20:26:21 pm »
@Iras
Ja bredzę? :) Powiedz mi, który punkt jest "brednią" i argument który uzasadnia twoją tezę.

Bredzisz powtarzając tezy, które dawno zostały obalone lub po prostu podajesz nieprawdziwe fakty. Piloci nie zamierzali lądować za wszelką cenę. Błasik nie podejmował decyzji, nie było również bezpośrednich nacisków. Piloci nie dostali żadnych informacji, z których wynikałoby, że nie ma warunków do lądowania. Wręcz przeciwnie - powiedziano im, że mogą próbować DWA RAZY(!!!). Poza tym nie schodzili na autopilocie tylko odchodzili, co i tak jest tylko spekulacją, bo wynika z ich rozmów na godzinę przed katastrofą.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11548 dnia: Stycznia 18, 2011, 20:36:38 pm »
Ja opieram wszystkie swoje tezy na faktach a nie słowach formułowanych przez jakiegoś polityka.

Piloci mieli informacje o pogodzie już od wylotu, do tego dostali informacje o słabej widoczności od Ił'a.

Nie próbowali lądować za wszelką cenę? Powiedz mi zatem, skoro jesteś tego taki pewny, dlaczego w takich warunkach w ogóle podchodzili do lądowania?

Delegacja była JUŻ spóźniona przed lądowaniem, a logistyczne przygotowanie dojazdu na miejsce uroczystości z zapasowego lotniska + sam dojazd zajęły by co najmniej kilkanaście godzin.
Dowódca sił powietrznych, który NIE MIAŁ prawa przebywać w kabinie pilotów jednak tam był.
Piloci zamiast mówić "Odchodzimy" i odlecieć, mówili "Odchodzimy?" i nie odlatywali.

Słowa "prezydent jeszcze nie podjął decyzji co robić dalej" też nie wskazują na presję i łamanie procedur?

Takie pytanko, czytałeś w ogóle zapisy tych rozmów? Albo słyszałeś je? Bo opieranie się na końcowych wnioskach jakiejś komisji / komentarzach osób postronnych jest nie obiektywne i dyskutowanie z taką wiedzą nie ma najmniejszego celu.

Poza tym co próbowałeś "obalić" zostały jeszcze inne, nie mniej poważne błędy. Moim zdaniem, gdyby nikogo poza pilotami nei było w kabinie, piloci nie byli pod presją i mieli by ze sobą rosyjskiego lidera, gdyby przyrządy były sprawne i dobrze ustawione i gdyby zapasowe lotniska były przygotowane, gdyby piloci odlecieli po słowach "odchodzimy?" (wtedy jeszcze mieli dosyć czasu) to do katastrofy by nie doszło. Wystarczyło pozbyć się JEDNEGO ze wszystkich powyższych błędów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 20:41:05 pm wysłana przez Kerth »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11549 dnia: Stycznia 18, 2011, 21:01:23 pm »
Nie opierasz się na faktach, bo cie na miejscu nie było, tylko spekulujesz w oparciu o słowa różnych polityków i w swoich wnioskach wybiegasz dalej niż komisja, co raczej rozsądne nie jest.

Prognozy pogody przed wylotem nie mieli. Również w trakcie lotu nie dostali żadnych informacji, które by wskazywały, że w Smoleńsku absolutnie nie ma warunków do lądowania. Skoro piloci Jaka mówili "jak najbardziej możecie próbować, dwa razy...", a wieża w żaden sposób nie pomagała w podjęciu właściwej decyzji, to skąd oni mieli sobie wydedukować, żeby od razu lecieć na lotnisko zapasowe?

Nie musisz również kolejny raz podkreślać, że gen. Błasik nie miał prawa przebywać w kabinie, bo te procedury obowiązują tylko w lotnictwie cywilnym. Żadnego "odchodzimy?" nie było tylko "odchodzimy" kapitana Protasiuka i potwierdzenie drugiego pilota. Aha, to Rosja nie wyznaczyła na czas rosyjskiego lidera.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11550 dnia: Stycznia 18, 2011, 21:53:53 pm »
BTW Rosjanie ujawnili pełny zapis rozmów w wieży, wieża/samolot, wieża/telefony, pewnie żeby uciąć spekulacje. Jak kogoś ciekawi, to na tvn24 puszczają je teraz co chwilę z tłumaczeniem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11552 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:16:20 am »
Czytaliście te stenogramy z wieży? Oni od początku nie chcieli przyjmować tego samolotu. W pewnym momencie byli już pewni, że odleci na zapasowe lotnisko. Niezły burdel tam był. Z tego wszystkiego wyłania się obraz niesamowitej presji jaka ciążyła zarówno na załodze TU-154 jak i ludziach, którzy byli na wieży kontroli lotów.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11553 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:26:58 am »
Z tego co się orientuję, w samolocie są dwa wysokościomierze - radiowy, mierzący za pomocą fal radiowych odległość do ziemi (tutaj kluczowy mógł być głęboki jar przed lotniskiem, który mógłby zmylić załogę) oraz baryczny (...)
Wina leży po obu stronach. Piloci mimo, że nic nie widzieli i nie znali dobrze lotniska (gdyby znali to spodziewaliby się złego odczytu wysokości spowodowanego przez wąwóz przed pasem) (...)
Z ujawnionych rozmów wynika jednoznacznie, że piloci dobrze wiedzieli o tym jarze/wąwozie (jak zwał) przed pasem startowym jak i ogólnej "wysokiej trudności" tego lotniska.

Dobrze, że Polska to wszystko ujawniła, bo to do nas należy ostatnie zdanie i teraz to raport Millera pójdzie w świat.

No nie za bardzo. Jedyna prawna droga, jaka nam pozostała, jest odwołanie do ICAO. Jeśli ICAO nie zajmie się sprawą (a wszystko na to wskazuje, bo trudno podciągnąć lot wojskowego samolotu pod lot cywilny), obowiązujący będzie raport MAK. Nasze jednostronne ustalenia raczej nie będą miały większej siły przebicia. Zgodziliśmy się, żeby organem właściwym wyjaśnieniu katastrofy był MAK i teraz się tego nie odkręci.

Niestety, taka prawda. (...)
Nie taka prawda a gdybanie i czarnowidztwo, bo nie wiemy czy ICAO się sprawą nie zajmie. Jest tylko rozmowa telefoniczna z ich rzecznikiem, która jest chu** warta. Trwa procedura klasyfikacji lotu i po niej zostanie złożony wniosek do ICAO - poczekajmy na ich oficjalną odpowiedź.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11554 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:28:42 am »
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11555 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:57:11 am »
Jedyna nowa wiadomość jaka ujawnia się z zapisów stenogramów z wieży, to fakt że zaraz po katastrofie ktoś z wieży stwierdza że samolot rozbił się odchodząc na drugi krąg, a nie przy probie lądowania.
Cytuj
10:42:56: NO: Na drugi krąg zaczął odchodzić a potem spadł.
10:43:03: KL: K...a!!!

Rosjanie wiedzieli to pewnie już 10 czy 11 kwietnia zeszłego roku, jak tylko odczytali zapisy z wieży, pomimo tego przez te wszystkie miesiące okłamywali nas że samolot spadł przy podchodzeniu do lądowania i na podstawie tego kłamstwa wymyślili teorie spiskową o naciskach (w którą dalej niektórzy wierzą) które na pilotach wymusiły lądowanie za wszelką cenę (teraz już wiemy że to nieprawda, bo samolot nie lądował za wszelką cenę, tylko odchodził na drugi krąg). Do tego dochodzi kwestia faktu, że pilotom nie udało się poderwać maszyny, a wysokosciomierze wskazywały złą wysokość (tu już rosjanie i ich satelity zaczynają wymyślać kolejne teorie spiskowe, np. że Polacy pewnie w pijackim widzie wszystko powyłączali, bo za wszelką cenę winę trzeba zwalić na pilotów, w końcu radziecka technologia z wielkiej rosji nie miała prawa zawieść). Ewidentnie mogło by to wskazywać na usterkę techniczną samolotu, ale tego nie możemy sprawdzić, bo rosjanie trzymają wszystkie dowody i pomimo wielu wniosków i zakończonego śledztwa nie chcą oddać. To świadczy o tym że ewidentnie coś ukrywają i po raz kolejny chcą nas okłamać. Ich odpowiedzialność staje się coraz bardziej oczywista.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 10:00:31 am wysłana przez el becetol »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11556 dnia: Stycznia 19, 2011, 10:02:24 am »
Odpowiedzialność za to co się stało ponoszą obie strony. Pytanie tylko w jakim stopniu Polacy, a w jakim Rosjanie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11557 dnia: Stycznia 19, 2011, 10:03:55 am »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Zeszli-z-kursu-za-przyzwoleniem-wiezy,wid,13049805,wiadomosc_prasa.html

kerth, oszukuj się dalej.
Wszystko w temacie. Iła potrafili naprowadzić na lotnisko a naszego uwalili na ziemie.


Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11558 dnia: Stycznia 19, 2011, 10:05:42 am »
el becetol pomyliłeś tematu tu nie o teoriach spiskowych.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11559 dnia: Stycznia 19, 2011, 10:07:05 am »
Wszystko w temacie. Iła potrafili naprowadzić na lotnisko a naszego uwalili na ziemie.

Zaraz zaraz...przecież IŁ też nie leciał w osi lotniska i mało brakło, że rozbiłby się o płytę. Odleciał potem na inne lotnisko, bo nie mógł wylądować w tych warunkach.