Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 653191 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11600 dnia: Stycznia 19, 2011, 12:52:52 pm »
czyli zakończyli już prace ale do lutego będą brać hajc za siedzenie i nic nie robienie... No tak przecież PO w naszym kraju może wszystko. Masz racje kto wie może będą zwlekać do kwietnia albo maja


Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11601 dnia: Stycznia 19, 2011, 12:55:21 pm »
sieq chyba nie porównujesz podniesienie samolotu lecącego w linii równoległej do ziemi, a samolotu lecącego pod ostrym kątem w ziemię?
Poza tym byli 20 metrów nad ziemią, ale na ziemi były jeszcze kilkumetrowe drzewa, więc w rzeczywistości mieli może 12 metrów. Żeby podnieść samolot trzeba poderwać jego przód, w wyniku czego opada jego tył i przez chwilę cały samolot opada, zanim zacznie się wznosić.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11602 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:07:42 pm »
Gdyby leciał pod tym Twoim ostrym kątem to nie skosiłby skrzydłami tylu drzew po drodze. Łupnął by w ziemie jeszcze przed drogą. Nasz samolot schodził nie prawidłowo ale jak widać pilot dał radę wyprowadzić go do pozycji horyzontalnej. Ostatnie drzewo ścięte na wysokości 3,10m

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11603 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:17:09 pm »
czyli zakończyli już prace ale do lutego będą brać hajc za siedzenie i nic nie robienie...

o_0 Lolwut?

Nie wiem sieq jak Ci to wytłumaczyć, ale nic nie poradzę, że nie rozumiesz iż można korzystać z danych, które są już ustalone, ale mimo to nie mieć jeszcze skończonego raportu.

To tak jakbyś pisał pracę dyplomową i promotorka poprosiła Cię o oddanie pierwszego rozdziału. Całej pracy nie masz, ale ten rozdział już napisałeś i możesz oddać. Tak samo możesz wyciągnąć dane z tego rozdziału, które Cię interesują mimo iż nie posiadasz całej pracy. Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11604 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:17:49 pm »
Rosjanie wiedzieli to pewnie już 10 czy 11 kwietnia zeszłego roku, jak tylko odczytali zapisy z wieży, pomimo tego przez te wszystkie miesiące okłamywali nas że samolot spadł przy podchodzeniu do lądowania i na podstawie tego kłamstwa wymyślili teorie spiskową o naciskach (w którą dalej niektórzy wierzą) które na pilotach wymusiły lądowanie za wszelką cenę (teraz już wiemy że to nieprawda, bo samolot nie lądował za wszelką cenę, tylko odchodził na drugi krąg).

"Odchodził", czyli mówiąc dosłownie, PRÓBOWAŁ się podnieść, co nie miało najmniejszych szans powodzenia. Samolot cały czas schodził w dół, do 20 metrów nad ziemią, skąd musiał by się chyba teleportować, żeby się nie rozbić (Ił odleciał też ledwo-ledwo, z 55 metrów) i dopiero w tym momencie piloci zaczęli go podnosić czyli "odchodzić na drugi krąg". Właśnie dla tego mówi się cały czas o rozbiciu podczas podchodzenia do lądowania, a nie przy odejściu.

Całość w żaden sposób nie wyklucza nacisków na pilotów - piloci nie próbowali lądować tylko dla tego, że w ostatniej chwili zorientowali się że mają pod sobą drzewa a nie pas. Gdyby nacisków nie było, zaczęli by odchodzić dużo wcześniej.

Zespół Ekspertów Lotnictwa Forum GO widać działa dalej ku chwale Wielkiej Rosji. :lol: Pilot na 100 metrach komenduje "odchodzimy" i zaczyna odchodzenie, co jest faktem, a Kerth dalej będzie się upierać że zaczęli odchodzić dopiero na 20 metrach, bo ich Kaczyński naciskał do chwili jak zobaczył drzewa. :lol:

Cytat: Kerth
Właśnie dla tego mówi się cały czas o rozbiciu podczas podchodzenia do lądowania, a nie przy odejściu.

Cytat: Wieża
10:42:56: NO: Na drugi krąg zaczął odchodzić a potem spadł.

No, faktycznie, mówi się od pierwszych sekund. :lol:

Pożycz od Bobana nieistniejący jeszcze raport Millera.

A na serio, jak chcesz walczyć z faktami to w tym temacie:

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11605 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:18:09 pm »
Dobrze, ale zdajesz sobie sprawę, że żeby przeżyć musiał go wyprowadzić do tej pozycji powyżej linii drzew a nie powyżej linii ziemi ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11606 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:20:23 pm »
Zespół Ekspertów Lotnictwa Forum GO widać działa dalej ku chwale Wielkiej Rosji. :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11607 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:21:57 pm »
Zespół Ekspertów Lotnictwa Forum GO widać działa dalej ku chwale Wielkiej Rosji. :lol: Pilot na 40 metrach komenduje "odchodzimy" i nie podejmuje żadnych działań, co jest faktem :lol:
Fixed.

100 metrów to mieli na swoim źle ustawionym mierniku.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11608 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:22:50 pm »
Cytat: Kerth
Dobrze, ale zdajesz sobie sprawę, że żeby przeżyć musiał go wyprowadzić do tej pozycji powyżej linii drzew a nie powyżej linii ziemi ?

Ok, jak twoim zdanie drzewa w Rosji mają 100 metrów, to faktycznie zaczęli odchodzić jak zobaczyli drzewo.  :lol:

Cytat: el becetol
A na serio, jak chcesz walczyć z faktami to w tym temacie:

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11609 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:30:18 pm »
że nie rozumiesz iż można korzystać z danych,
aaa widzisz teraz to są już dla Ciebie dane polskiej komisji a nie część raportu. W końcu zrozumiałeś swój błąd.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11610 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:30:41 pm »
Becetol nie wiem, Macierewicz ci płaci czy sam nie ogarniasz tego co się dzieje w okół? Skoro uderzyli w drzewo na wysokości ok. 5-6 metrów, to jak mogli odejść na 2gi krąg na 100 metrach?
Logika?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11611 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:36:14 pm »
że nie rozumiesz iż można korzystać z danych,
aaa widzisz teraz to są już dla Ciebie dane polskiej komisji a nie część raportu. W końcu zrozumiałeś swój błąd.


Prawie Ci się udała ta a'la PiSowska manipulacja. Jest tylko jeden problem. Cała wypowiedź brzmi tak:

To tak jakbyś pisał pracę dyplomową i promotorka poprosiła Cię o oddanie pierwszego rozdziału. Całej pracy nie masz, ale ten rozdział już napisałeś i możesz oddać. Tak samo możesz wyciągnąć dane z tego rozdziału, które Cię interesują mimo iż nie posiadasz całej pracy. Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

O danych pisałem jedynie w przypadku przytaczania przykładu, dzięki któremu łopatologicznie starałem wyjaśnić Ci sytuację. Tak więc moja wypowiedź o DANYCH odnosi się TYLKO I WYŁĄCZNIE do przykładu pracy dyplomowej, który podałem. Try harder.


el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11612 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:40:47 pm »
Becetol nie wiem, Macierewicz ci płaci czy sam nie ogarniasz tego co się dzieje w okół? Skoro uderzyli w drzewo na wysokości ok. 5-6 metrów, to jak mogli odejść na 2gi krąg na 100 metrach?
Logika?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Czy ja napisałem że odeszli czy że rozpoczęli odchodzenie? Zresztą, cokolwiek - twoim zdaniem samoloty skręcają w miejscu, drzewa mają po 100 metrów, a typ który zostawił psa na torach nic mu nie zrobił. Kończę rozmowę, bo widzę że gadam z trollem urzadząjącym prowokacje.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11613 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:46:12 pm »
Czy ja napisałem że odeszli czy że rozpoczęli odchodzenie? .

A to?

Pilot na 100 metrach komenduje "odchodzimy" i zaczyna odchodzenie, co jest faktem...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11614 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:48:53 pm »
?

Ułatwię:
Czy ja napisałem że odeszli czy że rozpoczęli odchodzenie? .

A to?

Pilot na 100 metrach komenduje "odchodzimy" i zaczyna odchodzenie, co jest faktem...

Czyli co napisałem - że odeszli (czynność dokonana), czy że rozpoczęli odchodzenie?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11615 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:51:44 pm »
Praca naukowa to nie raport to raz. Raport tworzy się na końcu w oparciu o wszystkie przeanalizowane dane to dwa. Trzy życzę Ci miłego dnia i kończę tą bezsensowną dyskusje gdyż ten raport jak już w końcu powstanie i tak będzie chu** wart.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11616 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:53:18 pm »
Ahh źle zrozumiałem to Twoje pytanie:

Czy ja napisałem że odeszli czy że rozpoczęli odchodzenie?

Myślałem iż sugerujesz, że ani tego, anie tego nie napisałeś. Zgubił mnie brak przecinków przed "że" i potraktowałem to jako ciągłość. :)

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 19, 2011, 14:56:30 pm[/time]
Praca naukowa to nie raport to raz.

Kuwa, to był tylko przykład. Ty naprawdę tego nie rozumiesz. :-?

Trzy życzę Ci miłego dnia i kończę tą bezsensowną dyskusje gdyż ten raport jak już w końcu powstanie i tak będzie chu** wart.

Dzięki, ja Tobie również życzę miłego dnia. Jak już Ci się znudzi kryształowa kula to mi pożycz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 14:01:17 pm wysłana przez BoBaN »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11617 dnia: Stycznia 19, 2011, 14:14:30 pm »
http://www.blogpress.pl/node/7274 ekspert z wysłuchania w Brukseli komentuje wczorajszą prezentacje Millera

Cytuj
Jednak chyba najważniejszym moim zdaniem faktem zaprezentowanym przez ministra J.Milera jest podanie faktu, że czytanie karty i fragment o mechanizacji skrzydeł dotyczy nawigatora i II pilota.

Wcześniej słowa o mechanizacji skrzydeł z godziny 08:39były przypisywane przez Rosjan gen. A.Błasikowi. Jak widać polska wersja stenogramu wyklucza, że te słowa wypowiedział generał. W tym miejscu należy wspomnieć, że w czerwcowych stenogramach były to jedyne słowa wypowiedziane rzekomo przez generała.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 14:21:51 pm wysłana przez sieq »

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11618 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:59:56 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/szef-mon-moze-uslyszec-zarzuty-prokuratorskie-w-sp,1,4116431,wiadomosc.html

Cytuj
Pracownicy Ministerstwa Obrony, Kancelarii Premiera i 36. specpułku mogą usłyszeć zarzuty w śledztwie smoleńskim - ustalili reporterzy śledczy RMF FM

Według RMF FM, niewykluczone, że zarzuty usłyszy któryś z ministrów. Zarzut niedopełnienia obowiązków może usłyszeć minister Bogdan Klich oraz odpowiedzialny za przygotowanie wizyt w Katyniu Tomasz Arabski

 

Wiadomość scalona: Stycznia 19, 2011, 17:03:12 pm
Podobno Rosjanie na lotnisku nie wiedzieli, że leci do nich prezydent.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 17:03:12 pm wysłana przez dante0 »

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11619 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:37:36 pm »
twoim zdaniem samoloty skręcają w miejscu, drzewa mają po 100 metrów
???
???
żyjesz fikcją którą sam sobie tworzysz i uznajesz ją za fakty.

Wypowiedzenie słów "Odchodzimy?" i "Odchodzimy" nie oznacza faktycznego rozpoczęcia tej czynności. Oni czekali na pozwolenie Błasika. Ten milczał, wiec schodzili jeszcze trochę, w końcu połapali się, że są już stanowczo za nisko i bez względu na wszystko trzeba odlecieć, niestety, za późno.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11620 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:38:18 pm »
ekspert z wysłuchania w Brukseli komentuje wczorajszą prezentacje Millera


Jaki ekspert ??

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11621 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:38:35 pm »
twoim zdaniem samoloty skręcają w miejscu, drzewa mają po 100 metrów
???
???
żyjesz fikcją którą sam sobie tworzysz i uznajesz ją za fakty.

Wypowiedzenie słów "Odchodzimy?" i "Odchodzimy" nie oznacza faktycznego rozpoczęcia tej czynności. Oni czekali na pozwolenie Błasika. Ten milczał, wiec schodzili jeszcze trochę, w końcu połapali się, że są już stanowczo za nisko i bez względu na wszystko trzeba odlecieć, niestety, za późno.
Jesteś medium?

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11622 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:43:08 pm »
Nie, a ty? Za to potrafię myśleć logicznie, analizować dowody (a nie komentarze polityków / subiektywne artykuły w przeciwieństwie do po niektórych) i wyciągać wnioski.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11623 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:45:51 pm »
Nie, a ty? Za to potrafię myśleć logicznie, analizować dowody (a nie komentarze polityków / subiektywne artykuły w przeciwieństwie do po niektórych) i wyciągać wnioski.
Wypowiedzenie słów "Odchodzimy?" i "Odchodzimy" nie oznacza faktycznego rozpoczęcia tej czynności. Oni czekali na pozwolenie Błasika. Ten milczał, wiec schodzili jeszcze trochę, w końcu połapali się, że są już stanowczo za nisko i bez względu na wszystko trzeba odlecieć, niestety, za późno.
Sorki, ale to raczej wygląda jak wróżenie z fusów a nie wnioski oparte na jakichś konkretnych faktach i dowodach. Skąd wiesz że czekali na słowa Błasika? Mówisz o tym tak jakbyś tam był w tej kabinie razem z nimi i wszystko widział.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11624 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:52:36 pm »
Nie napisałem, że wiem - to moje zdanie.

Jednak w temacie - skoro na ok. 100 metrach mówią odchodzimy, czyli teoretycznie zaczynają odchodzenie, a faktyczne podnoszenie samolotu rozpoczyna się na ok. 20 metrach to na co czekali, na oklaski?

Teraz jeśli mówicie, że nie było presji : nie wiem, czy macie szefa, ale wyobraźcie sobie, że stoi nad wami i patrzy wam na ręce w najtrudniejszym momencie waszej pracy. Wiecie, że jak się nie uda to możecie stracić premię, szansę na awans czy nawet pracę - 0 stresu i parcia na szkło, prawda?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11625 dnia: Stycznia 19, 2011, 20:01:55 pm »
Wypowiedzenie słów "Odchodzimy?" i "Odchodzimy" nie oznacza faktycznego rozpoczęcia tej czynności. Oni czekali na pozwolenie Błasika.

żyjesz fikcją którą sam sobie tworzysz i uznajesz ją za fakty.

Z teoriami spiskowymi na podstawie swoich urojeń kieruj się tutaj:

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,5742.0.html

Może moderator poprzenosi tam teorie tego schizofrenika? Ostatnio się wykazał w czyszczeniu tematu. Teraz już nie przeszkadzają teorie spiskowe, bo lecą z drugiej strony barykady?

Cytat: Kerth
Wiecie, że jak się nie uda to możecie stracić premię

Tak - odwieczny dylemat - popełnić samobójstwo czy stracić premię? Wiadomo, że wybrali śmierć. Każdy by to zrobił.
||
\/
Cytat: Kerth
potrafię myśleć logicznie

Uhum. Właśnie widać.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11626 dnia: Stycznia 19, 2011, 20:18:45 pm »
Po pierwsze podajesz link do "teorii spiskowych" bodaj 3ci raz już, widać często tam zaglądasz - i słusznie, bo to raczej twoja teoria, czysto wyssana z palca nadaje się na posta w tymże temacie.

Po drugie - obrażanie i puszczanie krzywych aluzji w stronę drugiego rozmówcy nie przysuwa cię do udowodnienia swojej tezy, wręcz przeciwnie - właśnie udowodniłeś, że nie jesteś osobą na wystarczającym poziomie, żeby prowadzić z nią jakąkolwiek sensowną dyskusję.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11627 dnia: Stycznia 19, 2011, 20:31:28 pm »
Cytuj
Jednak w temacie - skoro na ok. 100 metrach mówią odchodzimy, czyli teoretycznie zaczynają odchodzenie, a faktyczne podnoszenie samolotu rozpoczyna się na ok. 20 metrach to na co czekali, na oklaski?

Kiedy podjęli decyzję o odchodzeniu znajdowali się nad podnoszącym się terenem, co przyczyniło się do tego, że de facto był to wyścig z ziemią. Niestety go przegrali.
To Ty tego nie wiedziałeś?!

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11628 dnia: Stycznia 19, 2011, 20:46:56 pm »
Tylko że od "podjęcia decyzji" do faktycznych działań upłynęło kilka cennych sekund, które mogły uratować im życie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11629 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:14:39 pm »
Jednak w temacie - skoro na ok. 100 metrach mówią odchodzimy, czyli teoretycznie zaczynają odchodzenie, a faktyczne podnoszenie samolotu rozpoczyna się na ok. 20 metrach to na co czekali, na oklaski?

chyba czegoś nie rozumiesz chopaku.
otóż oni podjęli decyzję o "odchodzeniu" na 100 metrach, według wysokościomierzy. FAKTYCZNIE to było 20 metrów,czy ileś tam, w każdym razie za późno. taki mały szkopuł.
teraz rodzi się pytanie. jakim cudem oni byli na 20 metrach?? czy to błąd, wspomnianych wcześniej, wysokościomierzy? a może wieża ich wyprowadziła na manowce? wszystko wskazuje, że jedno i drugie. teraz tylko trzeba wyjaśnić dlaczego tak się stało i kto miał większy udział w przytoczonym zdarzeniu.
proszę też, nie rozpatruj sytuacji w kwestiach politycznych. pis złe, czy po dobre. dyskutujemy o faktach, a te są niepodważalne.  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 21:18:00 pm wysłana przez s00s »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11630 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:17:19 pm »
teraz rodzi się pytanie. jakim cudem oni byli na 20 metrach??

Jak to jakim? Była mgła i gówno widzieli.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11631 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:21:44 pm »
boban, latam samolotami w ch** dużo. w samym zeszłym roku mam udokumentowane 35 tyś mil przelotu. nieraz samolot lądował w warunkach bardzo słabych, albo leciał przy zerowej widoczności. jak widać, dalej żyję i piloci zawsze wylądowali ok. mgła nie jest tutaj przeszkodą, można latać "na przyrządach" czy "naprowadzaniu prze wieżę". to się sprawdza. w smoleńsku się nie sprawdziło. coś było nie tak. obwinianie mgły za wszystko nie pomoże.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11632 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:29:21 pm »
Tu-154 nie wylądował. IŁ zresztą też.

Nie mówię, że tylko mgła była powodem, ale jasno sobie trzeba powiedzieć, że to głównie ten czynnik doprowadził do tragedii.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11633 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:38:50 pm »
a jak wylądował. co to zmienia
btw. tu-154 nie tyle nie wylądował, co się rozbił.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11634 dnia: Stycznia 19, 2011, 21:49:05 pm »
chyba czegoś nie rozumiesz chopaku.
otóż oni podjęli decyzję o "odchodzeniu" na 100 metrach, według wysokościomierzy. FAKTYCZNIE to było 20 metrów,czy ileś tam, w każdym razie za późno. taki mały szkopuł.
Ja to rozumiem i nawet pisałem o tym parę postów wcześniej, że 100 m to było na źle ustawionych wysokościomierzach. Mówiłem tylko w kontekście tezy becetola, (w świetle uznawanych przez niego faktów), który to uparcie wpierał mi, że już od 100 metrów odchodzili.

teraz rodzi się pytanie. jakim cudem oni byli na 20 metrach?? czy to błąd, wspomnianych wcześniej, wysokościomierzy? a może wieża ich wyprowadziła na manowce? wszystko wskazuje, że jedno i drugie. teraz tylko trzeba wyjaśnić dlaczego tak się stało i kto miał większy udział w przytoczonym zdarzeniu.
proszę też, nie rozpatruj sytuacji w kwestiach politycznych. pis złe, czy po dobre. dyskutujemy o faktach, a te są niepodważalne.  
Nie wiem "jakim cudem" mieli informacje, bo prorokiem nie jestem, ale z zapisów rozmów z wieży (dla tych co ich nie widzieli na oczy - w rozmowach "wieży" słychać też rozmowy z kabiny pilotów i to znacznie lepiej niż w zapisach z samej kabiny) wynikało by, że brakowało odpowiednio częstej wymiany informacji między wieżą a pilotami. Można wnioskować, że przyczyną był brak lidera i brak biegłej znajomości rosyjskiego przez nawigatora. Wysokościomierze w samolocie miały źle ustawione ciśnienie, natomiast wieża w Smoleńsku nie posiada urządzenia, które pokazuje wysokość samolotu.

Nie rozpatruje niczego politycznie - patrzę na fakty, analizuję i porównuję wypowiedzi różnych ekspertów - ufam w tej sprawie tym, których wypowiedzi wydają się być logiczne i "pasujące do układanki" suchych faktów.


sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11635 dnia: Stycznia 20, 2011, 10:03:39 am »
Cytuj
że przyczyną był brak lidera i brak biegłej znajomości rosyjskiego przez nawigatora. Wysokościomierze w samolocie miały źle ustawione ciśnienie, natomiast wieża w Smoleńsku nie posiada urządzenia, które pokazuje wysokość samolotu.
- Bez lidera latali już bardzo długo i rosyjski znali, ciśnienie ustawili dobrze a to że wieża zadeklarowała ciśnienie z dna jaru to już odrębna sprawa. Wieża naprowadziła IŁa nad lotnisko natomiast na naszą złą pozycje względem pasa była odpowiedź "na ścieżce na kursie". Gdzie się znaleźliśmy wszyscy wiedzą...

Ruscu są czyści wmawiaj sobie dalej. Nasz rząd też czysty. Klapki na oczach




Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11636 dnia: Stycznia 20, 2011, 14:30:39 pm »
"A. Macierewicz (...)" dalej nie ma co oglądać ^^

Nie wybielam nikogo, mówię, że ich wina w porównaniu z naszą jest tak malutka i nieznacząca, że prawie nic nie znaczy.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11637 dnia: Stycznia 20, 2011, 14:49:52 pm »
Nie wybielam nikogo...
...mówię, że ich wina w porównaniu z naszą jest tak malutka i nieznacząca, że prawie nic nie znaczy.
:lol:
jest tak malutka i nieznacząca, że prawie nic nie znaczy.
:lol: :lol: :lol:

Kiedy to połączyć z Twoimi poprzednimi wypowiedziami o autonomiczności twoich poglądów i logicznym myśleniu, i do tego z Twoimi jakże wybitnie rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, to myślę, że wszystko jest tak nieznaczące co mówisz, że prawie nic nie znaczy.
Dorzuciłbym do tego jeszcze tego kota co wygląda jak pies, ale obawiam się, że wtedy może mi się internet popsuć.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11638 dnia: Stycznia 20, 2011, 15:20:48 pm »
Nie, sorry - piloci lecieli idealnie, samolot był nówka nie latany wszystko sprawne na 100%, wizyta przygotowana przez kancelarię prezydenta była w 100% dopracowana, generał do kabiny pilotów tylko wpadł na herbatkę, a prezydent i całe otoczenie nie wywierało żadnego nacisku, bo mieli mnóstwo czasu do uroczystości. Dodajmy, że nie było mgły i była doskonała widoczność. To źli Rosjanie celowo i umyślnie, na dodatek pod naciskami zgodnie z planem zamachu wprowadzili pilotów w błąd, podali złe dane i cały czas oszukiwali ich, czekając aż się rozbiją. Jesteśmy ku*wa czyści jak łza dziewicy, chodźmy na wojnę na rusków.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #11639 dnia: Stycznia 20, 2011, 21:13:07 pm »