Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2527133 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15280 dnia: Marca 05, 2009, 03:08:20 am »
[...](odkrywamy płyty na nowo), dostajemy barwę i wiele wiele innych o których można by dużo pisać.

1.) Czy to znaczy, że wydając "odpowiednią" kwotę na dobre stereo mogę odkryć dźwięk w grach PSX na nowo?
2.) Czy efekt będzie lepszy niż nowe "dobrej" klasy "pierdziawki komputerowe 5.1" puszczone przez dekoder DDTS-100 (Dekoder zajmie się przeróbką stereo na 5.1 np. PII czy NEO:6).
3.) Czy takie kolumny muszą być włączone dosyć głośno? (zawsze mi się "kolumny" KD z tym kojarzyły, pytanie zadaje bo mieszkam w bloku z upierdliwym sąsiadem któremu 3/4 T5900 czasami przeszkadzało).
4.) Jaki polecasz kabel do PSX Net Yaroze aby wyprowadzić najlepszy dźwięk do dekodera bądź innego urządzenia?? i jakie głośniki 2.0 do 11tys jeśli 1-2 TAK i 3 na NIE... ??
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
5.) Rozumiem, że odsłuch w sklepach typu MM lepiej sobie darować? A może nie?

@@KZ2:
DTS na DDTS100 i T5900 w demie KZ2 nie zrobił na mnie najmniejszego wrażenia. Ba stwierdziłem, że jest słaby. Śmiało jeśli chodzi o demo KZ2 vs pełne gry Uncharted na DTS mnie zmiótł, a przy HS czyściejszego dźwięku od PSX nie usłyszałem w grze. Według mnie Uncharted miał najlepszy 5.1 DTS. Poprzednio tylko DMC3 ze 2 scenki takie wyparły na mnie wrażenie. A KZ2? Słychać było, że tam gadają moi czy coś w tle, ale ogólnie panował chaos strzałów. Mi się wcale nie podobało, nawet ściszyłem nieco...

Imo Ucharted>>KZ2 i gdzieś tam z boku HS za utkwienie w pamięci jako "jaki czysty oO".

Co do naj gry FPP. Crysis. Radzę konsolową zagrać i dopiero się wypowiedzieć, bo dokładnie myślałem jak co poniektórzy "graphic only". Gra okazała się istnym, GTA4 w FPP a nawet dającym więcej śmiechu i zabawy w rozgrywce. Akcji z pralką mam wrażenie, że nie zapomnę do końca dni :)
Co do grafiki to bym nie porównywał obu gier, bo przy Crysis cały KZ2 wygląda jak by się specjalnie chował w cieniu (dosłownie i w przenośni), chociaż efekty fajne ma z tym, że Crysis też nie jest ich pozbawiony. (Np. widziałem w filmiku pełnego (GT) KZ2 ogromny wybuch i podmuch fali uderzeniowej z tym, że to chyba była cutscenka (ciekawe czy dało się sterować) a w Crysis szedłem sobie laskiem kiedy coś podobnego nastąpiło i potrząsało nieźle drzewami.).

Jeśli chodzi o samo porównywanie KZ2 i Crysis, to jeśli ktoś zakupił konsole w dniu premiery dla tej gry (rendera) i czekał - dostał dopiero teraz to śmiało może grafikę porównywać z tą drugą imo. Za 2400zł (nie licząc ilości stów z droższych gier), kupił by teraz niezłą nisko-budżetową maszynę do tej drugiej gry.

Podobnie ja zrobiłem, zagrałem w ok. 12 gier + reszta dema przez ten czas na PS3 (brak czasu, czasami chęci, a czasami szkoda było kasy, potem znowu czasu) a konsole kupiłem dla T6 i KZ2. I co? Tekken 6 na X360 -.-, a w KZ2 rozczarowało mnie sterowanie... Czuję się tak samo wy**ujany jak pctowiec który stracił by 2400zł na kartę graficzną, myśląc że pogra dziś płynnie w Crysis.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

: Marzec 05, 2009, 02:55:39 am
Hmmm, panowie gdzie sa te 3 milony preorderow na KZ2, "oszukancza" stronka http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=12253&region=All , pokazuje, ze jest tego znacznie mniej. :P

W sprzedaż GTA IV wierzyłem, sam EK kupiłem. Tu wręcz odwrotnie. Więc by mnie to nie zdziwiło :P

Imo wiedzieć, to oni (SONY) mogą jedynie ile osób pobrało demo... lub ile razy ;p bo było Activating (a dość, rzadko to wyskakuje jak się tylko darmowe rzeczy dostępne dla wszystkich z pss pobiera).

@MarcePan z całym szacunkiem...
Lag is more realistic ? I fuck this!! ;/ Mogą wciskać taki kit jak nie mogą poprawić łatką (skoro mogą z palcem w nosie to czemu tego nie zrobią do singla chociaż jako je**ną opcje?).

Pod siedzeniem mam taki LAG i super grafikę. Wolę odpalić KZ1, planszę na pustyni z jeziorkiem i postrzelać z "chlumpanika" bez lagów do botów.

Oczywiście można przejść grę i zaakceptować to jako "realizm" ale imo cała dynamika i fun z gry pójdzie w piz*u kiedy będę mijał cel z 2m...
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 03:36:38 am wysłana przez marcinps3 »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15281 dnia: Marca 05, 2009, 08:33:38 am »
marcinps3 już bardziej wyruchany nie zostaniesz. Microsoft ma już chyba każdego ważnego exa od PS :D. Teraz nastała nowa era dla PS3 od developerów 1st i 2nd party. I tu jak widać Sony nie zawodzi :D. IMO :)

A co do K2 to myślę, że to są wyniki ze sprzedaży w sklepach, a nie pre-orderów. Zresztą poczekajmy na jakieś oficjalne info, bo VGChartz raczej dobrym źródłem nie jest ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 08:38:41 am wysłana przez Chris »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15282 dnia: Marca 05, 2009, 08:46:34 am »
[...](odkrywamy płyty na nowo), dostajemy barwę i wiele wiele innych o których można by dużo pisać.

1.) Czy to znaczy, że wydając "odpowiednią" kwotę na dobre stereo mogę odkryć dźwięk w grach PSX na nowo?
2.) Czy efekt będzie lepszy niż nowe "dobrej" klasy "pierdziawki komputerowe 5.1" puszczone przez dekoder DDTS-100 (Dekoder zajmie się przeróbką stereo na 5.1 np. PII czy NEO:6).
3.) Czy takie kolumny muszą być włączone dosyć głośno? (zawsze mi się "kolumny" KD z tym kojarzyły, pytanie zadaje bo mieszkam w bloku z upierdliwym sąsiadem któremu 3/4 T5900 czasami przeszkadzało).
4.) Jaki polecasz kabel do PSX Net Yaroze aby wyprowadzić najlepszy dźwięk do dekodera bądź innego urządzenia?? i jakie głośniki 2.0 do 11tys jeśli 1-2 TAK i 3 na NIE... ??
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
5.) Rozumiem, że odsłuch w sklepach typu MM lepiej sobie darować? A może nie?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

W sprzedaż GTA IV wierzyłem, sam EK kupiłem. Tu wręcz odwrotnie. Więc by mnie to nie zdziwiło :P

Imo wiedzieć, to oni (SONY) mogą jedynie ile osób pobrało demo... lub ile razy ;p bo było Activating (a dość, rzadko to wyskakuje jak się tylko darmowe rzeczy dostępne dla wszystkich z pss pobiera).

@MarcePan z całym szacunkiem...
Lag is more realistic ? I fuck this!! ;/ Mogą wciskać taki kit jak nie mogą poprawić łatką (skoro mogą z palcem w nosie to czemu tego nie zrobią do singla chociaż jako je**ną opcje?).

Pod siedzeniem mam taki LAG i super grafikę. Wolę odpalić KZ1, planszę na pustyni z jeziorkiem i postrzelać z "chlumpanika" bez lagów do botów.

Oczywiście można przejść grę i zaakceptować to jako "realizm" ale imo cała dynamika i fun z gry pójdzie w piz*u kiedy będę mijał cel z 2m...
Ad.1
Wszystko zależy od sprzętu, wiadomo że lepsze przetworniki i ich wykorzystanie(zgranie) daje coraz lepsze efekty, z tym że wiadomo że im lepsza kolumna tym potrzebuję lepszego wzmacniacza czy ampli stereo, tak samo jak dobrego źródła. Wiele też zależy od tego jak ten dźwięk został zremasterowany. Przykład polecam posłuchać płyt z roku 1986-1995, a potem posłuchać współczesnych płyt(tak zwany loudness war).
Ad.2
Tak, gdyż sam miałem niezłe "pierdziawki" komputerowe(logitech z3 i logitech z2300).
Ad.3
Wszystko zależy od komponentów takiego zestawu(np. wiadomo że kolumny z wysoką efektywnością powyżej 86db i 4omy radzą sobie lepiej w cichych odsłuchach, jednak potrzebują więcej efektywnej mocy z wzmacniacza). Generalnie jednak pełnie możliwości pokazują na godz. 8-9 na pokrętle głośności.
Ad.4
W stereo wiadomo że tylko dobry interkonekt to zapewni(oferta Tara Labs, Supra, Monstera, Van del Hula, Audionova itd.). Jednak kable dobiera się pod kompletny system(taki ostatni szlif).
Co do polecanych zestawów jest ich tak dużo, że wszystko zależy od tego jak duży pokój, na co zwracasz uwagę na dźwięk i czego generalnie słuchasz.
Ad.5
Niekoniecznie, zawsze jesteś bardziej obyty z dźwiękiem, tylko ten dźwięk w większości wypadków odbiega od tego co potem usłyszysz z takiego zestawu w domu(zmiany na plus). Najlepiej posłuchać w przygotowanych do tego salonach HiFi. Najlepiej też porównać ze sobą 2,3 typy kolumn i 2 wzmacniacze czy źródła. Potem się z tym przespać, ewentualnie zapytać i dokonać wyboru.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 08:53:03 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15283 dnia: Marca 05, 2009, 10:22:52 am »
nie, to bylo w tym samym poscie

Bzdura. Usunąłem potem post pod którym napisałeś:

Cytuj
do takiego zestawu taki slaby TV? wstyd... a prosilem o jakies linki czy nazwy... zdjeciem nie wyszukam nic...

Dopiero potem jak odpisałem że mnie na inny nie stać to narysowałeś ten pokój więc nie kłam chłopcze. Każdy może wrócić się stronę wcześniej i to zobaczyć.
: Marzec 05, 2009, 10:12:14 am
@MarcePan z całym szacunkiem...
Lag is more realistic ? I fuck this!! ;/ Mogą wciskać taki kit jak nie mogą poprawić łatką (skoro mogą z palcem w nosie to czemu tego nie zrobią do singla chociaż jako je**ną opcje?).

Po co mają to poprawiać skoro wielu graczom to odpowiada? Ja nie widzę tutaj żadnego problemu. Wczoraj w multi heady szły jak złoto bo celowanie w KZ2 to kwestia przyzwyczajenia. Owszem np. w COD4 jest dużo łatwiej i przyjemniej grać tyle że co z tego? Czy to oznacza że każdy FPP ma być taki jak COD? GG rzucili na rynek grę z nieco innym podejściem do sterowania ciężkim wojakiem i ludzie, którzy nie radzą sobie ze strzelaniem podnoszą lament.

Żeby było jasne to nie uważam KZ2 za grę bez wad. Szczególnie multi, które ustępuje COD4. Aczkolwiek im więcej klas odblokowuję tym bardziej mi się podoba rozgrywka online.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15284 dnia: Marca 05, 2009, 15:13:29 pm »
Co do Fallouta 3.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6348624,13_marca_w_koncu_pojawi_sie_polski_Fallout_3.html

Tu jest filmik, który pokazuje jak patch poprawił wizualnie grę na X360. O dziwo poprawia niektóre gorsze elementy z porównania MarcePana, które według niektórych nie miały miejsca ;).

Tak tak, wiem. Anonimowy zaraz napisze tekst w stylu "szkoda, że patch na PS3 nie poprawił framerate'u" :D

« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 15:20:28 pm wysłana przez Chris »

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15285 dnia: Marca 05, 2009, 15:52:33 pm »
nie, to bylo w tym samym poscie

Bzdura. Usunąłem potem post pod którym napisałeś:

Cytuj
do takiego zestawu taki slaby TV? wstyd... a prosilem o jakies linki czy nazwy... zdjeciem nie wyszukam nic...

Dopiero potem jak odpisałem że mnie na inny nie stać to narysowałeś ten pokój więc nie kłam chłopcze. Każdy może wrócić się stronę wcześniej i to zobaczyć.
: Marzec 05, 2009, 10:12:14 am
@MarcePan z całym szacunkiem...
Lag is more realistic ? I fuck this!! ;/ Mogą wciskać taki kit jak nie mogą poprawić łatką (skoro mogą z palcem w nosie to czemu tego nie zrobią do singla chociaż jako je**ną opcje?).

Po co mają to poprawiać skoro wielu graczom to odpowiada? Ja nie widzę tutaj żadnego problemu. Wczoraj w multi heady szły jak złoto bo celowanie w KZ2 to kwestia przyzwyczajenia. Owszem np. w COD4 jest dużo łatwiej i przyjemniej grać tyle że co z tego? Czy to oznacza że każdy FPP ma być taki jak COD? GG rzucili na rynek grę z nieco innym podejściem do sterowania ciężkim wojakiem i ludzie, którzy nie radzą sobie ze strzelaniem podnoszą lament.

Żeby było jasne to nie uważam KZ2 za grę bez wad. Szczególnie multi, które ustępuje COD4. Aczkolwiek im więcej klas odblokowuję tym bardziej mi się podoba rozgrywka online.

zdecydowanie masz jakieś kompleksy... ale to nie mój problem tylko twój. Ani jeden z moich postów nie powinien zostać odebrany jako atak na ciebie ani PS3.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15286 dnia: Marca 05, 2009, 16:10:18 pm »
Co do Fallouta 3.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6348624,13_marca_w_koncu_pojawi_sie_polski_Fallout_3.html

Tu jest filmik, który pokazuje jak patch poprawił wizualnie grę na X360. O dziwo poprawia niektóre gorsze elementy z porównania MarcePana, które według niektórych nie miały miejsca ;).

Tak tak, wiem. Anonimowy zaraz napisze tekst w stylu "szkoda, że patch na PS3 nie poprawił framerate'u" :D



A tak się tutaj pluło paru kolesi że te screeny z TV, które dałem kłamią. Co zabawniejsze to paru z tych awanturników ponoć grało na X0 i zapierali się że te screeny to ściema. EPIC FAIL!!! :lol: :lol: :lol:

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15287 dnia: Marca 05, 2009, 16:47:43 pm »
Anonimowy niżej juz upasc chyba nie można  :lol: odnośnie oczywiście Fallouta 3.
Potwierdziło sie jak godnym zaufania jestes człowiekiem i pomysleć ze niektórzy dalej wierza w Twoja propagadnede hehe

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15288 dnia: Marca 05, 2009, 18:32:39 pm »
Po co mają to poprawiać skoro wielu graczom to odpowiada? Ja nie widzę tutaj żadnego problemu. Wczoraj w multi heady szły jak złoto bo celowanie w KZ2 to kwestia przyzwyczajenia. Owszem np. w COD4 jest dużo łatwiej i przyjemniej grać tyle że co z tego? Czy to oznacza że każdy FPP ma być taki jak COD? GG rzucili na rynek grę z nieco innym podejściem do sterowania ciężkim wojakiem i ludzie, którzy nie radzą sobie ze strzelaniem podnoszą lament.

Ale wielu też nie odpowiada...
Np. Że Tobie odpowiadają rysy na konsoli 1-10cm to nie znaczy, że jakiś 16-22 latek nie mógł by wtedy dobrze spać.

Bo inni przeszli, męcząc się (czyt. ucząc) nowego sterowania to nowi też muszą? Jakoś łatki z trofeami wydali po tym jak przeszedłem wiele gier na 100% i kazali mi grać od nowa a tu nie mogą dodać opcji?

Czyli co nie umiem grać w FPP na padzie i podnoszę lament?  :lol:

PS. JA tam nie chcę się męczyć i jeszcze im za to zapłacić... :???:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 18:38:36 pm wysłana przez marcinps3 »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15289 dnia: Marca 05, 2009, 20:22:25 pm »
No fajna reklama i taka na poziomie  :lol: :lol:. Daj sobie ją w podpis.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 20:31:07 pm wysłana przez Chris »

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15290 dnia: Marca 05, 2009, 20:35:21 pm »
A może: Stań za osłoną, wyceluj, naciśnij spust, wychyl się- może dobrze wycelowałeś! Only on PS3! ;-)

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15291 dnia: Marca 05, 2009, 20:39:23 pm »
No fajna reklama i taka na poziomie  :lol: :lol:. Daj sobie ją w podpis.
Ty dales lepsza. Czemu edytowales posta?

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15292 dnia: Marca 05, 2009, 22:05:54 pm »
podlacze te glosniki pod X360 i PS3? Co bym musial dokupic by to zrobic?
http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/home_pc_speakers/devices/3549&cl=us,en

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15293 dnia: Marca 05, 2009, 22:09:55 pm »

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15294 dnia: Marca 05, 2009, 22:13:31 pm »
mocy duzo, ale pewnie sie skusze... jaki optyk?

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15295 dnia: Marca 05, 2009, 22:23:21 pm »
Najzwyklejszy kabel optyczny, przy czym musisz mieć wyjście optyczne w Xboxie, czyli odpowiednią wtyczkę do kabla z tym wyjściem. Do Xa nie ma sensu podłączać jakichś zwyklastych 5.1 bo i tak nie uzyskasz dźwięku przestrzennego, potrzebujesz czegoś z dekoderem DD. Czyli jak wyżej już zostało napisane np. Z-5500. Ogólnie głośniki polecam, sam na nich gram od jakiegoś roku i sprawdzają się świetnie.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15296 dnia: Marca 05, 2009, 22:28:58 pm »

Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15297 dnia: Marca 05, 2009, 22:34:56 pm »
Nic, to wszystko.

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15298 dnia: Marca 05, 2009, 22:36:50 pm »
Chyba że nie ma kabla do Xa z optycznym wyjściem, ale zapewne ma :)

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15299 dnia: Marca 05, 2009, 22:37:37 pm »
a skąd mam wiedzieć czy mam?

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15300 dnia: Marca 05, 2009, 22:44:36 pm »
a skąd mam wiedzieć czy mam?
https://ssl.allegro.pl/item544000671_544000671.html to potrzebujesz do x-a

a do ps3 wpotrzeby tylko wczesniej wymieniony kabel optyczny  ps3 posiada odpowiednie wejście :) zmiana w menu konsoli na optyk dd 5.1 i dts i aż miło piesci uszy :)

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15301 dnia: Marca 05, 2009, 22:45:20 pm »
Małe kwadratowe wyjście na kabel optyczny na wtyczce kabla video od strony konsoli :)


Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15302 dnia: Marca 05, 2009, 22:50:10 pm »
a skąd mam wiedzieć czy mam?

Zeratul, przyznaj się kto ci podłączał TV i wszystkie konsole.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15303 dnia: Marca 05, 2009, 22:55:24 pm »
No fajna reklama i taka na poziomie  :lol: :lol:. Daj sobie ją w podpis.
Ty dales lepsza. Czemu edytowales posta?

Bo była na takim samym poziomie (czyt. obydwie żałosne).

Ale doszedłem do wniosku, żeby nie zaczynać kolejnej wojenki.  :cool:

Ale jak juz tak bardzo chcesz ;).

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 22:59:53 pm wysłana przez Chris »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15304 dnia: Marca 05, 2009, 22:55:32 pm »


W tym sprzęcie co chcesz kupić jest tylko jedno wejście optyczne z tego co widzę, więc mając w domu potencjalnie trzy sprzęty do podpięcia , to trochę dupa jest.

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15305 dnia: Marca 05, 2009, 23:00:05 pm »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15306 dnia: Marca 05, 2009, 23:07:13 pm »
Jak to działa , bo nie widzę żadnego opisu, w przypadku gdy obydwa podpięte pod ten trójnik sprzęty będą włączone , mix? Czy też jakiś przełącznik którego nie widać?

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15307 dnia: Marca 05, 2009, 23:10:21 pm »
Dlaczego obydwa sprzęty mają być włączone jednocześnie? Ktoś grywa na 2 (3?) konsolach na raz? :) Gratuluję podzielności uwagi :D Działa na tej samej zasadzie, co każdy inny rozgałęziacz, podłączasz sobie tyle sprzętów ile potrzebujesz, a w danym momencie włączony jest jeden i ten jest przez panel sterujący Z-5500 wykrywany jako podłączony do optyka.

Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15308 dnia: Marca 05, 2009, 23:10:46 pm »
http://www.kabelek.pl/index.php?p1434,rozgaleziacz-optyczny-gniazdo-toslink-2x-gniazdo-toslink ? (przykład, może być więcej niż 2x)

To coś takiego w ogóle istnieje? Nice, ale na pewno działa to na zasadzie rozdzielanie sygnałów do źródła?

Ok ngx wyjaśnił  :-) Kupie sobie w takim razie.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15309 dnia: Marca 05, 2009, 23:13:45 pm »
Dlaczego obydwa sprzęty mają być włączone jednocześnie? Ktoś grywa na 2 (3?) konsolach na raz? :) Gratuluję podzielności uwagi :D Działa na tej samej zasadzie, co każdy inny rozgałęziacz, podłączasz sobie tyle sprzętów ile potrzebujesz, a w danym momencie włączony jest jeden i ten jest przez panel sterujący Z-5500 wykrywany jako podłączony do optyka.
Kto mówi o konsolach?
Podpinam PC i PS3 pod optyka .Jako że PS3 ciągnie neta przez sieciówke w PC, to obydwa sprzęty są włączone równocześnie więc trochę to ujowe rozwiązanie ,czyż nie?
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 23:15:40 pm wysłana przez Jurass »

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15310 dnia: Marca 05, 2009, 23:19:07 pm »
Ehhh.... to masz ze switchem http://www.allegro.pl/item574769733_rozgaleznik_switch_sygnalu_optycznego_toslink.html

sztuczne problemy robisz :)


Tak BTW, mówiliśmy o rozwiązaniu dla Zeratula, nie dla Ciebie. Skąd mam wiedzieć co Ty sobie chcesz podłączyć, w jego przypadku mówiliśmy o 3 konsolach :/
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 23:22:35 pm wysłana przez ngx »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15311 dnia: Marca 05, 2009, 23:26:09 pm »
Ehhh.... to masz ze switchem http://www.allegro.pl/item574769733_rozgaleznik_switch_sygnalu_optycznego_toslink.html

sztuczne problemy robisz :)
Taa, jeszcze lepiej :) Grzebać za szafką co chwilę, namacać przycisk i switchnąć :lol:
Nie robię problemu , po prostu nie wiem po co sobie utrudniać życie jakimiś rozgałęziaczami skoro można kupić sprzęt mający więcej gniazdek optycznych , szczególnie , jeśli cena nie gra roli dla Zeratul'a.

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15312 dnia: Marca 05, 2009, 23:31:12 pm »
Ej, kurcze, jakie utrudnianie życia? Najpierw podałem rozwiązanie optymalne pod ten zestaw, czyli rozgałęźnik toslink. Podłączasz raz i sobie jest. Ty mi zarzuciłeś, że rozwiązanie z dupy, bo dwa sprzęty nie mogą być włączone - ja się zapytałem, co za różnica, skoro mówimy o graniu na konsoli, to po co dwie mają być włączone. Zarzuciłeś mi, że nie mówimy o konsolach. Super, to ja Ci dałem rozwiązanie, kiedy oba sprzęty są włączone, żeby sobie można przełączać - Ty mi wyjeżdżasz, że znowu z dupy, bo trzeba przełączać, tutaj z kolei znowu odwołując się do Zeratula (mimo, że to było bardziej pod Ciebie). No kur... :) Typowy fan PS3, szuka dziury w całym, aby tylko dogryźć ;D

A teraz pokaż mi jeszcze jakiś amplituner, który będzie miał trzy WEJŚCIA optyczne, co by nie trzeba stosować tego switcha, a który dodatkowo nie będzie kosztował jakichś bambilionów. Chętnie obejrze, może nawet się skusze ;-)
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 23:36:43 pm wysłana przez ngx »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15313 dnia: Marca 05, 2009, 23:36:47 pm »
Ej, kurcze, jakie utrudnianie życia? Najpierw podałem rozwiązanie optymalne pod ten zestaw, czyli rozgałęźnik toslink. Podłączasz raz i sobie jest. Ty mi zarzuciłeś, że rozwiązanie z dupy, bo dwa sprzęty nie mogą być włączone - ja się zapytałem, co za różnica, skoro mówimy o graniu na konsoli, to po co dwie mają być włączone. Zarzuciłeś mi, że nie mówimy o konsolach. Super, to ja Ci dałem rozwiązanie, kiedy oba sprzęty są włączone, żeby sobie można przełączać - Ty mi wyjeżdżasz, że znowu z dupy, bo trzeba przełączać, tutaj z kolei znowu odwołując się do Zeratula (mimo, że to było bardziej pod Ciebie). No kur... :) Typowy fan PS3, szuka dziury w całym, aby tylko dogryźć ;D
Typowy fan XO ,który czuje się pogryziony :eek:
Nic nie dogryzam , po prostu patrze na to ze swojej perspektywy. Po co mam kupować singla i dodatkowe siodełko jak można od razu nabyć tandema?


http://www.allegro.pl/item529957488_amplituner_onkyo_tx_sr504e.html

Znajomy ostatnio nabył.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 23:43:04 pm wysłana przez Jurass »

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15314 dnia: Marca 05, 2009, 23:41:40 pm »
Tandem tandemem, tylko tutaj jak sam słusznie zauważyłeś potrzebny jest trzyosobowy.

A tak w ogóle, to mi się przypomniało - http://pclab.pl/art21565-5.html to plus dowolny 5.1 i będzie grało. Tak Jurass, ma 3 wejścia optyczne ;-)

Edit: o widzisz, z tym Onkyo od razu inna rozmowa :) Faktycznie rozsądne rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 23:47:23 pm wysłana przez ngx »

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15315 dnia: Marca 05, 2009, 23:55:15 pm »
Tandem tandemem, tylko tutaj jak sam słusznie zauważyłeś potrzebny jest trzyosobowy.

A tak w ogóle, to mi się przypomniało - http://pclab.pl/art21565-5.html to plus dowolny 5.1 i będzie grało. Tak Jurass, ma 3 wejścia optyczne ;-)

Właśnie to posiadam, fajna skrzynka (moja kochana  :P) kupiłem kiedyś w emarket.pl za 438zł. Ostatnio widziałem na allegro używki za 650zł. Tylko nie radzę oszczędzać na głośnikach, ja mam T5900 i byłem zadowolony do czasu. Raczej potraktować jako dodatek dający DTS itd w konsolach pod TV. W żadnym wypadku nie wychodzić z założenia, że kupimy DDTS-100 a głośniki za 300zł i będzie to samo co Zileś za 1200zł. TO TYLKO DEKODER - czyt. amplituner do komputerowych pierdziawek 5.1-6.1 lub 7.1 (jako mix z 6.1). Ale i tak polecam  :)

Przy DMC3 za czasów PS2 DTS czy DD5.1 to było coś takiego u kolegów  :shock: a do dziś pamiętam jak obejrzeli się za siebie słysząc spadającą pizze? w grze  :lol:

ngx

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-12-2008
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15316 dnia: Marca 06, 2009, 00:06:31 am »
Z tym, że żadna gra na PS2 nie obsługuje DD 5.1 podczas grania (jeno Pro Logic II), za to oczywiście w filmach (tak DVD, jak i filmiki w niektórych grach również) DD jest. Chociaż Pro Logic II czasami też daje niezłe efekty, to bynajmniej prawdziwym 5.1 nie jest. Aha, czołowy "nextgen" na rynku, czyli Wii, też nie ma DD :) Jak wyżej, tylko Pro Logic II.

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15317 dnia: Marca 06, 2009, 00:24:21 am »
Co do Fallouta 3.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6348624,13_marca_w_koncu_pojawi_sie_polski_Fallout_3.html

Tu jest filmik, który pokazuje jak patch poprawił wizualnie grę na X360. O dziwo poprawia niektóre gorsze elementy z porównania MarcePana, które według niektórych nie miały miejsca ;).

Tak tak, wiem. Anonimowy zaraz napisze tekst w stylu "szkoda, że patch na PS3 nie poprawił framerate'u" :D
;)
"szkoda, że patch na PS3 nie poprawił framerate'u" :D
... i nie dodał 4xAA z X360 i lepszego HDR'u  z X360 i pełnych odbić w wodzie  z X360  :cool:

;) ;) ;)

Cóż X360 dostaje DLC / poprawki w patchu a wersja na PS3 znowu krótszy koniec kijka...?

Z okazji patch'a - pogratulować, teraz X360 ma obok płyniniejszej animacji , AA itd. również świecące zadki owadów!



--------
Pominę posty Marcepana który to może mówiąc "A tak się tutaj pluło paru kolesi" miał innych na myśli, ale odpowiem jednej osobie która odezwała się do mnie bezpośrednio:

Anonimowy niżej juz upasc chyba nie można  :lol: odnośnie oczywiście Fallouta 3.
Potwierdziło sie jak godnym zaufania jestes człowiekiem i pomysleć ze niektórzy dalej wierza w Twoja propagadnede hehe

Proszę powiedz mi, Druchal, jak Twoja "wypowiedź" ma się odnosić do mojego posta o Fallout 3 (pozwoliłem sobie zaznaczyć w kontekście patcha na czerwono)?
I jakim prawem oczerniając mnie bezpodstawnie dodatkowo jeszcze mi ubliżasz?

Czy JA mam skomentować TWOJE zachowanie?

Jak dla mnie ten braku AA, słabszego HDR'u i odbić w wodzie na PS3 (rekompensowany w pewnym stopniu świecącymi odwłokami skorupiaków (co kto lubi :cool: ) ;)  i okazyjną teksturką na włoskach jakiejś dupci ) (Marcepan po raz 14sty zaraz wklei te same zdjęcia TV)
nie jest taki dotkliwy.
To da się przeżyć - posiadacze grillla mróżą oczęta i problem sam znika  8-)

Najgorsza jest jeżdżąca po skali i zwalniająca do 15 klatek animacja która wpływa odczuwalnie negatywnie na grę...

« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2009, 01:15:19 am wysłana przez Gość Anonimowy »
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15318 dnia: Marca 06, 2009, 00:35:32 am »
Z tym, że żadna gra na PS2 nie obsługuje DD 5.1 podczas grania (jeno Pro Logic II), za to oczywiście w filmach (tak DVD, jak i filmiki w niektórych grach również) DD jest. Chociaż Pro Logic II czasami też daje niezłe efekty, to bynajmniej prawdziwym 5.1 nie jest. Aha, czołowy "nextgen" na rynku, czyli Wii, też nie ma DD :) Jak wyżej, tylko Pro Logic II.

SSX3 miało pełne DTS w grze!, matrix chyba też DTS a Hitman to nawet DDEX6.1 :P i może coś jeszcze by się znalazło. A reszta PLII w grze. Ale w filmikach, cutscenkach to była bajka wtedy :D A DVD mmm... pamiętam jak nie chciałem już oglądać nic oprócz DVD z wypożyczalni/kupna. Nawet planowałem kolekcje filmów, ale skończyło się na jednym wyskoku za cene jednej nowości. W reszcie grach jak KZ1 czy Fifa 06 NEO:6 dawało najlepsze doznania :)

Xbox podobno oferował więcej w kwestii dźwięku przestrzennego  :(

Wii ma tylko Pro Logic II?  :shock: :lol:


« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2009, 00:40:11 am wysłana przez marcinps3 »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15319 dnia: Marca 06, 2009, 00:41:59 am »
;)
"szkoda, że patch na PS3 nie poprawił framerate'u" :D
... i nie dodał 4xAA z X360 i lepszego HDR'u  z X360 i pełnych odbić w wodzie  z X360  :cool:

;) ;) ;)

Cóż X360 dostaje DLC / poprawki w patchu a wersja na PS3 znowu krótszy koniec kijka...?

Z okazji patch aa - pogratulować, teraz X360 ma obok płyniniejszej animacji , AA itd. również świecące zadki owadów!

W sumie to mi zależy tylko na tym, żeby gra była bez bugów (F3 ma ich znikome ilości w wersjach na konsole). Animacja może skakać od czasu do czasu ;). Jestem bardzo tolerancyjny dla gier  :cool: