Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2698097 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23560 dnia: Lipca 07, 2010, 11:00:22 am »
Skala i ilość zastosowanych "sztuczek" w GoW3 zdecydowanie stawiają go na pierwszym miejscu.


Cytuj
Na początek 360. Najlepszą grą na tę platformę zostało oczywiście ME2 (najgorszą Pure Football). Z ciekawostek należy dodać, że w tabelce "Best Xbox 360 Exclusives, 2010" znajdują się poza Alanem Wake aż 4 gry z XBLA. Trochę to smutne.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,8105684,Najlepsze_platformy__najlepsze_gry__najwieksza_sprzedaz_.html

:whistle:

Mam XO = mam w co grac - ja nie narzekam, ale dzieki za troske Iras, oczywiscie zapomniales dodac, ze XO jest konsola na ktora pojawilo sie najwiecej gier - wiecej niz na Wii, DS, PS3, PC.

Wiadomość scalona: [time]Lipiec 06, 2010, 14:02:33 pm[/time]
XBox 360′s U.S. Sales Beat PS3′s by 25% for Month of May

http://beefjack.com/news/gaming-industry-news/xbox-360-u-s-sales-beat-ps3s-by-25-for-month-of-may/

To jeszcze przed pojawieniem sie informacji o XO-S :)




Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, poza tym, piszesz o ilości, a czy masz je wszystkie.... Masz tylko większy wybór.
Zresztą, jakby nie było to większość mocarnych ex z x0 jest na PC ( vide ME2, L4D), a reszta głośnych hitów, które już wyszła, lub ma zamiar się ukazać (Split/Second,,Dead Space 2, et cetera) jest/będzie dostępna na innych platformach.

Zresztą, pod względem tytułów na wyłączność od ponad roku PS3 bije konkurencję na głowę.

Na XO pojawilo sie najwiecej gier, XO ma tez najwyzszy attach rate (= 8.9 gier na kazda sprzedana konsole)
Rowno na PS3 i na XO pojawilo sie po 4 gry ze srednia +90 na Metacritic.
Liczby nie klamia!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23561 dnia: Lipca 07, 2010, 11:24:59 am »
I tak DS jest najlepszą konsolą tej generacji XD

Ma najlepsze gry, najwięcej, i wszędzie mogę w nie grać :D
OK, ty wymień mi po 5 dobrych:
-shooterów
-wyścigówek
-bijatyk
-fpp-ów


Och, nie udało się? Zapomniałem, ze na DS sa tylko rpg-i, nintendogs, brain traningi i cooking manie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23562 dnia: Lipca 07, 2010, 11:26:18 am »
Rowno na PS3 i na XO pojawilo sie po 4 gry ze srednia +90 na Metacritic.

W tym w przypadku XO żadnego exa.

God of War 3 - 92
Heavy Rain - 87
Joe Danger - 86
----------------------
Alan Wake - 83

Fakty nie kłamią!

svonston

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23563 dnia: Lipca 07, 2010, 11:29:46 am »
Och, nie udało się? Zapomniałem, ze na DS sa tylko rpg-i, nintendogs, brain traningi i cooking manie.
No tak, bo wcale nie ma przygodówek, point'n'clicków, logicznych, platformówek, muzycznych. Nic a nic.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23564 dnia: Lipca 07, 2010, 11:42:44 am »
Och, nie udało się? Zapomniałem, ze na DS sa tylko rpg-i, nintendogs, brain traningi i cooking manie.

Uhmm... Nigdy nie miałeś do czynienia z DS, albo miałeś bardo małe, prawda? Ponieważ wiesz, wystarczy wizyta na dowolnym portalu o grach (czy nawet gamerankings bądź metacritics), by się przekonać, jak bardzo się mylisz.
Oczywście rpg, przygodówki, gry logiczne, platformówki czy różne zestawy mini-gier to rodzaje gier, które najlepiej przyjęły się na NDS i wypadają na nim najlepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że gry z innego gatunku również nań występują.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23565 dnia: Lipca 07, 2010, 11:44:23 am »
Mad World
Tatsunoko vs. Capcom, No More Heroes, Red Steel, Sin&Punishment: Star Successor, Metroidy, Residenty a to lista tak na szybko.
WOW, raptem 7 tytułów przez kilka lat istnienia konsoli - do tego część z wymienionych to są średniaki (red steel).

Na wii praktycznie nie ma żadnych gier dla nie casuali. Jeżeli ktoś nie lubi i żyga już wtórnością tytułów nintendo (wszelkie mario, zeldy, metroidy) to nie znajdzie żadnej gry ze średnią ocen powyżej 90%.

XO ma około 25 tytułów ze średnią powyżej 90% i ponad 200 ze średnią powyżej 80%. Wii ma 8 tytułów ze średnią powyżej 90% (w tym 3 mario, 2 metroidy) i tylko 45 ze średnią powyżej 80%.

Fani wyścigów, w szczególności symulacji, szoterów, w szczególności fpp-ów, bijatyk nic nie znajda dla siebie na Wii.

Już poprostu nie mogę słuchać ględzenia fanów Wii, że to super konsola, że super ma gry, dal każdego, że konsola dla hardcorowców tak jak PS3 czy XO. G prawda. Wii to szajs, z grami dla dzieci. Kontroler ruchu działa beznadziejnie. Wii to jedna z gorszych konsol w historii (nie mówię o sprzedaży). Dodatkowo mamy erę HD, większość ma TV hd i wii dodatkowo traci na tym, bo gry w sd na HD wyglądają jak kupa.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23566 dnia: Lipca 07, 2010, 11:49:09 am »
I tak DS jest najlepszą konsolą tej generacji XD

Ma najlepsze gry, najwięcej, i wszędzie mogę w nie grać :D
OK, ty wymień mi po 5 dobrych:
-shooterów
-wyścigówek
-bijatyk
-fpp-ów


Och, nie udało się? Zapomniałem, ze na DS sa tylko rpg-i, nintendogs, brain traningi i cooking manie.
Ok, Ty wymień mi na PS3 i Xboxa po 5 dobrych:
Przygodówek
Strategii
RPGów
Gier logicznych

aa i jeszcze po proszę 5 przykładów dobrych platformówek :D

Och, nie udało się? Zapomniałem, że na duże konsole są tylko strzelaniny, fpsy i kolejne nudne i oklepane wyścigi.


A teraz tak na poważnie i bez sarkazmu.
Owszem, DS nie oferuje gier z tych gatunków, albo bardzo mało. Ale to co oferuje w zamian dało mi w tej generacji więcej zabawy niżeli wszystkie FPP, strzelaniny i wyścigi, które grałem na duże konsole.

Nie mówię też, że PS3 nie dało mi żadnej zabawy. Bo nie ukrywam, że DemonS, DeadS, Infamous i parę innych gier naprawdę dały mi radochę. Ale w ogólnym rozrachunku, to NDS mi w tej generacji więcej zaoferował niżeli PS3. Duże konsole w tej generacji są zdominowane przez oklepane schematy i powtarzające się sposoby rozgrywki. Nie wspominając o tym, jak mało wymagające są te gry i jak bardzo bezwartościowe oraz ubogie w treść.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 11:51:24 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23567 dnia: Lipca 07, 2010, 11:50:03 am »
Och, nie udało się? Zapomniałem, ze na DS sa tylko rpg-i, nintendogs, brain traningi i cooking manie.

Uhmm... Nigdy nie miałeś do czynienia z DS, albo miałeś bardo małe, prawda? Ponieważ wiesz, wystarczy wizyta na dowolnym portalu o grach (czy nawet gamerankings bądź metacritics), by się przekonać, jak bardzo się mylisz.
Oczywście rpg, przygodówki, gry logiczne, platformówki czy różne zestawy mini-gier to rodzaje gier, które najlepiej przyjęły się na NDS i wypadają na nim najlepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że gry z innego gatunku również nań występują.
Właśnie, że sprawdzałem na gamerankings.

Dla mnie konsola, czy handheld powinien oferować szeroki wybór gier. Wyścigi, bijatyki, shootery, rpgi, platformówki - to podstawa. Np. na PSP mamy dużo wyścigów, strzelanek, bijatyk, ale równiez sa rpgi, a dzięki emulatorom to można grać w tysiące gier z arcada i innych platform. Są też platformówki, mini-gierki, gry logiczne i przygodówki.

Taki jest problen z DS-em i Wii. Na tych konsolach jest bardzo ograniczony wybór gier. Jest tylko kilka głównych gatunków.




Na XO czy PS3 mogę przebierać w tytułach, z każdego gatunku jest w cholere dobrych gier. W każdym kwartale wychodzą gierki godne uwagi. Na Wii czy Ds są super gry, ale jest ich bardzo mało i nie w każdym gatunku. Na te konsole kupuje się co jest, czeka się na jakąś grę bo tak nie ma w co grać. Na PS3 i XO brak czasu by wszystkie tytuły sprawdzić.



Dodatkowo, jak ktoś lubi multi to już całkowicie nie ma czego szukać na konsolach Nintendo.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 11:54:19 am wysłana przez Piter_neo »

svonston

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23568 dnia: Lipca 07, 2010, 11:54:12 am »
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23569 dnia: Lipca 07, 2010, 11:57:28 am »
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.
Zobaczmy:

Mahjong: Journey Quest for Tikal
101 Shark Pets
Hello Flowerz
100 Classic Books
Grease: The Game
Imagine Zookeeper
Smart Kid's Mega Game Mix
Ni Hao, Kai-Lan: New Year's Celebration
Tokimeki Memorial: Girl's Side 3rd Story
The Princess and the Frog
Dora Puppy

No nie powiem, same hity.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23570 dnia: Lipca 07, 2010, 12:01:11 pm »
Nie zgadzam się. Na duże konsole jest takie samo ograniczenie co do przebierania w gatunkach co na DSa.

Poza tym tak samo się nie zgadzam, że na DSa trzeba czekać aż pojawi się dobra gra. Dla przykładu na PS3 wiem co mam zaległe i co chcę nadrobić. Pozycji tych jest tyle, że mogę je policzyć na palcach jednej dłoni. Nie jaram się kolejnymi shooterami, uproszczonymi rpgami, czy 10 odsłoną tej samej gry lub też RTSami na siłę przerobionymi na konsolę.

Na DSa tymczasem zdołałem ograć już więcej gier niżeli na PS3, wciąż mam pozycje, które chcę nadrobić, a i jeszcze wiem, że są gry, które są warte zagrania, a ja o nich zwyczajnie nie pamiętam, bo tyle tego jest. Owszem, mogą kogoś nie jarać mariobrosy, yoshi czy inne kirby... Ale prawda jest taka, że w tych grach tkwi masa miodu - w sensie w tych, które z pozoru wydają się być infantylne. Bo akurat SMB i MK, czy także Yoshis Island mnie trochę zawiodły, by nie rzec, że mocno.

Cytuj
Dodatkowo, jak ktoś lubi multi to już całkowicie nie ma czego szukać na konsolach Nintendo.
ŹLE!
Racja, nie jest to ta sama jakość co na dużych konsolach. Ale online na DSa oferuje w grach więcej od PSP :]
A taki Tetris online, czy nawet Zelda, YuGiOh! i Bóg wie jakie jeszcze gry, dają olbrzymią frajdę po sieci!
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 12:04:41 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

svonston

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23571 dnia: Lipca 07, 2010, 12:03:34 pm »
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.
Zobaczmy:

Mahjong: Journey Quest for Tikal
101 Shark Pets
Hello Flowerz
100 Classic Books
Grease: The Game
Imagine Zookeeper
Smart Kid's Mega Game Mix
Ni Hao, Kai-Lan: New Year's Celebration
Tokimeki Memorial: Girl's Side 3rd Story
The Princess and the Frog
Dora Puppy

No nie powiem, same hity.
Jak wrócę z pracy, to zrobię dla ciebie mały tutorial jak posługiwać się wyszukiwarką i opcją sortowania gier na tej stronie, bo chyba nie do końca to ogarnąłeś.


Teraz sprawdź rankingi, a później dam obiecany tutorial.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 12:06:00 pm wysłana przez svonston »

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23572 dnia: Lipca 07, 2010, 12:04:52 pm »
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.
Zobaczmy:

Mahjong: Journey Quest for Tikal
101 Shark Pets
Hello Flowerz
100 Classic Books
Grease: The Game
Imagine Zookeeper
Smart Kid's Mega Game Mix
Ni Hao, Kai-Lan: New Year's Celebration
Tokimeki Memorial: Girl's Side 3rd Story
The Princess and the Frog
Dora Puppy

No nie powiem, same hity.
No nie powiem, nie umiesz czytać
Cytuj
Najnowsze 25 gier w katalogu

Wiadomość scalona: Lipca 07, 2010, 12:05:22 pm
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.
Zobaczmy:

Mahjong: Journey Quest for Tikal
101 Shark Pets
Hello Flowerz
100 Classic Books
Grease: The Game
Imagine Zookeeper
Smart Kid's Mega Game Mix
Ni Hao, Kai-Lan: New Year's Celebration
Tokimeki Memorial: Girl's Side 3rd Story
The Princess and the Frog
Dora Puppy

No nie powiem, same hity.
No nie powiem, nie umiesz czytać
Cytuj
Najnowsze 25 gier w katalogu

edit: svonston mnie wyprzedził

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23573 dnia: Lipca 07, 2010, 12:06:44 pm »
Sprawdź to i skończ gadać bzdury.
Zobaczmy:

Mahjong: Journey Quest for Tikal
101 Shark Pets
Hello Flowerz
100 Classic Books
Grease: The Game
Imagine Zookeeper
Smart Kid's Mega Game Mix
Ni Hao, Kai-Lan: New Year's Celebration
Tokimeki Memorial: Girl's Side 3rd Story
The Princess and the Frog
Dora Puppy

No nie powiem, same hity.

Słuchaj, wziąłeś 25 najnowszych tytułów. DS kończy życie i tak samo jak PS2 pod koniec oferuje już samą chujnię. Uświadom sobie, że DS ma największą bibliotekę tytułów tej generacji (rok 2005+) i niczyja awersja do Nintendo tego nie zmieni. Papież nie żyje, a na DSa jest najwięcej gier - to są fakty. To ile z tych gier ma status "zajebista" to indywidualna sprawa każdego posiadacza tej konsoli. Na koniec powiem tylko, że kilka sprzętów przez ostatnie 15-20 lat już ograłem i żaden DSowi nawet dupki nie może wylizać.
SW-5606-3156-4802

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23574 dnia: Lipca 07, 2010, 12:12:51 pm »
Jeśli chodzi o przyjemność z grania, ciekawe patenty i urozmaicony gameplay - DS jest bezkonkurencyjny. Duże konsole obecnej generacji nie mogą się równać w tym aspekcie z konsolką Nintendo...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23575 dnia: Lipca 07, 2010, 12:21:31 pm »
Rowno na PS3 i na XO pojawilo sie po 4 gry ze srednia +90 na Metacritic.

W tym w przypadku XO żadnego exa.

God of War 3 - 92
Heavy Rain - 87
Joe Danger - 86
----------------------
Alan Wake - 83

Fakty nie kłamią!

No i co z tego ze zadnego exa nie bylo ( przypominam ci ze to ty w temacie o Trine pisales ze gra nie powinna byc w dziale multiplatformowym :) bo przeciez nie wsyzla na zadna inna konsole  - tylko PS3 i PC ), jesli liczba gier na obie konsole ze srednia powyzej 9 jest taka sama i rowna 4





Mrocz

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23576 dnia: Lipca 07, 2010, 12:34:23 pm »

 przypominam ci ze to ty w temacie o Trine pisales ze gra nie powinna byc w dziale multiplatformowym :) bo przeciez nie wsyzla na zadna inna konsole  - tylko PS3 i PC )



Mnie najbardziej bawiło tam, że twierdziłeś, że Trine powinien zostać w multiplatformach, ale o Mass Effect 2, Left 4 Dead 1 i 2, Fable 3 itd... Dalej piszesz jakby były exclusivami Xboxa :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23577 dnia: Lipca 07, 2010, 12:35:15 pm »
Ktoś pyta o dobre i interesujące gry na Wii, ktoś inny wymienia takie coś...



Jak to się ma do gier w konkurencyjnych platform?  :/

No i co z tego ze zadnego exa nie bylo, jesli liczba gier na obie konsole ze srednia powyzej 9 jest taka sama i rowna 4

Zupełnie nic. Oczywiście poza tym, że do zagrania w gry z Xboxa ze średnią powyżej 9 nie potrzebuję Xboxa  :hihi:

PS: Ja tylko domagałem się konsekwencji w przenoszeniu tematów.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23578 dnia: Lipca 07, 2010, 12:52:02 pm »
Zupełnie nic. Oczywiście poza tym, że do zagrania w gry z Xboxa ze średnią powyżej 9 nie potrzebuję Xboxa  hihi

Spox ja wole grac na konsoli niz na PC (mniejsze koszta bo sprzetu nie musze upgrade'owac - ale to kazdego wybor wlasny), choc i na PC znajdzie sie kilka excl. gier ktore z checia odpalam (vide Settlers 7 ostatnio)

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23579 dnia: Lipca 07, 2010, 12:54:52 pm »
Ktoś pyta o dobre i interesujące gry na Wii, ktoś inny wymienia takie coś...



Jak to się ma do gier w konkurencyjnych platform?  :/

No i co z tego ze zadnego exa nie bylo, jesli liczba gier na obie konsole ze srednia powyzej 9 jest taka sama i rowna 4

Zupełnie nic. Oczywiście poza tym, że do zagrania w gry z Xboxa ze średnią powyżej 9 nie potrzebuję Xboxa  :hihi:

PS: Ja tylko domagałem się konsekwencji w przenoszeniu tematów.

Nigdy w życiu chyba nie grałeś w Sin&Punishment, obawiam się że w ogóle nie miałeś kontaktu z firmą Treasure więc zostaje Ci to wybaczone. Fenomen gier od tej stajni to ich poziom trudności i zajebiste dopracowanie gameplayu, potrzeba wiele czasu aby wytrenować się do tego stopnia aby przejśc na jednym kredycie. Ta gra jest zajebista tak samo jak Ikaruga, Gunstar Heroes czy Radiant Silvergun. To są klasyki japońskich hardcorowych shootem-upów, nie kręcą Cię takie gry - spoko ale pamiętaj że dla niektórych w Europie i dla większości Japonii są mocarne i to dla nich kupuje się konsole :D

Dla mnie powiedzmy Sin&Punishment jest grą bardziej wartościową od God of War 3, z pewnością spędziłbym z nią więcej czasu i miałbym dużo więcej satysfakcji z jej ukończenia. I też nie jest tak że uważam GoWa3 za jakiegoś crapa, lecz jest to zdecydowanie łatwa gra na raz przy okazji z zajebistą oprawą i designem.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23580 dnia: Lipca 07, 2010, 18:15:29 pm »
Treżer kojarzę z Ikarugą, która jest zarąbistą gierką. W inne tytuły nie grałem.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23581 dnia: Lipca 07, 2010, 18:30:04 pm »
Treżer kojarzę z Ikarugą, która jest zarąbistą gierką. W inne tytuły nie grałem.

Ok

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23582 dnia: Lipca 07, 2010, 18:33:56 pm »
Całkiem nieźle.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23583 dnia: Lipca 07, 2010, 23:32:26 pm »

Dla mnie konsola, czy handheld powinien oferować szeroki wybór gier.


Ok, to zrozumiałe.

Cytuj
Na PSP mamy dużo Wyścigów

Wow, tutaj mamy remis. Bo poza zajebistym RR na PSP, to mamy GT:forever (5 lat czekania!), crapowate NfSy i 2 burnouty i kilka innych, mniej ważnych. Exów mamy aż... jednego! Reszta dostępna na większego brata PSP!

Cytuj
bijatyki

Tutaj fakt, DS leży i kwiczy. No, poza MK3 z graniem po siecie :)
Na PSP możesz pograć w jednego porządnego exa: SC:BD, bo wszelakie tekkeny zagrasz na większych konsolach, a naruta i jakieś "blicze" to śmiech na sali.

Cytuj
rpgi
O, to skoro są erpegi na DSa, to już źle, ale te na PSP są nice? Ok, ok.

Cytuj
a dzięki emulatorom to można grać w tysiące gier
I w co pograsz na emulkach? O kurde, w stare gry! Jak możesz w nie grać, przecież ta grafika zabija! W ogóle argument emulacji jest z dupy wyjęty, bo nie kupuję konsoli, żeby enty raz przechodzić to samo.

Cytuj
platformówki

Owned by DS

Cytuj
mini-gierki

Owned by DS

Cytuj
gry logiczne

Owned by DS

Cytuj
przygodówki

Owned by DS



Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23584 dnia: Lipca 07, 2010, 23:42:03 pm »
To jakieś gry na PSP się nie liczą, bo można w nie zagrać na dużych konsolach? A czy na dużych konsolach można grać w kiblu albo w komunikacji miejskiej? Kur... Fani Nintendo w akcji  :/

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23585 dnia: Lipca 07, 2010, 23:58:47 pm »
To jakieś gry na PSP się nie liczą, bo można w nie zagrać na dużych konsolach? A czy na dużych konsolach można grać w kiblu albo w komunikacji miejskiej? Kur... Fani Nintendo w akcji  :/

Nie napisałem, że się nie LICZĄ, tylko że nie są exami, dla których niby się kupuje konsole. A że tych jest jak na lekarstwo na PSP, to już nie moja wina. Zdecydowanie więcej czasu spędzam przy Dsie, na którego za żywota wyszło tyle gier, że mogę przez najbliższy rok, nawet dwa, grać ile się da. A na PSP sprawa wygląda prosto. Od premiery, do premiery. Tak było zawsze. Albo wychodził jakiś hit, albo wychodził shit. I na dokładkę cztery porty.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23586 dnia: Lipca 08, 2010, 00:17:08 am »
Przesadzasz, jest bardzo duzo fajnych ex'ow na PSP. Jest ich mniej niz na DS, ze wzgledu na mniej produkcji stricte z japonii, ale zdecydowanie duzo. Pisanie 'jak na lekarstwo' to fanbojstwo lub brak wiedzy na temat tej konsoli.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23587 dnia: Lipca 08, 2010, 00:59:17 am »
To, że są, to wiem, ale czy dużo? KKRT, ja się osobiście zawiodłem na PSP. Kupiłem niedługo po premierze i do dziś przeszedłem masę gier, ale większość z nich to porty. Co smutniejsze, wiele z tych gier miało być zarezerwowane tylko dla PSP (vide SH:O, dla którego nie sprzedałem wcześniej konsoli). Ok, fajnie się grało w przenośną Disgaea, SH, GTA, Tekkena, MH. Ale mogę w to pograć na dużych konsolach. I niestety w zdecydowaną większość dobrych (i świetnych gier na PSP). To po prostu smutne.

Z tego samego powodu nie kupiłem pierwszego klocka. Bo 90% porządnych gier wyszło też na pieca. Skoro kupuje się konsolę dla tytułów niedostępnych nigdzie indziej, to PSP przez lineup można nazwać przenośnym Wii. I czekam na kontrę Irasa czy kogoś innego, że tak nie jest, bo nie i ch**.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23588 dnia: Lipca 08, 2010, 04:45:14 am »
No luz, ale jeśli ktoś woli grać luźno na iksie niż je**ć się z piecem, a PSP kupił bo uwielbia Tekkena i GT? Błędne koło argumentów.. Ja np. opchnąłem DS'a po kilku dniach 'zabawy'. Kierując się Twoją argumentacją - na cholerę mi DS, skoro w tak wiele gierek (i za duuużo mniejsze pieniądze) mogę pograć sobie na iPhonie??

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 995
  • Reputacja: 132
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23589 dnia: Lipca 08, 2010, 10:22:46 am »
To Palpantine 3DSa kupisz ? Przecież tam same porty prawie póki co  :)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23590 dnia: Lipca 08, 2010, 10:42:42 am »
No luz, ale jeśli ktoś woli grać luźno na iksie niż je**ć się z piecem, a PSP kupił bo uwielbia Tekkena i GT? Błędne koło argumentów.. Ja np. opchnąłem DS'a po kilku dniach 'zabawy'. Kierując się Twoją argumentacją - na cholerę mi DS, skoro w tak wiele gierek (i za duuużo mniejsze pieniądze) mogę pograć sobie na iPhonie??

Tyle, że granie na Iphone a granie na DSie to dwa różne światy. Przy czym to granie na Iphonie to dla mnie jakiś przykry żart. Żeby pograć w kiblu podczas posiedzenia... może.
Pomijając w ogóle fakt, że złożoność i jakość produkcji większość gier na Iphone istotnie odstaje tego, co jest na DSa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2010, 10:46:03 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23591 dnia: Lipca 08, 2010, 11:15:46 am »
Wiesz, nikt nie traktuje iPhone'a jako 100% konsoli. Jest dokładnie tak, jak napisałeś - gry to jeden z elementów wielofunkcyjności tego urządzonka. Granie z doskoku takie. Dla mnie bomba! Co do 3DS, to jeśli gry nań będą bardziej dojrzałe, a ich wykonanie będzie stało na wyższym poziomie, to mają mnie!

Ps. Polecam obczaić trailer Predatorsów na iPhony..

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23592 dnia: Lipca 08, 2010, 11:17:27 am »
@kun
Argumentacja jak argumentacja. Nie twierdze, że jest czymś złym grać w przenośnego porta tekkena, ale więcej frajdy da mi grać z kimś przy dużej konsoli. Bo w najbliższej okolicy nikt psp niestety nie ma. Akurat Gran Turismo pyka się znośnie, chociaż trochę przynudnawa jest gierka. Jeszcze raz napiszę. PSP to dobra kieszonka, która niestety została olana przez twórców. Poza momentalnymi wysypami gier (2-3 tytuły...) to posucha jak na pustyni była. I teraz "coś" się zmienia, ponieważ Sony na razie nie zapowiedziało następce, to pompuje w reklamę konsolki i jeszcze coś wydaje, tylko po to, aby utrzymać ją przy życiu.
Ale sram chwilowo na to, bo cisnę na nowo w harvesta ;)

@Moldar
Akurat na 3DSa większość gier to nie są porty.
A jak kupię konsolę na start, to 2-3 tytuły chyba starczą, right? A będę miał w czym wybierać: Będzie nowy Saints Row, Layton, RE, Paper Mario, Kid Icarus, DJ Hero, a dla narzeczonej mogę kupić Nintendogs. Wystarczający wybór na początek :)
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23593 dnia: Lipca 08, 2010, 11:43:34 am »
Dobra ilu z tych co tu bronia PSP'ka posiada ta konsole !? A ilu poprostu broni tej maszynki bo to marka Sony ?! Sam posiadalem 2 PSP'ki - jednego sprzedalem kumplowi, a drugi lezal i sie kurzyl, ostatecznie pozyczylem go innemu koledze ktory wyjechal na kilka miesiecy za granice btw. jego interesuje jedynie PES na PSP. Na PSP brak dobrych gier, na dodatek te kilka perelek ktore sie pojawily to troche zbyt malo, i nie sa wydawane zbyt czesto (GT PSP - nudne w cholere - gralem wiem, GoW - nawet nawet ale ja fanem slasherow nie jestem, Patapon - ciekawe, Echochrome - wypas, N+ - wypas, Puzzle Quest - wypas, Harvest Moon - calkiem calkiem, Killzone - nudne, Resistance:R - nie takie zle, najciekawszy dla mnei racer na PSP to RR) to tak z glowy na szybko te gry ktore zapamietalem. Najdluzej chyba w Puzzle Quest gralem, Syphon Filter tez calkiem niezly byl.

btw. Teraz poluje na DS'a i wiecej grywam na swoim i Touch'u niz kiedykolwiek grywalem na PSP.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23594 dnia: Lipca 08, 2010, 11:46:41 am »
To, że są, to wiem, ale czy dużo? KKRT, ja się osobiście zawiodłem na PSP. Kupiłem niedługo po premierze i do dziś przeszedłem masę gier, ale większość z nich to porty. Co smutniejsze, wiele z tych gier miało być zarezerwowane tylko dla PSP (vide SH:O, dla którego nie sprzedałem wcześniej konsoli). Ok, fajnie się grało w przenośną Disgaea, SH, GTA, Tekkena, MH. Ale mogę w to pograć na dużych konsolach. I niestety w zdecydowaną większość dobrych (i świetnych gier na PSP). To po prostu smutne.

Z tego samego powodu nie kupiłem pierwszego klocka. Bo 90% porządnych gier wyszło też na pieca. Skoro kupuje się konsolę dla tytułów niedostępnych nigdzie indziej, to PSP przez lineup można nazwać przenośnym Wii. I czekam na kontrę Irasa czy kogoś innego, że tak nie jest, bo nie i ch**.
4 nowe MGS'y, 2 wersje GTA [Stories - potem wyszly tez na PS2 wiem], Patapon, 2x Loccoroco, Echoshift, Monster Hunter, Valkyria Chronicles, 2x God of War, Motorstorm, 2x DJ Max Portable, Killzone, Kingdom Hearts, Crisis Core Final Fantasy , Dissidia: Final Fantasy, Ace Combat, Jak and Daxter, Invizimals  , Holy Invasion of Privacy, Badman! What Did I Do to Deserve This? , Resistance, Socom, Silent Hill: Origins, Star Wars Battlefront, Dungeon Siege: Throne of Agony - i to sa tylko tutuly, ktore ja pamietam. Wszystkie sa tylko na PSP [z wyjatkami, ze niektore byly konwertowane na PS2]. To malo gier? 28 ex'ow o ktorych ja wiem przez 5 lat, czyli prawie 6 rocznie.
Juz nie mowiac ile masz fajnych portow - Tekkeny, Soul Calibur, LBP, Modnation Racer, Gran Turismo, Burnout, RR, Sid Meier Pirates!, Ratchet and Clank [choc to tez osobna fabula], SuperStar Dust, 2x Echochrome, Wipeout, Castlevania i wiele wiele innych gier.
Jedyne czego tak naprawde brakuje na PSP to przygodowek, no i mniej strategii jest, za to znacznie wiecej gier wyscigowych. Plus PSP jest kompatybilne z PSX'em, wiec na jRPG'i tez nie mozna narzekac, jak ktos nie przegral wszystkiego na tamtej platformie.

Cytuj
to PSP przez lineup można nazwać przenośnym Wii.
Rozwaz to jeszcze raz. Wii chcialoby miec taki lineup.

Cytuj
Dobra ilu z tych co tu bronia PSP'ka posiada ta konsole !?
Ja nie mam i co? NIe mam tez NDS'a, bo po prostu nie gralbym na nich. Jak jestem w domu to mam PC i PS3, a jak gdzies wychodze to nie gram. Czy to znaczy, ze nie moge powiedziec jak dobra jest dana konsola?

Ps. Jeszcze jedno, jak ktos uwazal, ze Sony zdetronizuje Nintendo jesli chodzi handheldy swoja pierwsza generacja to chyba nie jest w pelni zdrowy na umysle. Nintendo jest w tym biznesie gdzies 20 lat, ma tylu partnerow i taka marke, ze nie da sie z tym tak latwo wygrac, mimo wszystko PSP poradzilo sobie bardzo dobrze, szkoda tylko, ze finansowy sukces piractwo zepsulo.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2010, 11:52:10 am wysłana przez KKRT »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23595 dnia: Lipca 08, 2010, 11:53:53 am »
Wiesz, nikt nie traktuje iPhone'a jako 100% konsoli. Jest dokładnie tak, jak napisałeś - gry to jeden z elementów wielofunkcyjności tego urządzonka. Granie z doskoku takie. Dla mnie bomba! Co do 3DS, to jeśli gry nań będą bardziej dojrzałe, a ich wykonanie będzie stało na wyższym poziomie, to mają mnie!

Ps. Polecam obczaić trailer Predatorsów na iPhony..

Nie podoba mi się to, że DS jest traktowany jako konsola, która nie posiada dojrzałych gier.
Może i większość gier ma barwną umowną stylistykę. Ale wiele z tych gier posiada bardzo dojrzałe i złożone mechaniki, nierzadko także bardzo poważne fabuły.
A z powodu stylu są bardzo czytelne i tym samym bardzo przyjemne w odbiorze.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23596 dnia: Lipca 08, 2010, 12:05:04 pm »
Ja nie mam i co? NIe mam tez NDS'a, bo po prostu nie gralbym na nich. Jak jestem w domu to mam PC i PS3, a jak gdzies wychodze to nie gram. Czy to znaczy, ze nie moge powiedziec jak dobra jest dana konsola?


LOL... Ja nie mam Wii/PS3 bo nie po prostu nie gralbym na nim. Bo w domu gram na PC i XO. Czy to znaczy, ze nie moge powiedziec jak dobra/zla jest dana konsola? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - troche to smieszne.


btw. ja gram w metrze codzienne na iTouch'u... PSP (jestem posiadaczem) nie jest to uber konsolka jaka ja rysujesz, hardware jest spox, ale brakuje dobrych gier.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23597 dnia: Lipca 08, 2010, 12:11:19 pm »
Cytuj
LOL... Ja nie mam Wii/PS3 bo nie po prostu nie gralbym na nim. Bo w domu gram na PC i XO. Czy to znaczy, ze nie moge powiedziec jak dobra/zla jest dana konsola? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing - troche to smieszne.
Co jest smieszne? Ze sie interesuje platforma, ktora bym chcial miec, ale ktorej wiem, ze bym nei wykorzystywal?

Cytuj
hardware jest spox, ale brakuje dobrych gier.
Czy ktoras z wymienionych przeze mnie gier jest zla? Jesli to jak moze tej platformie brakowac dobrych gier? Jak wymienilem z 50 tytulow i to tylko tych o ktorych wiem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23598 dnia: Lipca 08, 2010, 12:26:32 pm »
Wchodzę na gamerankings i co widzę? 60 gier ze średnią 80% i więcej. Są gusta i guściki, ale pier*olenia, że na PSP nie ma dobrych gier, inaczej jak trolowaniem nazwać nie można.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23599 dnia: Lipca 08, 2010, 12:32:29 pm »
Z fanami Nintendo jest trochę jak z fanami apple. Bezkrytycznie przyjmują wszystko od wodza-firmy i podniecają się czymkolwiek ona nie wypuści. Nie widzą świata poza swoim ukochanym produktem i wystarczy im to co mają.