Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2717930 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23920 dnia: Września 10, 2010, 20:50:04 pm »
I tak, Halo nie jest żadnym objawianiem. Bo co? Bo stał się pierwszym popularnym fpsem na konsole? Bo wprowadził regeneracje życia? Co to za argumentacja?
Jasne, fakt, że Halo ustaliło pewne fps'owe standardy, które do teraz się trzymają to żadna argumentacja; fakt, że Halo sprawiło, że gatunek fps odżył na konsolach (nie mówiąc już o online multi) to żadna argumentacja.

Wyskoczyłem po raz kolejny z laserkami i infantylnością by podkreślić, że twierdzę, iż bez tego "ugrzeczniającego" elementu, Halo trafiłoby do mniejszej ilości ludzi.
Uhm... biorąc pod uwagę, jak wiele osób chociażby na tym forum tą całą "infantylność" wyśmiewa i uważa za minus jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić. Naprawdę dziwi mnie, że niektórzy wciąż nie rozumieją, że dzieciaki jarają się teraz juchą i brutalnością, więc wprowadzanie "ugrzecznionych" elementów to nie jest sposób, by do nich dotrzeć.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23921 dnia: Września 10, 2010, 20:58:04 pm »
Jak to wszystko czytam to największy mam polew gdy w świetle Waszych argumentów o sprzedaży Halo, pomyślę o CoD'ach MW. Podobna sytuacja jak z Halo. Masa ludzi psioczy na ten tytuł, jedzie po nim jak po burej suce, ale w ostateczności taki MW rozjechał Halo w ilości sprzedanych sztuk, a na serwerach non stop można spotkać masy ludzi grających w CoD'a. O CoD'ach też można napisać, że wprowadziły pewne standardy do świata fps'ów (szczególnie mowa o multi).

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23922 dnia: Września 10, 2010, 21:01:13 pm »
Jakie standardy wprowadziły CODy? :O Do głowy przychodzą mi tylko perki i killstreaki (które wciąż nie pojawiają się w większości gier tak jak odnawiające się osłony) ale głowy sobie nie dam uciąć, że to COD wyznaczył tu trendy. Tak czy inaczej, negowanie, że bez Halo nigdy nie wiadomo jak wyglądałyby FPSy, a już pewno online-FPSy na konsolach jest dla mnie trochę oszukiwaniem historii, ale nie będę się spierał.

Cytuj
Jak to wszystko czytam to największy mam polew gdy w świetle Waszych argumentów o sprzedaży Halo
Argument się pojawił przy kolejnym pierdoleniu o tym, że Halo dostaje wysokie noty za hajs, podczas gdy preorderów na Reach 2 mln a recenzji w większości nie było.

Cytuj
Masa ludzi psioczy na ten tytuł, jedzie po nim jak po burej suce, ale w ostateczności taki MW rozjechał Halo w ilości sprzedanych sztuk,
MW2 wyszło na wszystko, a na samym Xboksie jakiejś mega przewagi jak między Wii, a PS3 :troll: bądź DS - PSP :troll: nie ma.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:04:19 pm wysłana przez 1man1jar »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23923 dnia: Września 10, 2010, 21:04:41 pm »
Nasze realia, a to jak ludzie podchodzą do gier chociażby na zachód od nas, to dwa zupełnie różne światy. Polacy mają jakiś problem z słodkimi stworkami, śmiesznymi postaciami i wszystkim, co nie ma wojskowego kamuflażu czy groźnie wyglądających elementów przyozdobienia. Więc jednak wolałbym nasze forum i w ogóle naszego narodu nie używać jako argumentacji w tym wszystkim.
A co do tego, że takowe elementy to nie sposób aby dotrzeć do klientów, to Mario Galaxy chyba mówi co innego... Gdyby zrobili z tego owłosionego mada faka, co napieprza grzyby kluczem w mrocznych barwach, to jestem gotów o zakład, że nie sprzedałby się nawet w połowie tak dobrze. Zresztą, czemu Metroid nie jest równie popularny co Mario? A seria co najmniej równie dobra, jak nie lepsza? Pewnie między innymi ze względu na słabszą rozpoznawalność, ale także ze względu na to, że jest bardziej poważny od małego zabawnego Mario.

Wątpię, aby to regeneracja życia i możliwość noszenia tylko 2 broni były przyczyną, że FPSy na konsolach ożyły. Po prostu w to nie wierzę, bo nie widzę związku. Halo to po prostu FPS odpowiednio skonstruowany "pod konsole". I dlatego wciąż mam problem ze zrozumieniem tego fenomenu, bo jako FPS sam w sobie, nie był niczym wyjątkowym kiedy wyszedł na rynek, co twierdzę na podstawie moich doświadczeń z pierwszą częścią tego "skopanego portu".
I dlatego też doszukuję się przyczyny jego popularności w przystępności oraz formie, w jakiej został podany.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:09:31 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23924 dnia: Września 10, 2010, 21:08:06 pm »
Jakiestandardy wprowadziły CODy?

Perki i killstreaki.

Cytuj
Masa ludzi psioczy na ten tytuł, jedzie po nim jak po burej suce, ale w ostateczności taki MW rozjechał Halo w ilości sprzedanych sztuk,
Cytuj
MW2 wyszło na wszystko, a na samym Xboksie jakieś mega przewagi jak między Wii, a PS3 :troll: bądź DS - PSP :troll: nie ma.

Nie zmienia to faktu, że MW2 na X0 sprzedało się lepiej niż jakiekolwiek Halo na tej konsoli.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:09:56 pm wysłana przez BoBaN »

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23925 dnia: Września 10, 2010, 21:10:04 pm »
Modern Warfare 2 sprzedaje się jak złoto. Jak to się ma do Halo, jak to się ma do Mario wg Twojej teorii? Może taka skromna seria GTA to potwierdza? Tam przecież zbiera się gwiazdki i skacze po głowach.

Cytuj
Perki i killstreaki.
No i oba te rozwiązania nie wyznaczyły drogi wszystkim innym FPSom, tak jak analog sticki jako "default" w Halo, jak otwarte przestrzenie w HALO1, jak pojazdy, jak online, regeneracja zdrowia i kampania w co-opie co na konsolach stało się podstawą większości FPSów w które teraz się gra.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:14:30 pm wysłana przez 1man1jar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23926 dnia: Września 10, 2010, 21:12:54 pm »
No jak dorosły, poważny facet może sie jarać Halo. No ludzie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23927 dnia: Września 10, 2010, 21:14:13 pm »
A Halo nie robi nic innego, jak naśladuje ten wzorzec. Jest fajne, proste, grywalne i odpowiednie dla szerszego grona odbiorców, w połączeniu z potężnymi nakładami na marketing stało się tym, czym jest dzisiaj.
Nie jest to żadne objawienie, ani wyjątkowe dostrzeżenie potrzeb graczy. To po prostu dobra odpowiednio uniwersalna gra.

Fuck, Halo "nie jest żadnym objawieniem"? Dżizys, Halo jest niemalże matką i ojcem współczesnych konsolowych fps'ów. Regeneracja zdrowia, ograniczenie do dwóch broni -- to wszystko, co obecnie naśladuje niemalże każdy fps, wprowadziło właśnie to "nie będące żadnym objawieniem" Halo. Ja rozumiem, że można gry nie lubić itp., ale chociaż trochę podstawowej wiedzy by się przydało.


Poważnie? Pytam bo wydaje mi się, że CoD'y lub MoH'y już to miały. Być może się mylę. W takim razie niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23928 dnia: Września 10, 2010, 21:15:50 pm »
No jak (...) poważny facet
Na szczęście nie łapię się do definicji więc nie czuję się urażony.

Cóż mogę dodać:



Nikomu (prawie) nie przeszkadza kolorowy Starcraft, nikomu nie przeszkadzają kolorowe StarWarsy, nikomu nie przeszkadzają kolorowe erpegi. Wszystkim przeszkadza Halo. Kuriozum.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:18:42 pm wysłana przez 1man1jar »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23929 dnia: Września 10, 2010, 21:18:25 pm »
Modern Warfare 2 sprzedaje się jak złoto. Jak to się ma do Halo, jak to się ma do Mario wg Twojej teorii? Może taka skromna seria GTA to potwierdza? Tam przecież zbiera się gwiazdki i skacze po głowach.

Tak się ma, że PS3 i Xboxa kupują inni ludzie, niżeli sprzęt Nintendo. Te konsole są wyraźnie skierowane do bardziej "skomplikowanego" grona bym powiedział. Wymagający od gier większej głębi i złożoności, a także innych klimatów.
Dlatego na sprzęcie Nintendo nie sprzedają się gry bazujące na sieczce i przemocy i dlatego na PS3 i Xboxa nie sprzedaje się to, co jest kolorowe i słodkie.

Szczerze mówiąc, to dziwi mnie też, czemu takie Ni no Kuni wychodzi na PS3, bo wydaje mi się, że na Wii mogliby odnieść większy sukces z odpowiednim wsparciem marketingowym. Możliwe jednak, że wśród posiadaczy PS3 jest więcej fanów Studia Ghibli. Nie wiem...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23930 dnia: Września 10, 2010, 21:22:52 pm »
Zapytałem też wyraźnie jak to się ma do Halo. MarcePan podkreślał właśnie jak to MW miażdży Halo. Dlaczego? Infantylna i słodka gra powinna trafić do większej ilości osób. Co rusz o tym wspominasz. GTA też pies?

Cytuj
Możliwe jednak, że wśród posiadaczy PS3 jest więcej fanów Studia Ghibli.
Biorąc pod uwagę, że PS3 najbardziej lubi Europa, śmiem w to wątpić.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23931 dnia: Września 10, 2010, 21:25:14 pm »
Te konsole są wyraźnie skierowane do bardziej "skomplikowanego" grona bym powiedział. Wymagający od gier większej głębi i złożoności, a także innych klimatów.

To dlatego tak wiele gier, które swoje początki miała na PC, po przejściu na te konsole z graczami "wymagającymi większej głębi i złożoności" jest znacząco upraszczana? :lol:

No jak dorosły, poważny facet może sie jarać Halo. No ludzie...
No jak dorosły, poważny facet może jarać się gierkami. No ludzie...
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:27:46 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23932 dnia: Września 10, 2010, 21:28:16 pm »
Nikomu (prawie) nie przeszkadza kolorowy Starcraft, nikomu nie przeszkadzają kolorowe StarWarsy, nikomu nie przeszkadzają kolorowe erpegi. Wszystkim przeszkadza Halo. Kuriozum.

Widocznie coś w tym musi być, że ludzie tak postrzegają ten tytuł. Ty twierdzisz, że God of War jest kiczowaty. To dopiero dziwny pogląd.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Podbijam.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23933 dnia: Września 10, 2010, 21:29:35 pm »
Ty twierdzisz, że God of War jest kiczowaty. To dopiero dziwny pogląd.
Gra w dużej mierze bazuje na krwi, przemocy i cyckach. Nie mówię, że to źle, ale co jest dziwnego w tym przekonaniu?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23934 dnia: Września 10, 2010, 21:31:01 pm »

No jak dorosły, poważny facet może jarać się gierkami. No ludzie...
No jak dorosły, poważny facet może sie jarać. No ludzie...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23935 dnia: Września 10, 2010, 21:33:23 pm »
Ty twierdzisz, że God of War jest kiczowaty. To dopiero dziwny pogląd.
Gra w dużej mierze bazuje na krwi, przemocy i cyckach. Nie mówię, że to źle, ale co jest dziwnego w tym przekonaniu?

Halo w dużej mierze bazuje na oczojebnych kolorkach, laserkach i odpustowych gadżetach. Nie mówię, że to źle, ale co jest dziwnego w przekonaniu, że ta gra trąci kiczem?

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23936 dnia: Września 10, 2010, 21:33:38 pm »
Umięśnony, wytatuowany, nieskruszony skur**syn bez skrupułów który wyrusza wziąć odwet na wszystkim co się rusza to poziom filmów z Jean Claud Van Damem. I nie mówcie tu o storyline, bo głupie Wild Armsy z PSXa mają więcej do przekazania. Kicz to pojęcie mocno względne jakby nie było.

Cytuj
odpustowych gadżetach
Przykład?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23937 dnia: Września 10, 2010, 21:34:39 pm »
Te konsole są wyraźnie skierowane do bardziej "skomplikowanego" grona bym powiedział. Wymagający od gier większej głębi i złożoności, a także innych klimatów.

To dlatego tak wiele gier, które swoje początki miała na PC, po przejściu na te konsole z graczami "wymagającymi większej głębi i złożoności" jest znacząco upraszczana? :lol:

Bo PCciarze to jeszcze bardziej wymagający gracze :D

Cytuj
MarcePan podkreślał właśnie jak to MW miażdży Halo. Dlaczego? Infantylna i słodka gra powinna trafić do większej ilości osób. Co rusz o tym wspominasz. GTA też pies?
No bo trafia! Chyba widzisz jakie gry są na szczytach list, i na która konsolę.

Cytuj
Nikomu (prawie) nie przeszkadza kolorowy Starcraft, nikomu nie przeszkadzają kolorowe StarWarsy, nikomu nie przeszkadzają kolorowe erpegi. Wszystkim przeszkadza Halo. Kuriozum.
Ani w SC, ani w SW ani w większości Rpgów nie ma tak infantylnych kwestii jak śmiesznie piszczące stworki, które nie wiadomo czy zabijać, czy głaskać. Te laserki, choć dobrze wykonane same w sobie, potęgują wrażenie infantylności, która z kolei silnie kontrastuje z ogólną powagą Halo.
To jest po prostu dziwny mix.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:38:50 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23938 dnia: Września 10, 2010, 21:36:44 pm »
MW2 trafia bardziej. Nie wiem jak mogę to bardziej uwypuklić, żebyś w końcu się do tego odniósł. Skoro MW2 sprzedaje się lepiej od Halo to znacyz, że gdyby poszło w stronę Halo sprzedałoby się jeszcze lepiej? Nie, bo wtedy nie byłoby dla graczy alternatywą do Halo. Czy ludzie namiętnie grający w MW, poświęcają się równie bardzo Halo? W większości nie, gdzie nie popatrzysz są dokładnie takie same rozmowy jak tutaj.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:38:27 pm wysłana przez 1man1jar »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23939 dnia: Września 10, 2010, 21:38:07 pm »
Podbijam.
Nope.
W Call of Duty 1 (29.10.2003) miałeś dwie główne bronie + pistolet. W Medal of Honor Allied Assault (20.01.2002) miałeś całą gamę broni przypisaną pod klawisze 1-6 (nie wiem, jak na konsolach).
Halo, jako fps pisany w 100% pod konsole wprowadził możliwość posiadania dwóch broni (pistolet + broń cięższa), pomiędzy którymi można się łątwo i szybko przełączać na padzie.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:40:21 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23940 dnia: Września 10, 2010, 21:41:00 pm »
MW2 trafia bardziej. Nie wiem jak mogę to bardziej uwypuklić, żebyś w końcu się do tego odniósł. Skoro MW2 sprzedaje się lepiej od Halo to znacyz, że gdyby poszło w stronę Halo sprzedałoby się jeszcze lepiej? Nie, bo wtedy nie byłoby dla graczy alternatywą do Halo. Czy ludzie namiętnie grający w MW, poświęcają się równie bardzo Halo? W większości nie, gdzie nie popatrzysz są dokładnie takie same rozmowy jak tutaj.

No skoro Mw2 trafia bardziej, no to chyba popiera to co mówiłem na temat tego kto jest nabywcą Xboxa i PS3? A ty to jeszcze bardziej umacniasz podkreślając jacy ludzie grają w jedno i drugie.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23941 dnia: Września 10, 2010, 21:44:36 pm »
Umięśnony, wytatuowany, nieskruszony skur**syn bez skrupułów który wyrusza wziąć odwet na wszystkim co się rusza to poziom filmów z Jean Claud Van Damem. I nie mówcie tu o storyline, bo głupie Wild Armsy z PSXa mają więcej do przekazania. Kicz to pojęcie mocno względne jakby nie było.

Aha, bo Master Chief to taki wyjątkowy bohater z głębokim przesłaniem, że ojapierdole. Please!

Cytuj
odpustowych gadżetach
Cytuj
Przykład?

Żartujesz prawda? Te wszystkie Plasma Rifle, Plasma Pistole, Energy Swordy śmierdzą tanimi zabawkami z odpustu.

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23942 dnia: Września 10, 2010, 21:44:51 pm »
Ale lawirujesz maertin.

Napisałeś że HALO (PRZYPOMINAM JEST NA XBOKSA 360) sprzedało się tak dobrze, ponieważ było ugrzecznione, tak czy nie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca przejdź dalej, jeśli nie, wróć do swoich postów.

Modern Warfare 2 sprzedało się na Xboksie lepiej, a łącznie z resztą platform DUŻO lepiej od Halo. Tak czy nie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca przejdź dalej, jeśli nie polecam wpisać w google.

PYTANIE: Czy gdyby Modern Warfare nie miało złych terrorystów i dobrej armii, nie miało brutalnych scen to czy sprzedałoby się JESZCZE LEPIEJ od Halo?

Cytuj
Aha, bo Master Chief to taki wyjątkowy bohater z głębokim przesłaniem, że ojapierdole. Please!
Gdzie napisałem, że Halo nie jest kiczowate? :lol: Oczywiście, że jest. Nie musisz odbijać piłeczki, bo nie jestem fanbojem.

Cytuj
Żartujesz prawda? Te wszystkie Plasma Rifle, Plasma Pistole, Energy Swordy śmierdzą tanimi zabawkami z odpustu.
Jak coś nie strzela kulami to jest odpustowe. Zanotowane!
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:50:59 pm wysłana przez 1man1jar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23943 dnia: Września 10, 2010, 21:49:03 pm »
Jak coś nie strzela kulami to jest dziecinne. Zanotowane!
No jaha. Szczyt dziecinady:


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23944 dnia: Września 10, 2010, 21:51:26 pm »
Cytuj
Aha, bo Master Chief to taki wyjątkowy bohater z głębokim przesłaniem, że ojapierdole. Please!
Cytuj
Gdzie napisałem, że Halo nie jest kiczowate? :lol: Oczywiście, że jest.

Sprytnie z tego wybrnąłeś. :lol: :lol: :lol: Szkoda tylko, że pisząc wtedy o kiczowatości GoW'a nie dopisałeś, że Halo też za takie uważasz. No ale ok...powiedzmy, że Ci się udało.

Cytuj
Żartujesz prawda? Te wszystkie Plasma Rifle, Plasma Pistole, Energy Swordy śmierdzą tanimi zabawkami z odpustu.
Cytuj
Jak coś nie strzela kulami to jest odpustowe. Zanotowane!

No kuwa proszę Cie.





:roll: :roll: :roll:

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23945 dnia: Września 10, 2010, 21:52:50 pm »
Niezła grafa. To z Reach?


Cytuj
Szkoda tylko, że pisząc wtedy o kiczowatości GoW'a nie dopisałeś, że Halo też za takie uważasz. No ale ok...powiedzmy, że Ci się udało
.
Widzisz, to że ty traktujesz każdą krytykę gry na PS3 jako fanbojski atak, to niestety nie świadczy o tym jak jest naprawdę. Mario Kart jest kiczowate (dla mnie każda część 10/10 od czasu snesa), Halo jest kiczowate (uwielbiam), 99% jRPGów (najlepszy gatunek imo) je**e kiczem jak obrazki z kotami. Tyle, że ja jestem tego świadomy, a większość osób myśli, że jak odpali GoW to jak kur** kiełbasa na grillu, piwo w łapie i Top Gear na kolanach. Manliest shit ever.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 21:56:53 pm wysłana przez 1man1jar »

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23946 dnia: Września 10, 2010, 21:53:40 pm »
Po pierwsze - najbardziej rozp**rdala mnie w tym temacie wyśmiewanie tzw "casuali". Z ciekawości panowie, czym takim możecie się pochwalić, żeby siebie określać mianem graczy hc? (wnioskuje, że nie ma tutaj półśrodków, bo nikt nigdy o takich nie wspomina). Tym, że macie ps/xb a nie wii? Tym, że macie 20+ lat a nie <16? Tym, że nie macie dzieci, z którymi moglibyście grać w Super Zelda Sports Brawl Galaxy? Czy może tym, że zdobywacie acziki i kielichy w tych UBER TRUDNYCH grach obecnej generacji?

Po drugie - co do cholery jest kiczowatego w Halo? To, że przeciwnicy nie wyglądają jak marne podróby Lorda Vadera, i w ogóle nie panuje mroczny urbanistyczny klimat? Albo, że akcja nie toczy się w jeb**ym afganistanie czy jakimkolwiek innym ziemskim polu walki? Że karabiny strzelają laserami a nie konwencjonalną amunicją? Jezus maria, gdzie się u was ludzie podziała wyobraźnia? Już pomijam, że nie zauważyłem w halo nic co designem znacząco łamałoby jakieś kanony sci-fi. Ja wiem kur** kiedy to wszystko się zaczęło. Jak wyszedł je**ny Soldier of Fortune i wszyscy chodzili podjarani, że jak się cięło przeciwnika nożem to po każdym cięciu była inna rana. Dla mnie i tak najlepszym fpsem na konsole ever pozostanie seria Time Splitters. Oh wait. Wielki biegający bałwan z minigunem? Kicz. Naparzanie z dwóch shotgunów naraz? Nierealistyczne. Lepiej się ruszać 10 razy wolniej i strzelać zza rogu.

God of War - jeżeli ktoś tą grę uważa za poważną, to jest niewyżytym gimnazjalistą z kompleksami, który nigdy nie uprawiał seksu. Tyle w temacie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23947 dnia: Września 10, 2010, 21:54:15 pm »
Co do Star Wars to uważam tą serię za prekursora kiczowatości. Chociaż miecz świetlny był fajnym pomysłem. Szczególnie dzięki dźwiękowi jaki wydawał.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23948 dnia: Września 10, 2010, 21:57:54 pm »
Co do Star Wars to uważam tą serię za prekursora kiczowatości. Chociaż miecz świetlny był fajnym pomysłem. Szczególnie dzięki dźwiękowi jaki wydawał.
A co jest kiczowatego w starwarsach?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23949 dnia: Września 10, 2010, 21:58:31 pm »
Co do Star Wars to uważam tą serię za prekursora kiczowatości. Chociaż miecz świetlny był fajnym pomysłem. Szczególnie dzięki dźwiękowi jaki wydawał.

No cóż Twoje smutne dzieciństwo nie jest moim problemem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23950 dnia: Września 10, 2010, 21:58:36 pm »
Zresztą samo "prekursor kiczowatości" to lol taki jak stąd                                                                                                    tu.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23951 dnia: Września 10, 2010, 21:59:59 pm »
A co jest kiczowatego w starwarsach?
Nic...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23952 dnia: Września 10, 2010, 22:01:57 pm »
Co do Star Wars to uważam tą serię za prekursora kiczowatości. Chociaż miecz świetlny był fajnym pomysłem. Szczególnie dzięki dźwiękowi jaki wydawał.
Wpis.

Nie wiem dokładnie o czym dyskusja, ale jezeli o Halo to ja również uważam, że gra w singlu jest przeciętna i ogólnie świat, klimat, fabuła i design to kicz poziomu słabych filmów science-fiction. Kolorowe laserki, kolorowi śmieszni kosmici (gadający pseudo zabawne gadki). Głownie gra dla amerykańskich nastolatków wychowanych na komiksach.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 22:06:10 pm wysłana przez Piter_neo »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23953 dnia: Września 10, 2010, 22:03:43 pm »
Niezła grafa. To z Reach?

To port na PS3. Btw. Te ząbki w Plasma Rifle musiał dorysować ktoś konkretnie naje**ny.

Cytuj
Szkoda tylko, że pisząc wtedy o kiczowatości GoW'a nie dopisałeś, że Halo też za takie uważasz. No ale ok...powiedzmy, że Ci się udało
Cytuj
.
Widzisz, to że ty traktujesz każdą krytykę gry na PS3 jako fanbojski atak, to niestety nie świadczy o tym jak jest naprawdę. Mario Kart jest kiczowate (dla mnie każda część 10/10 od czasu snesa), Halo jest kiczowate (uwielbiam), 99% jRPGów (najlepszy gatunek imo) je**e kiczem jak obrazki z kotami. Tyle, że ja jestem tego świadomy, a większość osób myśli, że jak odpali GoW to jak kur** kiełbasa na grillu, piwo w łapie i Top Gear na kolanach. Manliest shit ever.

Lolwut? Śmieszne to zdanie. Tzn. jak jest naprawdę? Ja uważam, że w kategorii kiczowatości GoW daleko do Halo. Nie mówię tutaj, że GoW to gra poważna (jak niektórzy nie wiedzieć czemu twierdzą), ale stawianie obok GoW i Halo w kategorii kiczowatości to IMO pomyłka. Chociaż kierując się takim poglądem...

Kicz to pojęcie mocno względne jakby nie było.

...można postawić obok siebie Disco Polo i Heavy Metal w kwestii kiczowatości.



Wiadomość scalona: Września 10, 2010, 22:08:11 pm
A co jest kiczowatego w starwarsach?
Nic...


Zupełnie ku**a nic! :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 22:08:11 pm wysłana przez BoBaN »

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23954 dnia: Września 10, 2010, 22:08:50 pm »
Toś je**ął, bo akurat heavy to obok power metalu najbardziej kiczowaty pod-gatunek. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23955 dnia: Września 10, 2010, 22:12:28 pm »
Toś je**ął, bo akurat heavy to obok power metalu najbardziej kiczowaty pod-gatunek. :lol:

W takim razie specjalnie dla Ciebie naniosę korektę.

Chociaż kierując się takim poglądem...

Kicz to pojęcie mocno względne jakby nie było.

...można postawić obok siebie Disco Polo i Jazz/Soul/Reggae w kwestii kiczowatości.


 :roll:

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23956 dnia: Września 10, 2010, 22:20:27 pm »
Jazz/soul nie. To oczywiste. Tak jak gigu w pubie i filharmonii nie porównasz. Tylko, że przy takim rozrzucie trzebaby pod względem kiczu porównać Mario 64 i Heavy Rain, a nie Halo i GoW. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23957 dnia: Września 10, 2010, 22:23:15 pm »
Jazz/soul nie. To oczywiste. Tak jak gigu w pubie i filharmonii nie porównasz. Tylko, że przy takim rozrzucie trzebaby pod względem kiczu porównać Mario 64 i Heavy Rain, a nie Halo i GoW. :lol:

No i tu się właśnie nie do końca zgadzamy.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23958 dnia: Września 10, 2010, 22:39:44 pm »
Napisałeś że HALO (PRZYPOMINAM JEST NA XBOKSA 360) sprzedało się tak dobrze, ponieważ było ugrzecznione, tak czy nie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca przejdź dalej, jeśli nie, wróć do swoich postów.
Tak mi się wydaje.

PYTANIE: Czy gdyby Modern Warfare nie miało złych terrorystów i dobrej armii, nie miało brutalnych scen to czy sprzedałoby się JESZCZE LEPIEJ od Halo?

Nie wiem co mam ci na to pytanie odpowiedzieć, bo to trudne pytanie. Po 1. Gdyby zmieniono uniwersum CODa, nastąpiłoby masowe oburzenie fanów. To samo się dotyczy Halo. Ludzie pokochali je takie jakie jest, i gdyby nagle zabrakło tych infantylnych elementów, fani mogliby się oburzyć. Podejrzewam jednak, że Halo więcej by na tym zyskało klientów, niżeli by straciło. Ze względu na platformę na jakiej się znajduje. Gdyby było u Nintendo, obstawiam, że byłoby odwrotnie.

Stąd raczej powinieneś mnie spytać, czy Halo sprzedałoby się gorzej, gdyby zastąpić infantylne stworki bardziej "Bad ass" wrogami? I tak i nie. Zważywszy, że gra jest na Xboxie i jacy gracze dzisiaj są, to jednak obstawiałbym, że nie.
Może się trochę zapędziłem z tą infantylnością Halo i jej wpływu na sprzedaż. Mimo to nadal podejrzewam, że jeżeli byłoby bardziej mroczne i bad ass, to mogłoby nie znaleźć tyle fanów, ilu znalazło, kiedy Halo się pojawiło. Co innego dzisiaj...

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

1man1jar

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #23959 dnia: Września 10, 2010, 23:08:23 pm »
Cytuj
Mimo to nadal podejrzewam, że jeżeli byłoby bardziej mroczne i bad ass, to mogłoby nie znaleźć tyle fanów, ilu znalazło, kiedy Halo się pojawiło. Co innego dzisiaj...
A widzisz, i to już jest bardzo sensowne. :) Jeno wtedy, nie znalazło tylu fanów przez, ekhem, "przystępność" jeno coś znacznie gorszego... brak jakiejkolwiek, godnej, konsolowej alternatywy. Gdyby wówczas, Killzone było tak dopieszczone jak Halo... sam nie wiem co by to znaczyło dla serii o laserkach. Halo w tamtym czasie było ładne, grywalne i pozwalało pośmigać po otwartym terenie, proponowało zupełnie nowe rozwiązania, więc konsolowcy od razu oszaleli na jej punkcie. Wraz z upływem czasu COD na konsolach radził sobię coraz lepiej no i bam, oto jesteśmy tutaj. Po prawdzie, mogę sobie żartować, że Killzone 2 jest słabizną itd. ale ja lubię gry ogólnie. W końcu gdyby Killzone 2 było tak słabe to ani kampanii bym nie robił, ani snajpera w multi nie nabijał (co wyczynem nie jest, ale widać że jednak spędziłem przy tym czas). Szkoda tylko, że większość ludzi w Polsce po prostu gardzi Halo. Czy raczej gardzi wszystkim co jest choć troszkę fantazyjne czy beztroskie. Nie potrafię tego pojąć i nie rozumiem tej mentalności. Czasami mam wrażenie, że niektórym byłoby (ch** wie dlaczego) wstyd gdyby ktoś zobaczył, że grają w Smash Brothers a nie Virtua Fightera, a już nie daj boże grając w grę która nie wygląda jak ósmy cud świata. Niektórzy chcą, żeby gry były sztuką, poważaną obok innych składowych kultury wysokiej. Z drugiej strony wyjście w stronę nie-graczy, to od razu "popierdółki dla casuali". Jakby nie mogli się zdecydować czy jednak chcą być elitarni i undergroundowi czy częścią pop-kultury na zasadzie na jakiej funkcjonuje dziś film czy muzyka.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 23:10:00 pm wysłana przez 1man1jar »