Autor Wątek: Final Fantasy XIII  (Przeczytany 205459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1120 dnia: Stycznia 29, 2009, 16:09:51 pm »
Walka wydaje mi się trochę chaotyczna (może dlatego że to wycinki samych ataków).
Dynamika jest żywcem wzięta z X-2, a najlepszym krokiem ze strony S-E jest dodanie ATB. Szykuje się stary poczciwy Final Fantasy z..    futurystycznym klimatem.
FF VII/VIII = stare poczciwe FF, z czego VII zdecydowanie futurystyczna. Więc futurystyczny klimat = stary dobry Final. ;]

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1121 dnia: Stycznia 29, 2009, 16:24:09 pm »
Ostatni fajny final to X koniec kropka ,za kapitalny rozwój postaci i Aurona  :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1122 dnia: Stycznia 29, 2009, 16:34:06 pm »
Ostatni fajny final to X koniec kropka ,za kapitalny rozwój postaci i Aurona  :cool:

Nie nazwalbym systemu rozwoju nawet dobrym, w którym każda nasza postac ma dokładnie te same umiejętności i statystyki. Był ciekawy, oryginalny, ale dobry IMO zdecydowanie nie.

Gdzie Wy tu widzicie mroczny klimat w XIII?
Swoją drogą- nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem otyłą postac (człowieka, nie świniaka z XII) w jednych z ostatnich części ff.

Tarniak

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1123 dnia: Stycznia 29, 2009, 16:36:26 pm »
W VII Barret nie należał do szczupłych, w VIII Cid miał niezły mięsień piwny, w IX ogólnie było mało ludzi, ale Steiner też raczej szedł na masę. W X faktycznie nikogo sobie nie przypominam od strzału, ale na pewno ktoś by się znalazł.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1124 dnia: Stycznia 29, 2009, 16:42:35 pm »
W VII Barret nie należał do szczupłych, w VIII Cid miał niezły mięsień piwny, w IX ogólnie było mało ludzi, ale Steiner też raczej szedł na masę. W X faktycznie nikogo sobie nie przypominam od strzału, ale na pewno ktoś by się znalazł.
W FFX to Wakka był troszkę przypakowany, ale typowo grubej postaci to też nie pamiętam (o ile była).

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1125 dnia: Stycznia 29, 2009, 17:25:41 pm »
Póki co to klimat przypomia FF7. Już można założyć, że bohaterowie planują jakoś rewolucje, że źle władze cocoon (czy jak to sie tam nazywa) mają niecne plany wobec mieszkańców stolicy. Klimaty shinry, zurbanizowane i uprzemysłowione rejony gdzie kapitalistyczna machina wysysa życie z niewolniczego ludu. Jest fajnie, Finale potrafią mieć świetnie opowiedzianą i prowadzoną historię. Jestem dobrej myśli.
BTW
Zauważyliście, że elita działu PS3, która przy każdym exlusive na PS3 doznaje ":shock:" i która w każdej takiej grze widzi coś świetnego o FF13 nie ma nic do powiedzenia... :D
Ja stawiam, że im się będzie zajebiście Versus podobać i napewno będzie mega fajny, będą szoki, ahy i OMFGody, dojrzałe klimaty itp. FF13 to za niskie progi, gdzie temu do takiego np VC czy WKC ;)

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1126 dnia: Stycznia 29, 2009, 17:52:50 pm »
Klimaty shinry, zurbanizowane i uprzemysłowione rejony gdzie kapitalistyczna machina wysysa życie z niewolniczego ludu. Jest fajnie, Finale potrafią mieć świetnie opowiedzianą i prowadzoną historię. Jestem dobrej myśli.
yes ajj!

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1127 dnia: Stycznia 29, 2009, 17:58:46 pm »
Ten nowy trailer na prawdę masakryczny ! :shock: Nie tylko pod względem grafiki. Teraz nawet klimat mi pasuje, a i ten koleś w czapce(nie pamietam jak się zwie) też wydaje się ciekawy i ma fajne comba.
Ogólnie po tym trailerze przestałem już wątpić i jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego Finala. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej na poziomie X, która była ostatnią na prawdę udaną częścią(IMO). Szkoda tylko, żę premiera w 2010, ale chyba warto czekać.  :D

Zauważyliście, że elita działu PS3, która przy każdym exlusive na PS3 doznaje ":shock:" i która w każdej takiej grze widzi coś świetnego o FF13 nie ma nic do powiedzenia... :D
Ja stawiam, że im się będzie zajebiście Versus podobać i napewno będzie mega fajny, będą szoki, ahy i OMFGody, dojrzałe klimaty itp. FF13 to za niskie progi, gdzie temu do takiego np VC czy WKC ;)
Hm, czyli według ciebie, każdy komu bardziej podoba się versus, to... fanboj?  :?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2009, 18:00:26 pm wysłana przez Agst07 »

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1128 dnia: Stycznia 29, 2009, 18:10:16 pm »

Hm, czyli według ciebie, każdy komu bardziej podoba się versus, to... fanboj?  :?

Wg mnie, jak ktoś po bardzo średnich trailerach (jej nawet nie pamiętam jak to się nazywa, ta gra od od twórców Sly'a) pisze, że jest super i w ogóle gites, później po cienkim GoW3 znowu doznaje objawienia by zachwilę napisać jak to WKC jest mega pozytwyne i żadne oceny Famitsu nie są mu straszne a na końcu tak świetny trailer FF13 ignoruje, to dla mnie jest to podejrzane (zapala mi się czerwony znak zapytania nad głową). Później takie osoby pieją nad Resistance czy innym Motorstormem, całkowicie nie zwracając uwagi na takie hity jak Dead Space, Fallout 3 czy np Mirrors Edge. IMO rozkoszne ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1129 dnia: Stycznia 29, 2009, 18:15:37 pm »

Hm, czyli według ciebie, każdy komu bardziej podoba się versus, to... fanboj?  :?

Wg mnie, jak ktoś po bardzo średnich trailerach (jej nawet nie pamiętam jak to się nazywa, ta gra od od twórców Sly'a) pisze, że jest super i w ogóle gites, później po cienkim GoW3 znowu doznaje objawienia by zachwilę napisać jak to WKC jest mega pozytwyne i żadne oceny Famitsu nie są mu straszne a na końcu tak świetny trailer FF13 ignoruje, to dla mnie jest to podejrzane (zapala mi się czerwony znak zapytania nad głową). Później takie osoby pieją nad Resistance czy innym Motorstormem, całkowicie nie zwracając uwagi na takie hity jak Dead Space, Fallout 3 czy np Mirrors Edge. IMO rozkoszne ;)
podaj no przykład takiej osoby

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1130 dnia: Stycznia 29, 2009, 18:20:32 pm »
Hehe, nie odważę się ;)
Jest kilku takich jegomości i Ci co uważnie śledzą forum wiedzą o kogo chodzi. Ja do nich nic nie mam, to jest tylko konsola/zabawa, poprostu jest to dla mnie zabawne i aż miło na takie coś popatrzeć ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1131 dnia: Stycznia 29, 2009, 19:33:27 pm »
Hehe, nie odważę się ;)
Jest kilku takich jegomości i Ci co uważnie śledzą forum wiedzą o kogo chodzi. Ja do nich nic nie mam, to jest tylko konsola/zabawa, poprostu jest to dla mnie zabawne i aż miło na takie coś popatrzeć ;)
ja niby śledzę forum..a za cholerę nie wiem o kim piszesz.

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1132 dnia: Stycznia 29, 2009, 19:36:48 pm »
kierwa zdecydowanie klimat shinry tutaj przeważa!

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1133 dnia: Stycznia 29, 2009, 20:08:02 pm »
Eee nie podoba mi sie to. Jakies takie dziwne mi sie to wydaje. Spodziewalem sie czegos lepszego. :(
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1134 dnia: Stycznia 29, 2009, 20:25:43 pm »
Widziałem , że na PSStore pojawił się dziś trailer 720/1080p , jest lepszej jakości niż te z wczoraj (kompresja), warto ściągać?
Na japonskim store?

Ohtar

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1135 dnia: Stycznia 29, 2009, 20:30:11 pm »
Na polskim jest. W ogóle biedny ten update... grałem dziś u kumpla na xpudle w residenta demko, i też chcę z braciakiem trochę postrzelać, a tu nie ma :(

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1136 dnia: Stycznia 29, 2009, 21:01:31 pm »
Ostatni fajny final to X koniec kropka ,za kapitalny rozwój postaci i Aurona  :cool:

Nie nazwalbym systemu rozwoju nawet dobrym, w którym każda nasza postac ma dokładnie te same umiejętności i statystyki. Był ciekawy, oryginalny, ale dobry IMO zdecydowanie nie.

Gdzie Wy tu widzicie mroczny klimat w XIII?
Swoją drogą- nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem otyłą postac (człowieka, nie świniaka z XII) w jednych z ostatnich części ff.


Czepianie się FF bo nie ma w niej otyłych ludzi. Nie wiem czy mam się śmiać się czy płakać. Co niektórym to chyba już ,,odbiło" na punkcie realizmu w grach :(. Jak by ktoś zapomniał, to w tytule gry pojawia się słowo FANTASY. Ot taki szczegół.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1137 dnia: Stycznia 29, 2009, 22:01:09 pm »
OMFG obejrzalem ten trailer z PSN w wersji Full HD i zryl mi beret ;], rendery sa kapitalne, a grafika w gameplayu to naprawde poziom mistrzowski ;], troche brakuje dynamicznego oswietlenia [przynajmniej nie rzucily mi sie w oczy cienie rzucane przez otoczenie] oraz fatalny czasami framerate, ale postaci, animacje i efekty sa w tej grze fenomenalne ;] - a wybuchy i efektow czarow sa w top 3 gier nowej generacji. Kawal dobrej roboty SE, teraz tylko optymalizacja i szybka lokalizacja!

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1138 dnia: Stycznia 29, 2009, 23:00:43 pm »
kierwa zdecydowanie klimat shinry tutaj przeważa!

Nom, znowu obejrzałem to cudeńko i widzę coraz więcej klimatu z FF7. Do tego postaci w klimatach FF8, czyli genialne połączenie. Jej ale się gra szykuje! Chociaż zauważyłem, że w czasie walki bohaterowie są mobilni co mi się źle kojarzy z FF12, ale liczę na to, że tutaj dla odmiany będzie to zrobione z głową.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1139 dnia: Stycznia 29, 2009, 23:13:50 pm »
kierwa zdecydowanie klimat shinry tutaj przeważa!

Nom, znowu obejrzałem to cudeńko i widzę coraz więcej klimatu z FF7. Do tego postaci w klimatach FF8, czyli genialne połączenie. Jej ale się gra szykuje! Chociaż zauważyłem, że w czasie walki bohaterowie są mobilni co mi się źle kojarzy z FF12, ale liczę na to, że tutaj dla odmiany będzie to zrobione z głową.
Kolorystyka i pędzący pociąg przywodzi na myśl FF VII, postać Snow'a - połączenie Zell'a i Seifer'a z FF VIII, koleś z rudym fryzem postawionym do góry - Wakka z FF X.
Fajnie wyglądały czary (szczególnie ten typu Ice). Ciekaw jestem jak będzie rozwiązana sprawa z summon'ami. Po prostu atak jak w FF VII i FF VIII, czy coś na styl FF X i FF XII, że wbija na pole walki i można mu wydawać komendy. Swoją drogą, aż strach pomyśleć, jak summon'y mogą wyglądać pod kątem graficznym...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1140 dnia: Stycznia 29, 2009, 23:31:36 pm »
Cytuj
Czepianie się FF bo nie ma w niej otyłych ludzi. Nie wiem czy mam się śmiać się czy płakać. Co niektórym to chyba już ,,odbiło" na punkcie realizmu w grach . Jak by ktoś zapomniał, to w tytule gry pojawia się słowo FANTASY. Ot taki szczegół.

Ano przeszkadza mi, że w takim świecie FANTASY, przeciętne miasto ma ok. 20 mieszkańców, w tym 3/4 terenu zajmuje pałac/zamek/jakiś urząd, w którym mieszka władca ze swoją świtą w postaci kilkudziesięciu żołnierzy i kucharki.
Przeszkadza mi też, że nawet w stolicy wielkiego mocarstwa liczba mieszkańców wynosi okrągłe 40 sztuk, kilka tys. żołnierzy i znowu władca mieskzający na 75% powierzchni.

Dlatego też narzekam na to, ze w całym świecie nie istnieje coś takiego jak otyłośc, każdy jest idealny, a laski są 90:60:90.
Nie akceptuję też torowych ścieżek, nawet jeśli jest to dziki las, to mamy tam zrobioną drogę z dech, na plaży jedną ścieżkę po której możemy przejśc, kiedy otacza nas nieskończona ilośc piachu i wody, do której nie można wejśc.

To są wszystko uproszczenia, zdaję sobie z tego sprawę, ale liczyłem że next geny to zmienią, a nowy final będzie jednym z prekursorów tych zmian. XII niestety stała z tymi elementami w miejscu (poza liczbą ludności), XIII wydaje się także nie odbiegac.
Za czasów 8 i 16 bitów to tak nie raziło, tam wszystko było dośc umowne, ale kuźwa- jeśli widzę ten trailer ostatni, gdzie gra pretenduje do miana realistycznej (by skuteczniej zagrac na emocjach- i słusznie), a są obecne założenia niezmienione od ok. 20 lat, takie umowności kłują w oczy straszliwie. Więc musi teraz final nadrabiac fabułą i bohaterami (ciemno to widzę). Jak wspomniałem wcześniej równie mocno boli mnie kiczowaty design chyba wszystkich postaci jakie w XIII widziałem, poza główną bohaterką. Miejmy nadzieję, że w tej kwesti nie pobije Lost Odyssey, gdzie łapałem się za głowę widząc niektóre postacie, będąc już nawet bliżej końca gry.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1141 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:04:45 am »
Tylko, że takie uproszczenie mają też plusy. Gry z serii FF sa zdecydowanie bardziej emocjonalne niz fallouty, baldurs gate'y i inne crpg. Ten gatunek rządzi się innymi prawami. To jest tak jak z Crysis a KZ2. Jedna gra oferuje otwarty świat z dużą dawką swobody i bezpłciową fabułą druga natomiast prowadzi gracza za rączkę po sznurku, ale za to daje taką adrenalinę i takiego kopa jakich pierwsza pozycja nie jest w stanie zapewnić. crpg to takie gadanie z każdym o niczym, kupowanie domu, od czasu do czasu wykonanie jakiegoś quest'a, jrpg to historia, która powinna być spójna i jak najmniej zasłonięta tak naprawdę dodatkami do tego co jest najważniejsze. Zupełnie innymi prawami rządzą się obydwa gatunki. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1142 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:09:58 am »
Cytuj
crpg to takie gadanie z każdym o niczym
Uogolniasz ;], bo jak okreslisz wtedy KOTOR'y? :> A dla mnie np KOTOR 2 to jeden z najlepszych rpg wszechczasow. Poza tym Zelda to tez RPG, a ma otwarty swiat.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1143 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:18:08 am »
Tylko, że takie uproszczenie mają też plusy. Gry z serii FF sa zdecydowanie bardziej emocjonalne niz fallouty, baldurs gate'y i inne crpg. Ten gatunek rządzi się innymi prawami. To jest tak jak z Crysis a KZ2. Jedna gra oferuje otwarty świat z dużą dawką swobody i bezpłciową fabułą druga natomiast prowadzi gracza za rączkę po sznurku, ale za to daje taką adrenalinę i takiego kopa jakich pierwsza pozycja nie jest w stanie zapewnić. crpg to takie gadanie z każdym o niczym, kupowanie domu, od czasu do czasu wykonanie jakiegoś quest'a, jrpg to historia, która powinna być spójna i jak najmniej zasłonięta tak naprawdę dodatkami do tego co jest najważniejsze. Zupełnie innymi prawami rządzą się obydwa gatunki. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Ok, wytłumaczyłeś różnicę miedzy crpg, a jrpg. Myślę że to jest oczywiste, nijak ma się do tego co wcześniej napisałem.

Chyba że pomyślałeś że chciałbym zrobic z jrpg takie bardziej crpg- nic z tych rzeczy, przynależnośc pdgatunkowa jak najbardziej zostaje zachowana.

A kotor to jedyny w swoim rodzaju misz-masz, połączenie obu szkół, dlatego tak trudno jest go zakwalifikowac.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1144 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:21:29 am »
Zelda to RPG? Bo można wiecej serduszek z życiem mieć i nowe bronie i itemy sie zdobywa? To w takim razie Devil May Cry też jest RPG no i GTA;)
Zelda to taka platformówka w otwartym świecie
Aha i przejaskrawiam, owszem. Chcę tylko pokazac różnicę. CRPGi też bardzo lubię i cenię sobie klasy jak i nowe udane produkcje, ale dla mnie nic się nie może równać z tym co daje/dawały mi FF7,8,9,10. Te gry mają w cholerę wad  i uporoszczeń,  tylko co z tego jak się od pada nie można oderwać, przygoda trwa ponad 100h a zakończenia pozostają na zawsze w pamięci...


Chyba że pomyślałeś że chciałbym zrobic z jrpg takie bardziej crpg- nic z tych rzeczy, przynależnośc pdgatunkowa jak najbardziej zostaje zachowana.

Czyli właściwie czego byś chciał w nowych FF. Tego samego plus więcej NPC o zróżnicowanej fizjonomi?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2009, 00:27:27 am wysłana przez Buzu »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1145 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:46:42 am »
Cytuj
Czyli właściwie czego byś chciał w nowych FF. Tego samego plus więcej NPC o zróżnicowanej fizjonomi?

Brak korytarzy we wszelkich miejscówkach w grze.
Aby miasto, nareszcie zaczęło przypominac miasto pod względem ludzi.

Gdyby to się zmieniło, nareszcie możnaby usiąśc do rozgrywki na spokojnie.

No i plus bez groteskowego designu.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1146 dnia: Stycznia 30, 2009, 00:56:35 am »
Cytuj
Czyli właściwie czego byś chciał w nowych FF. Tego samego plus więcej NPC o zróżnicowanej fizjonomi?

Brak korytarzy we wszelkich miejscówkach w grze.
Aby miasto, nareszcie zaczęło przypominac miasto pod względem ludzi.

Gdyby to się zmieniło, nareszcie możnaby usiąśc do rozgrywki na spokojnie.

No i plus bez groteskowego designu.

W FF12 z tego co pamiętam to korytarzy było nie za wiele.
Miasta w FF12 też przypominały mi miasto pod względem mieszkańców (bo było tam dużo różnych ras). Groteskowy dizajn to już sprawa indywidualna. Narazie w FF13 poza tym murzynem i wakkopodobnym typem nie widziałem nic co by mnie zaniepokoiło, zresztą Ci dwa panowie też jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają. Mówie jeszcze raz, te wspomniane przez Ciebie uproszczenia spadają dla mnie z miejsca na trzeci plan gdy dostaję kapitalną fabułę, świetny system walki i piękną grafikę. Wtedy takie pierdoły nie przeszkadzają mi wcale, chociaż z otwartymi rękoma przyjąłbym takie zamiany

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1147 dnia: Stycznia 30, 2009, 02:01:40 am »
Cytuj
na marginesie :)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Z tego co pamietam to, w ktorym z wywiadow SE mowilo, ze prace nad wersja X0 zaczna sie wraz z lokalizacja, wiec moim zdaniem zabiora sie za konwersje, jak i lokalizacje, dopiero po premierze wersji jp.

Co do cienii to fakt sa, ale nie wiem czy 'wplywaja', tzn czy pojawiaja sie na postaciach jak w ten cien wchodza [np scena walki na tej lodowej mapce, ciezko zauwazyc by ten 'tygrys' jest ciemniejszy od tego na pierwszym planie] zobaczymy w marcu jak wyjda screeny i fotki z wersji demo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2009, 02:05:05 am wysłana przez KKRT »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1148 dnia: Stycznia 30, 2009, 02:07:59 am »

na marginesie :)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Czyli wiadomo czemu tak tnie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40

nakimushi

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1151 dnia: Stycznia 30, 2009, 04:05:53 am »
no fajny trailerek - mi az tak grafika sie nie podoba strasznie - tzn super jest ale glownie przez to ze to jest trailer pociety itd
obiekty proste raczej ale artystycznie ladnie bardzo
strasznie czekam na ta gre  :grin:

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1152 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:13:08 pm »
Tylko, że takie uproszczenie mają też plusy. Gry z serii FF sa zdecydowanie bardziej emocjonalne niz fallouty, baldurs gate'y i inne crpg. Ten gatunek rządzi się innymi prawami. To jest tak jak z Crysis a KZ2. Jedna gra oferuje otwarty świat z dużą dawką swobody i bezpłciową fabułą druga natomiast prowadzi gracza za rączkę po sznurku, ale za to daje taką adrenalinę i takiego kopa jakich pierwsza pozycja nie jest w stanie zapewnić. crpg to takie gadanie z każdym o niczym, kupowanie domu, od czasu do czasu wykonanie jakiegoś quest'a, jrpg to historia, która powinna być spójna i jak najmniej zasłonięta tak naprawdę dodatkami do tego co jest najważniejsze. Zupełnie innymi prawami rządzą się obydwa gatunki. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Zgadzam się z tobą całkowicie. Dodam tylko,że jak ktoś uzależnia to czy final będzie udany czy też nie od ilości ludzi i korytarzy w miastach, to mi ręcę opadają. Naprawdę ŻAL.Ciężko to w ogóle skomentować. Rozumiem, że takie czasy, że liczy się rozmach i grafika, ale bez przesady!

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1153 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:40:38 pm »
Może wyraz twarzy im się zmienia jak mają mniej życia (np pasek życia robi się żółty to mają lekko kwaśną minę, czerwony--zaraz zejdą i srają w gacie).
W sumie po tym materiale trochę znów zacząłem czekać na FFXIII, zwłaszcza że lubię jak w drużynie jest jakiś typ co napier*ala się rękoma i kopami a nie broniami (był taki jeden chłopek w VIII, ale nie pamiętam imienia).

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1154 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:52:11 pm »
Cytuj
Może wyraz twarzy im się zmienia jak mają mniej życia (np pasek życia robi się żółty to mają lekko kwaśną minę, czerwony--zaraz zejdą i srają w gacie).
W sumie po tym materiale trochę znów zacząłem czekać na FFXIII, zwłaszcza że lubię jak w drużynie jest jakiś typ co napier*ala się rękoma i kopami a nie broniami (był taki jeden chłopek w VIII, ale nie pamiętam imienia).

Koleś to był Zell.No trailer nawet mnie troche podbudował.Moze byc naprawde nieźle,ale chyba troche za wczesnie by osadzac.Mam nadzieje ze pokażą coś z versusa teraz,no i może zapowiedzieli by Kingdom Heart 3.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1155 dnia: Stycznia 30, 2009, 15:11:17 pm »
Nie wiem czym się tu niektórzy podniecają - dla mnie trailer jest słaby a sama gra wali kiczem na odległość...


Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1156 dnia: Stycznia 30, 2009, 15:50:08 pm »
Cytuj
Nie wiem czym się tu niektórzy podniecają - dla mnie trailer jest słaby a sama gra wali kiczem na odległość...

Nie przesadzajmy,nie jest tak źle jak,powiem nawet że jest nawet dobrze.Porównujac to do innych osiągniec Square w tej generacji.Mi trailer podobał sie bardzo,tylko,że to tylko trailer.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1157 dnia: Stycznia 30, 2009, 15:57:23 pm »
Rozwalają mnie ci wszyscy malkontenci.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1158 dnia: Stycznia 30, 2009, 16:07:04 pm »
Rozwalają mnie ci wszyscy malkontenci.
mnie tym bardziej.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1159 dnia: Stycznia 30, 2009, 18:19:37 pm »
Nie wiem czym się tu niektórzy podniecają - dla mnie trailer jest słaby a sama gra wali kiczem na odległość...



No już się bałem, że się nie wypowiesz w tym temacie. Dobrze przeczytać co myśli o FF13 ktoś z SONY Defense Forc ( hehe :D ). Nom grafa jest słaba wygląda tylko prawie jak render, a wiadomo, że KZ2 wygląda lepiej niż render (nawet z FF13 ;) ). Do tego taki PCtowy gatunek jak jrpg. No i jeszcze wychodzi na 360. Gra jest na straconej pozycji ;)