Autor Wątek: Demon's Souls  (Przeczytany 215121 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1080 dnia: Września 19, 2011, 22:03:36 pm »
Mam noobowskie pytanie. Chcę zapakować mojej postaci miecz, kiedy go ekwipuje wyskakuje mi komunikat, że jest zbyt ciężki i powinien być trzymany w obu dłoniach, jak zrobić żeby on go tak właśnie złapał?
Trójkąt. Wtedy zadajesz większe obrażenia ale nie możesz blokować tarczą. Miecz jest zbyt ciężki, ponieważ nie masz zapewne odpowiedniego str.
Dzieki za pomoc :) Zapewne masz racje ledwo co pokonałem bossa galarete
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2011, 22:05:45 pm wysłana przez Patosław »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1081 dnia: Września 19, 2011, 22:15:25 pm »
Jeszcze jedno. Jak włączyć tą opcję, żeby były widoczne wskazówki innych graczy, slady krwi itp. Raz jak włączyłem gre to to miałem, poszedłem trochę dalej i juz zniknęły te podpowiedzi, a dzisiaj już kilka razy siadałem do gry i ani razu nie miałem widoczych tych wskazówek.

Masz 'Coś' z netem. Na moim starym mieszkaniu w ogóle nie dało się online grać w DS'a. Łączyłem się z serwerem, ale i tak nie mogłem grać z nikim.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1082 dnia: Września 20, 2011, 00:02:50 am »
Dzisaj kolejne 4 godziny sesyjki w DS i nadal stoję w miejscu i nic nie ruszyłem do przodu. Najpierw dwie godziny obczajałem poszczególne nowe światy. Później postanowiłem jednak, ze będe kontynuował pierwszy świat. Tutaj zmarnowałem kolejne dwie godziny. Najpierw chciałem zobaczyć czy smoka mogę kuszą albo czarami rozwalić, po nie udanych próbach poszedłem na przeprawę murami zamku. Najpierw w sumie 3 razy mnie zabił smok, a następnie kolejne 3 rycerz z kusznikami na końcu. Gdy udało mi sie go pokonać, zobaczyłem, ze jest mgła, więc postanowiłem przez nią przejść. Za nią czekał wielki rycerz, cofnąć sie nie mogłem tak więc po 7 sekundach drugim dźgnięciem zostałem uśmiercony. Całe doświadczenie poszło sie j*bać, ja mam 10h na liczniku i nadal jestem w pierszej lokacji. Super  :mad:

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1083 dnia: Września 20, 2011, 07:58:37 am »
To normalka, nie przejmuj się. Ja ginąłem na rycerzyku z 10 razy by w końcu się wściec i odwiedzić inne światy. Troszkę podbooostowałem postać i rycerz padł jak placek. Doświadczysz śmierci jeszcze nie raz więc się po prostu przyzwyczaj  ;) . Gra na pewno wynagrodzi starania.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1084 dnia: Września 20, 2011, 08:05:11 am »
(...) Za nią czekał wielki rycerz, cofnąć sie nie mogłem tak więc po 7 sekundach drugim dźgnięciem zostałem uśmiercony. Całe doświadczenie poszło sie j*bać, ja mam 10h na liczniku i nadal jestem w pierszej lokacji. Super  :mad:
Witamy w świecie DemS! Pocieszę Cię - tak będzie niemal do samego końca a ekran śmierci będziesz widział częściej niż we wszystkich grach w jakie grałeś w ostatnim roku razem wziętych. :grin:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1085 dnia: Września 20, 2011, 09:08:51 am »
@Piter - pobiegaj pierw po innych światach i dopiero uderz do Tower Knight'a.

(...) Za nią czekał wielki rycerz, cofnąć sie nie mogłem tak więc po 7 sekundach drugim dźgnięciem zostałem uśmiercony. Całe doświadczenie poszło sie j*bać, ja mam 10h na liczniku i nadal jestem w pierszej lokacji. Super  :mad:
Witamy w świecie DemS! Pocieszę Cię - tak będzie niemal do samego końca a ekran śmierci będziesz widział częściej niż we wszystkich grach w jakie grałeś w ostatnim roku razem wziętych. :grin:
A już niedługo Dark Souls :dance:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1086 dnia: Września 20, 2011, 09:19:44 am »
Ja bym radził dopakować postać, żeby tylko Tower Knight'a załatwić a potem od razu wbijać do 4-1 i farmić na szkieletach. Oczywiście należy unikać pierwszego subboss'a do czasu odpowiedniego podpakowania postaci. :P Ewentualnie jak 4-1 okaże się za trudne to polecam też zacząć 2-1.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1087 dnia: Września 20, 2011, 09:24:13 am »
Ja leciałem po kolei - 1-1, 2-1, 3-1, itd.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1088 dnia: Września 20, 2011, 09:25:47 am »
Ja byłem hardkorem, od razu po 1-2 poleciałem do 4-1. :troll:
Jeszcze miałem szczęście bo przywołałem 2 towarzyszy i mi załatwili tego opasłego suboss'a. 8)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1089 dnia: Września 20, 2011, 14:33:27 pm »
Piter, pakuj w czary, a żaden z boss'ów nie będzie Ci straszny (soul arrow, a potem soul ray).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1090 dnia: Września 20, 2011, 21:25:32 pm »
Piter, pakuj w czary, a żaden z boss'ów nie będzie Ci straszny (soul arrow, a potem soul ray).
No wiem, ale nie po to brałem Knight-a żeby czarować. Nie chce iść na łatwizne, a już się naczytałem o tym, że "czarodziejem" najłatwiej przechodzi się tą grę.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1091 dnia: Września 20, 2011, 23:32:04 pm »

No wiem, ale nie po to brałem Knight-a żeby czarować. Nie chce iść na łatwizne, a już się naczytałem o tym, że "czarodziejem" najłatwiej przechodzi się tą grę.

Klasa postaci jaką wybrałeś nie ma znaczenia, tak samo jest w Dark Souls.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1092 dnia: Września 21, 2011, 23:40:53 pm »
Ja gram soldierem, na chwile obecną przeszedłem 1-1 i skacze od razu na 4-1 (exp leci aż miło) nie ma opierdalania sie!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1093 dnia: Września 24, 2011, 09:38:53 am »
Ja pitole ale miejscami ta gra jest zjebana. Pokonałem Miralde i zszedłem na dół po Brashwood armor. Wziąłem tylko hełm, reszty nie mogłem bo byłem przeciążony. Zacząłem wywalać zbędne rzeczy i wychodząc z menu nacisnąłem kółko o jeden raz za dużo i wpadłem do ścieków przez co zginąłem. Gra uznała, ze już podniosłem komplet zbroi i został mi tylko hełm. Zajebiście.

kur**, gram 30 godzin, cieszę się, ze w końcu zmienie podstawowy komplet zbroi, a to nie, musiało się coś zjebać.

BTW stopień trudności tej gry w 90% polega na tym, ze zjebane jest sterowani i namierzanie, zjebana jest kamera, chamskie nieprzewidywalne motywy w grze, przeciwnicy co jednym ciosem cię pokonują i bugi. Gra nie jest trudna bo jest wymagająca, skillowa itp. Jest trudna przez niedopracowanie i głupie pomysły.


ps. z tego co patrze na wiki to przepadła mi jedna z najlepszych zbroi w grze


ps2. czy jest jakaś możliwość, zebym dołączył do kogoś i w jego świecie wziął tą zbroję, albo czy ktoś mógłby mi ją dać?
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 10:04:04 am wysłana przez Piter_neo »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1094 dnia: Września 24, 2011, 10:39:28 am »
Ja to natomiast bym się z kimś umówił w wersji Asia (HK), żeby dał mi kilka broni podnieść, to by mi Trophy wpadły. Stoją jeszcze serwery?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1095 dnia: Września 24, 2011, 10:41:49 am »
Ostatnio gram offline bo bawie się tendacjami świata, ale jeszcze kilka dni temu działały serwery.

Jeżeli da się wymieniać rzeczy to naprawdę byłbym baaaardzo wdzięczny jakby ktoś mógł mi podarować Brashwood Set.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 10:49:50 am wysłana przez Piter_neo »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1096 dnia: Września 24, 2011, 11:03:16 am »
BTW stopień trudności tej gry w 90% polega na tym, ze zjebane jest sterowani i namierzanie, zjebana jest kamera, chamskie nieprzewidywalne motywy w grze, przeciwnicy co jednym ciosem cię pokonują i bugi. Gra nie jest trudna bo jest wymagająca, skillowa itp. Jest trudna przez niedopracowanie i głupie pomysły.

A to dziwne, bo jedyne bugi które ja zauważyłem i niestety wykorzystałem to blokowanie się Flamelurkera i niektórych przeciwników na elementach otoczenia. Bugów związanych z naszą postacią, przez które giniemy i nie mamy na to wpływu nie stwierdziłem. Ogólnie to ta gra nie jest wcale taka trudna jak się opanuje jej mechanikę i zacznie używać mózgu :P.

Może przestań lecieć na pałę i zacznij używać tarczy?  :troll:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1097 dnia: Września 24, 2011, 11:14:11 am »
Może przestań lecieć na pałę i zacznij używać mózgu?  :troll:
fixed

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1098 dnia: Września 24, 2011, 11:37:37 am »
Może przestań lecieć na pałę i zacznij używać mózgu?  :troll:
fixed
Spadanie ze schodów, chodzenie po belkach, przeciwnicy co cię jednym ciosem zabijają, bossowie których za pierwszym razem bez znania ataków i zwyczajów nie da się przejść, gigantyczne problemy z namierzaniem przeciwników - te rzeczy rzeczywiście wymagają używania mózgu  :-?

Gra jest trudna bo jest nieprzemyslana, niedopracowana i niezrównowarzona.


Sam początek gry, gracz idzie sobie na zamek widzi rycerza z czerwonymi oczami z lancą, wcześniej pokonało sie podobnego z niebieskimi oczami więc dlaczego ten miałby być trudniejszy. Jeden cios rycerza - śmierć. Idziemy dalej, przechodzimy przez most a tu z naprzeciwka smok leci i nas zabija ogniem. Wyczajamy ten motyw za drugim razem. Rezygnujemy jednak z przejścia i udajemy się w lewo. Co widzimy? Jakiś smok siedzi i merda ogonem a w pobliżu dużo skarbów. Biegniemy zebrać. Zbieramy przylatuje czerwony smok = smierć. No dobrze teraz już wiemy, że on lata od mostu do legowiska. Biegamy z jednej strony w drugą i szybko sbieramy rzeczy zanim nie przyleci. Drugi smok tylko sobie macha w powietrzu i unosi tumany kurzu, więc biegniemy bliżej niego. Ups, okazuje się, ze jednak ten ogon rzekomo po ziemi latał = śmierć. Idziemy dalej, zdobywamy jakiś klucz. Wracamy się zabijamy w końcu rycerza z czerwonymi oczami, otwieramy bramę, a tam jakiś "Król" na nas idzie, podejmujemy walkę, przeciez to początek gry = śmierć. jak już sobie damy z nim spokój, idziemy dolej do 1-2, idziemy przez most a tu smok=śmierć. Idziemy kolejny raz, przechodzimy pierwszą część, biegniemy przez drugą, a tu kusznicy=śmierć. Kolejny raz biegniemy, dobiegamy do końca, a tam rycerz i jeden cios i całego życia nie ma.

Podsumowując pierwsze 3-4 godziny gry giniemy CONAJMNIEJ 8 razy nie mając na to wpływu, przez zdarzeń których nie mogliśmy przewidzieć.

Tymczasem ponawiam swoją prośbę:

Jeżeli da się wymieniać rzeczy to naprawdę byłbym baaaardzo wdzięczny jakby ktoś mógł mi podarować Brashwood Set.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 11:50:41 am wysłana przez Piter_neo »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1099 dnia: Września 24, 2011, 11:44:32 am »
Sorry, ale pier**lisz  :lol:

Może twórcy mieli Ci poprzypinać wszędzie tabliczki "Tam nie idź", "Tu uważaj na smoka", "Tego przeciwnika teraz nie pokonasz"?
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 11:48:15 am wysłana przez tytacz »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1100 dnia: Września 24, 2011, 11:51:12 am »
Sorry, ale pier**lisz  :lol:

Może twórcy mieli Ci poprzypinać wszędzie tabliczki "Tam nie idź", "Tu uważaj na smoka", "Tego przeciwnika teraz nie pokonasz"?
Ale nie powinno być takich motywów na samym początku gry.


Dla mnie trudna gra, to taka gdzie będąc ostrożny i mając dużego skilla będe pokonywał wszystkich przeciwników. Trudny jest DMC czy Ninja Geiden - te gry wymagają skilla. W DS ide sobie, spotykam rycerza z czerwonymi oczami (nawet nie boss) podbiega do mnie jeden cios, mimo iż zablokowany = smierć , nie ma co super pomysł.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 11:55:01 am wysłana przez Piter_neo »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1101 dnia: Września 24, 2011, 12:02:44 pm »
No dla mnie super, bo pokazuje, że na początku jesteś niczym w tej grze. Poza tym, czerwone oczy sugerują, że raczej nie jest to łatwy przeciwnik i nie damy sobie z nim rady na 1 lvlu. W gnieździe smoków to samo, bo stosy trupów leżące na ziemii raczej zniechęcają do podejścia niż "chodź do nas, nic ci nie będzie" :P.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1102 dnia: Września 24, 2011, 13:18:56 pm »
Sorry, ale pier**lisz  :lol:

Może twórcy mieli Ci poprzypinać wszędzie tabliczki "Tam nie idź", "Tu uważaj na smoka", "Tego przeciwnika teraz nie pokonasz"?
Ale nie powinno być takich motywów na samym początku gry.


Dla mnie trudna gra, to taka gdzie będąc ostrożny i mając dużego skilla będe pokonywał wszystkich przeciwników. Trudny jest DMC czy Ninja Geiden - te gry wymagają skilla. W DS ide sobie, spotykam rycerza z czerwonymi oczami (nawet nie boss) podbiega do mnie jeden cios, mimo iż zablokowany = smierć , nie ma co super pomysł.

Dzidziuś malutki

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1103 dnia: Września 24, 2011, 14:33:27 pm »
Demon's Souls będzie cię karał za niewiedzę, błędy i przede wszystkim brak ostrożności. Nie wolno po prostu iść do przodu. Trzeba przemyśleć absolutnie wszystko. Każdy najmniejszy wróg jest w stanie Cię zabić. Zbyt mały dystans do przeciwnika i często gęsto jest po Tobie. Na mój rozum nie opanowałeś jeszcze mechaniki do tego stopnia by cieszyć się grą, a nie ma ona żadnych błędów czy niedopracowań. Po prostu...nie uważałeś - giń.
Z czasem zrozumiesz jaki pierścień nałożyć, jak stosowań uniki, gdzie pozycjonować atak, a gdzie się wycofać. Tak to wszystko poukładali, że po prostu trzeba się tego nauczyć. I wtedy Demon's Souls będzie ociekać sokami czystego funu. Póki co trzeba się pomęczyć.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1104 dnia: Września 25, 2011, 20:27:32 pm »
Sorry, ale pier**lisz  :lol:
Wpis.

Demon's Souls będzie cię karał za niewiedzę, błędy i przede wszystkim brak ostrożności. Nie wolno po prostu iść do przodu. Trzeba przemyśleć absolutnie wszystko. Każdy najmniejszy wróg jest w stanie Cię zabić. Zbyt mały dystans do przeciwnika i często gęsto jest po Tobie. Na mój rozum nie opanowałeś jeszcze mechaniki do tego stopnia by cieszyć się grą, a nie ma ona żadnych błędów czy niedopracowań. Po prostu...nie uważałeś - giń.
Z czasem zrozumiesz jaki pierścień nałożyć, jak stosowań uniki, gdzie pozycjonować atak, a gdzie się wycofać. Tak to wszystko poukładali, że po prostu trzeba się tego nauczyć. I wtedy Demon's Souls będzie ociekać sokami czystego funu. Póki co trzeba się pomęczyć.
Wpis.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo za rączką. Siła DS leży m.in. w jego poziomie trudności. Dlaczego nie może Cię zabić potwór jednym ciosem? Może. Pokmiń, popraw skilla i go pokonaj. Podpakuj się, przemyśl swoje działania i uderzaj ponownie. Zginiesz - ponownie. Ta gra jest dla wytrwałych, cierpliwych i zdeterminowanych osób. Jak Ty narzekasz na kolor oczu potworów i z góry zakładasz, że ten powinien być łatwiejszy a ten trudniejszy, to lepiej daruj sobie tę grę.

I broń Boże nie podchodź do Dark Souls.

Na razie nic więcej mądrego nie napiszę, bo jestem to turbo weekendzie i lekko nie mogę myśleć ;]

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1105 dnia: Września 26, 2011, 08:20:56 am »
Sam początek gry, gracz idzie sobie na zamek widzi rycerza z czerwonymi oczami z lancą, wcześniej pokonało sie podobnego z niebieskimi oczami więc dlaczego ten miałby być trudniejszy. Jeden cios rycerza - śmierć. Idziemy dalej, przechodzimy przez most a tu z naprzeciwka smok leci i nas zabija ogniem. Wyczajamy ten motyw za drugim razem. Rezygnujemy jednak z przejścia i udajemy się w lewo. Co widzimy? Jakiś smok siedzi i merda ogonem a w pobliżu dużo skarbów. Biegniemy zebrać. Zbieramy przylatuje czerwony smok = smierć. No dobrze teraz już wiemy, że on lata od mostu do legowiska. Biegamy z jednej strony w drugą i szybko sbieramy rzeczy zanim nie przyleci. Drugi smok tylko sobie macha w powietrzu i unosi tumany kurzu, więc biegniemy bliżej niego. Ups, okazuje się, ze jednak ten ogon rzekomo po ziemi latał = śmierć. Idziemy dalej, zdobywamy jakiś klucz. Wracamy się zabijamy w końcu rycerza z czerwonymi oczami, otwieramy bramę, a tam jakiś "Król" na nas idzie, podejmujemy walkę, przeciez to początek gry = śmierć. jak już sobie damy z nim spokój, idziemy dolej do 1-2, idziemy przez most a tu smok=śmierć. Idziemy kolejny raz, przechodzimy pierwszą część, biegniemy przez drugą, a tu kusznicy=śmierć. Kolejny raz biegniemy, dobiegamy do końca, a tam rycerz i jeden cios i całego życia nie ma.
I to są te błędy, czy dowód na "nieprzemyślenie"?
Wszystko co wymieniłeś to przemyślane, z premedytacją i perfekcyjne wykonane założenia - ta gra po prostu taka jest. Taką ma mechanikę i na tym polega granie w nią. Rozumiem, że możesz być w szoku: żadnych strzałek, wskazówek, map, podpowiedzi, listy rzeczy do zrobienia itp rzeczy którymi współczesne gry są przeładowane ale takie jest DemS i o to chodzi. To nie błędy a zasady gry. I gra jest trudna z tego powodu a nie z powodu "błędów". Ja grałem pierwszy raz, nie wiedząc o grze praktycznie nic poza kilkoma screenami - bez lektury for czy dedykowanego wiki, nawet nie wiedziałem czym ta gra jest (rgp, arpg, hack`n slash, action adventure?). Sytuacji z przeładowaniem (brak możliwości podniesienia świetnego przedmiotu) czy spadnięciem w przepaść (ten świat z kładkami nad bagnem i komarami będę długo pamiętał) miałem na tony.

Uprzedzaliśmy Cię, że tak to właśnie wygląda. Może odpuść, bo niepotrzebnie będziesz się wkurwiał a chyba nie o to chodzi?

Z błędów gry to ja wymienię tylko wkurzający momentami autoaim.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1106 dnia: Września 26, 2011, 12:06:10 pm »
Nie grałem w tą grę i nie za bardzo się orientuję o co w niej chodzi, ale dużo osób ją tutaj mega poleca, to tak się zastanawiam czy może by niej nie kupić i mam takie pytanie jedno. Czy tutaj jest tak, że jak jest dajmy na to ten rycerz z "czerwonymi oczami" to ja musze isć poekspić na tych z zielonymi przez dajmy na to pół godziny by móc pokonać czerwonego? Czy raczej jest alternatywna droga i trudność gry nie polega na tym, ze trza się ekspić jak najdłużej na słąbych potworkach by pokonać silne?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1107 dnia: Września 26, 2011, 12:53:06 pm »
Przeszedłem grę 5 razy i ani razu nie "expiłem" (kur** co za słowo).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1108 dnia: Września 26, 2011, 18:35:28 pm »
Nie grałem w tą grę i nie za bardzo się orientuję o co w niej chodzi, ale dużo osób ją tutaj mega poleca, to tak się zastanawiam czy może by niej nie kupić i mam takie pytanie jedno. Czy tutaj jest tak, że jak jest dajmy na to ten rycerz z "czerwonymi oczami" to ja musze isć poekspić na tych z zielonymi przez dajmy na to pół godziny by móc pokonać czerwonego? Czy raczej jest alternatywna droga i trudność gry nie polega na tym, ze trza się ekspić jak najdłużej na słąbych potworkach by pokonać silne?

Nigdy nie musisz "expić", natomiast im większy level tym masz lepszą broń, więcej HP, itd. 99% ludzi zginęło na pierwszym bossie, wszyscy myśleli, że tak trzeba, a potem się okazało, że można go zabić. Taki jest Demons' Souls.  :P

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1109 dnia: Października 05, 2011, 21:45:53 pm »
Mnie ta gra strasznie ciekawi. Ogladam trailery, czytam wypowiedzi i sie jaram. Z drugiej strony odstrasza wysoki poziom trudnosci i brak czasu na RPGi. Jeszcze do tego teraz dochodzi druga czesc. No nie wiem. Ale moze warto zaryzykowac? Od dawna mam ochote pograc w dobrego RPGa.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1110 dnia: Października 05, 2011, 22:03:25 pm »
brak czasu na RPGi
To najbardziej może Ci przeszkodzić w ukończeniu któregokolwiek z tytułów spod znaku DS od FromSoftware.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1111 dnia: Października 05, 2011, 22:05:36 pm »
Demon's Souls dobrym eRPeGiem? No przestań.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Bierz i się nie oglądaj. Dark Souls jeszcze zdążysz ograć.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1112 dnia: Października 05, 2011, 22:09:16 pm »
To najbardziej może Ci przeszkodzić w ukończeniu któregokolwiek z tytułów spod znaku DS od FromSoftware.

Tak jak napisales w poscie aproppo Dark Souls - Uncharted 3 za rogiem :D Ale na powaznie to juz dosyc dlugo sie zastanawiam nad tym tytulem, znajomy z roboty mi nawet chcial pozyczyc ale ja sie bronilem zaciekle tlumaczac sie brakiem czasu i nerwow na taka gre. Cholera to byl widocznie blad...

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1113 dnia: Października 06, 2011, 08:04:05 am »
Ale na powaznie to juz dosyc dlugo sie zastanawiam nad tym tytulem, znajomy z roboty mi nawet chcial pozyczyc ale ja sie bronilem zaciekle tlumaczac sie brakiem czasu i nerwow na taka gre. Cholera to byl widocznie blad...
Miałem dokładnie tak samo - duża gra, skomplikowana, trudna, długa, platyna niemożliwa, wymagająca czytania ton tekstu wiki, rozgryzania zawiłego systemu, już dość stara. Taki wymagający w pip czasu, którego nie mam. I tak sobie ją spychałem z listy zakupów dalej i dalej.
W końcu kupiłem, zagrałem i się zachwyciłem. Czas się znalazł  :grin:
Daj jej szansę. Dwójką się nie przejmuj, nie musisz się spieszyć.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1114 dnia: Października 06, 2011, 16:18:29 pm »
Daj jej szansę.

No i chyba tak zrobie, chociaz naprawde nie mam zielonego/bladego pojecia kiedy ja w to bede grac. No nic ponoc to jedna z najlepszych gier na PS3 wiec chyba nawet wypada miec w swojej kolekcji.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1115 dnia: Października 06, 2011, 16:23:10 pm »
Daj jej szansę.

No i chyba tak zrobie, chociaz naprawde nie mam zielonego/bladego pojecia kiedy ja w to bede grac. No nic ponoc to jedna z najlepszych gier na PS3 wiec chyba nawet wypada miec w swojej kolekcji.
Próbuj. Mnie przez rok od zakupu nie dawała spokoju, że jej nie ukończyłem. W końcu się zebrałem i pykłem ją szybciej niż myślałem.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1116 dnia: Października 06, 2011, 16:24:42 pm »
Próbuj. Mnie przez rok od zakupu nie dawała spokoju, że jej nie ukończyłem. W końcu się zebrałem i pykłem ją szybciej niż myślałem.

No ok. No to teraz takie pytanie. Ktora z wersji jest najlepsza? Bo cos tam slyszalem ze sie od siebie roznia.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1117 dnia: Października 06, 2011, 16:29:40 pm »

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1118 dnia: Października 06, 2011, 16:32:38 pm »
No to teraz tylko musze poszukac naiwniaka, ktory sprzeda to "cos" :D Znajomy z roboty mowil mi dzisiaj, ze sam by sprzedal ale mu jakos szkoda :D a ja pozyczac nie chce, bo jakos tak lubie miec swoj egzemplarz.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Demon's Souls
« Odpowiedź #1119 dnia: Października 06, 2011, 20:54:45 pm »
Obczaj sobie najlepszą recenzję DemS w internecie. Ja uwielbiam tego gościa.