News

5 najlepszych gier z PlayStation Showcase

Po mocnym przytupie na starcie PlayStation Showcase nudzono nas 30 minut aby potem wyważyć kopniakiem drzwi i zalać nas samym dobrem!

Mam mieszanie uczucia względem wczorajszego PlayStation Showcase. Przede wszystkim, zabrakło paru zapowiedzi na które liczyłem (zwłaszcza coś od Konami), a przez prawie 30 minut dostawaliśmy przeciętne chińskie gry, indyki i jakiegoś RPGa od Square który sam nie wie czy chce być Spider-Manem czy Final Fantasy teraźniejszości (Forspoken). Na szczęście, w pierwszej minucie i ostatnich 10 dostaliśmy takie hity, że jedyną łyżką dziegciu w tym miodzie są ich odległe daty premier - od marca 2022 aż po końcówkę roku 2023.

Pierwszą grą i jedyną w zestawieniu hitów, jest produkcja za którą Sony nie odpowiada, ale której zapewniono czasową wyłączność na konsolach. To, że potem wyjdzie też na Xboxa nie dziwi, bo rozmiar tej gry jest taki, że i koszta produkcji będą ogromne - a kto wie czy nie są planowane potem jakieś dodatki. Tym tytułem jest kultowe już Star Wars: Knights of the Old Republic znane też jako KOTOR. Ta mająca ponad 100 questów (których przejście zajmowało w oryginalne 30-40 godzin) gra, mimo 18 lat na karku uważana jest na najlepszą grę Star Wars. Niestety, prace nad nią są bardzo wczesne więc dostaliśmy jedynie teaser, ale jest szansa, że gra zadebiutuje w 20 rocznicę pierwotnego wydania w 2023.

Teraz jednak przejdę do gier od PlayStation Studios, gdyż tutaj praktycznie każda zapowiedź wnosiła coś nowego, a większości gier albo wcześniej nie widzieliśmy, albo w ogóle się ich nie spodziewaliśmy.

Zacznę więc od największej niespodzianki wieczoru - gdy na ekran wjechał napis "Insomniac", byłem pewien, że zobaczymy Spider-Mana 2, zamiast jednak tego dostaniemy grę o zupełnie innym Marvelowym bohaterze - Wolverine! Firma zaskoczyła więc faktem, że zamiast trzepać jedynie sequele, woli zrobić grę o kolejnych bohaterach. W tej sytuacji, ojcowie Spyro i Ratcheta mają co robić przez kolejne kilkadziesiąt lat. O jakość i treść możemy być spokojni i to jedna z niewielu gier które można w ciemno preorderować. Szkoda, ze dostaliśmy jedynie CGI, przez co obstawiam premierę na 2023.

Gdy już wydawało się, że Insomniac robi grę z Rosomakiem, więc na kolejnego pajączka trzeba będzie poczekać do 2025, na ekrany wjechał kolejny napis "Insomniac" i ukazał się Venom ze Spider-Manem! Tak, Spider-Man 2 sięgnie po tę kultową postać i będzie znacznie, znacznie mroczniejszą grą niż pierwsza część czy Miles Morales. Tu dostaliśmy już faktyczny gameplay z PS5, niestety data premiery - wciąż 2023.

Grą o której teoretycznie wiemy najwięcej, bo to już jej ósma duża część, było Gran Turismo 7. Z trailera za dużo nowego się nie dowiemy, potwierdza się tylko to co widzieliśmy wcześniej - lusterka w autach zdają się korzystać z Ray Tracingu przez co w końcu nie wyświetlają odbić które wyglądają jak z PS2, a samo główne menu zdaje się nawiązywać designem do tych z GT2 i GT4. Poza tym, edytor malowania auta zostanie ponownie ulepszony, nie zniknie tryb fotek Scapes, ale mi najbardziej spodobał się fakt powrotu klasyków jak Trial Mountain i High-Speed Ring!!! Na koniec najważniejsza informacja - ta gra jako jedyna z pokazywanych wczoraj w ramach produkcji PS Studios dostała konkretną datę premiery - 4 marca 2022!

No i na koniec to czego wszyscy się spodziewali, bo teaser w postaci logo pokazano już na PlayStation Showcase 2020 - God of War: Ragnarök. Gra pozostała przy tymczasowym tytule, który graczom się spodobał i będzie po prostu jeszcze większą ilością tego samego dobra które przyniosła część z 2018 roku. Niestety, mimo, że gra wygląda ładnie, widać trochę, że tak jak Horizon 2 wyjdzie także na PS4, z drugiej strony jest też parę momentów o których można pomyśleć - tutaj PS4 nie da rady. Dwoma ujawnionymi głównymi przeciwnikami Kratosa w tej części będą Freya i Thor. Data premiery pozostaje nieznana - to na razie enigmatyczne 2022, ale wiemy jak jest. W terminy zaczyna się wierzyć dopiero 2-3 miesiące przed premierą.

Największym zawodem prezentacji był brak trybu online dla The Last of Us 2 o którym ostatni raz wspominano chyba pod koniec 2019 roku. No i oczywiście zapowiedź GTA V na PS5 które nic nowego nie wprowadzi, wygląda tak samo, a i tak się opóźniło na 2022...

Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

W Gran Turismo 7 nie zagracie bez internetu

arrow-right
arrow-right

PlayStation Showcase. Link do streamu i plotki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: