Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Baldur's Gate 3 na nowym materiale. Tajemnicza data może wskazywać na rychłą premierę tytułu

Ale równie dobrze możemy wtedy otrzymać jedynie trailer.

Baldur's Gate 3 to prawdziwy tytuł widmo. Od czasu plotki z października 2018, w której po raz pierwszy usłyszeliśmy o powstawaniu kolejnej części kultowej serii, nie dowiedzieliśmy się wiele. Larian Studios mający już w swoim portfolio świetne RPG-i jak Divinity: Original Sin po oficjalnym potwierdzeniu prac nad grą i ujawnieniu trailera nabrał wody w usta i pomimo doniesień, iż tytuł ma zadebiutować w 2020 roku, do tej pory nie otrzymaliśmy nawet z niego screenshota.

Studio przerwało w końcu zasłonę milczenia i poprzez Twitter zaprezentowało krótki materiał, w którym możemy zobaczyć między innymi sesję motion-capture czy orkiestrę (prawdopodobnie wykonującą jeden z utworów z gry). Nie można go wprawdzie nazwać trailerem, gdyż scen z gry jest tam jak na lekarstwo, ale najważniejsze, że zawiera on pewną datę.

Według filmiku „coś” miałoby się zdarzyć już niebawem, bo 27 lutego. Niestety co dokładnie — nie wiemy. Za nieco ponad miesiąc możemy więc być świadkami wypuszczenia zarówno kolejnego trailera, jak i premiery gry w sklepach. Ten ostatni scenariusz nie jest co prawda niemożliwy, lecz wciąż mało realny, gdyż deweloperzy jeszcze w 2019 roku zarzekali się, że czeka ich jeszcze mnóstwo pracy.

Sama gra ma według twórców zaoferować „unikalne doświadczenia”, jakich jeszcze w produkcjach tego typu nie widzieliśmy. Można przypuszczać, że produkcja nie będzie do końca zgodna z tradycyjną formułą serii, w której sześcioma bohaterami sterujemy w rzucie izometrycznym, gdyż jak przyznał założyciel Larian Studios w wywiadzie dla Game Informer zamiast kopiowania wszelkich mechanik z Baldur's Gate 2 deweloperzy zdecydowali się na ich modyfikację w celu uczynienia jej bardziej przystępną dla wszystkich graczy.

Warto wspomnieć proces produkcyjny gry był owiany ogromną tajemnicą. Po pierwszych plotkach na temat produkcji BG3 przez Larian studio wystosowało oświadczenie, w którym oficjalnie zaprzeczyło jakoby prowadziło prace nad grą. Kilka miesięcy później okazało się, że doniesienia były jednak prawdziwe, a deweloperzy w przytoczonej wiadomości skłamali.

Jeśli z niecierpliwością czekacie na kolejne informacje na temat gry, to z pewnością zainteresuje Was fakt, iż starsze odsłony serii po wielu latach ekskluzywności na PC doczekały się za sprawą Overhaul Games oficjalnych remasterów na konsole obecnej generacji, włącznie z Nintendo Switch. Kultowe tytuły można sobie więc w oczekiwaniu na trzecią część cyklu odświeżyć, jeszcze bardziej wczuwając się w klimat uniwersum.

Baldur's Gate 3 to przedstawiciel legendarnej na pecetach serii Baldur's Gate, przez wielu uważanej za jedne z najlepszych gier wszechczasów. Tytuł ma najpierw trafić na PC i Google Stadia, a następnie może ukazać się również na konsolach.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 20 sekund

Interfejs PS5? Bez większych zmian

arrow-right
arrow-right

Naughty Dog szuka programisty obytego z pecetowymi GPU. Fani martwią się o ekskluzywność TLoU 2

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.