News

Bloober Team puszcza oko mówiąc o pracach nad Silent Hill

Firma oficjalnie nie przyznaje, że pracuje nad grą - ale też nie zaprzecza.

W Krakowie odbywa się właśnie impreza polskiej branży gier - Digital Dragons. Przy okazji, nie wiedzieć czemu, na zagranicznych forach odżyły plotki o tym, że Bloober Team pracuje nad Silent Hill. Była więc świetna okazja wziąć na spytki prezesa krakowskiej firmy która tam przebywa i z udzielonego IGN wywiadu być może oficjalnie nic się nie dowiadujemy, ale dostajemy cynk, że coś jest na rzeczy.

Paweł Babieno powiedział bowiem, że jeśli chodzi o prace na Silent Hill:

Nie możemy ujawnić ani potwierdzić nad czym pracujemy, ze względu na umowy z partenerami. Zapowiemy nasze projekty gdy tylko będziemy mogli i wtedy będziecie wiedzieć więcej.


Po czym dodał:

Oficjalnie.

Jakby chciał zaznaczyć, że nieoficjalnie już wiemy, nad czym pracuje firma - tym bardziej, że współpracę z Konami nad niezapowiedzianą grą potwierdzono już jakiś czas temu. Co ciekawe, jeden z najważniejszych dziennikarzy growych, Jeff Grubb, również potwierdza, że w ostatnim czasie znów zostaje zarzucony plotkami o remake Silent Hill 2, oraz o nowych częściach gry - plotki te pokrywają się, a gry miały być ujawnione już rok temu, ale Konami w ostatniej chwili się wycofało.

Wg. plotek co najmniej jedna z tych gier ma być czasowym exem dla PlayStation, możliwe więc, że właśnie dogadywanie tej kwestii spowodowało obsuwę. Wielu graczy chciałoby, aby Konami zostało kupione przez Sony - od dwóch lat słyszymy jednak raczej plotki o tym, że Konami woli zlecać robienie nowych wersji swoich gier zewnętrznym firmom i samemu być jedynie ich wydawcą, niż robić kolejne gry - czerpiąc jednak zyski ze sprzedaży swoich produktów, a nie ze sprzedaży działu gier wideo (Konami posiada też salony gier Pachinko o siłownie fitness). Co jakiś czas wraca też plotka, że remake Metal Gear Solid robi chińskie Virtuos.

Summer Game Fest 2022 z datą i godziną

Zastępca, a może i nawet następca E3 spróbuje nas zaskoczyć za miesiąc. Czy podoła?

Czytaj dalej »

Miejmy więc nadzieję, że ta miesiąc zostaniemy zalani potwierdzeniem tych plotek, Konami bowiem faktycznie od dawna nie zapowiedziało żadnej nowej dużej gry i nawet PES przestał dostawać już klasyczne, pełnoprawne odsłony.

Warto dodać, że w ostatnim tygodniu wyciekły cztery screeny, które wg. informatora są zrzutami z dwóch powstających obecnie gier Silent Hill, co jeszcze bardziej podsyca plotki o powstawaniu 2-3 gier.Konami odświeżyło też znak handlowy Silent Hill, co jest akurat normą jeśli zbliża się czas wygaśnięcia obecnego zastrzeżenia - ale firma przy okazji dodała do opisu serii skrót "VR" - co mogłoby oznaczać krótszą produkcję z serii, być może z datą premiery razem z PlayStation VR 2.
Naprawdę, poprosimy już czerwiec, bo dwa lata czekania na ostateczne potwierdzenie czy obalenie plotek to stanowczo za długo...

Czas czytania: 3 minut, 30 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

WRC Generations to pożegnanie Kylotonn z fanami

arrow-right
arrow-right

Pierwsze 114 gier z PS+ Extra i Premium

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: