News

Call of Duty: Warzone z kolejnym rekordem. Tytuł wypróbowało już 30 milionów graczy

Battle royale się kończy? Bynajmniej.

Gry z gatunku battle royale to wciąż stosunkowo nowy twór na gejmingowym rynku. Wraz z eksplozją popularności tego trybu dzięki premierze modyfikacji DayZ do popularnej na PC produkcji ARMA 2 w 2013 roku, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejne produkcje stricte battle royale. W 2020 roku, 7 lat po premierze pierwszego tytułu z tego gatunku wiele osób twierdziło, iż moda na gry tego rodzaju zaczyna przemijać. Jak pokazał jednak przykład Call of Duty: Warzonenic bardziej mylnego.

Darmowa adaptacja Call of Duty w klimatach battle royale od Activision od samego startu spotkała się z gigantyczną popularnością graczy. Zaledwie kilka dni po starcie tytuł uruchomiło niemal 15 milionów osób, a sam produkt niedawno doczekał się wprowadzenia wyczekiwanego trybu solowego —  Call of Duty: Warzone otrzymuje tryb solowy. Teraz czas na kolejny rekord.

Wydawca pochwalił się, iż w jego najnowszą strzelaninę zagrało już 30 milionów graczy. Jeśli ta liczba nie robi na Was wrażenia, to wystarczy pomyśleć, iż to praktycznie tak, jakby CoDa wypróbowała niemal cała populacja Polski, a to wszystko w zaledwie 13 dni od premiery!

W tytuł codziennie zagrywają się miliony, a popularni w młodszych kręgach streamerzy albo już produkcję wypróbowali, albo chociaż wyrazili nią zainteresowanie. W zdominowanym przez Apex Legends i Fortnite sektorze przyciągnięcie tak dużej liczby graczy, nawet korzystając z popularności marki, to wciąż niemałe osiągnięcie. Włodarze firmy mogą więc odtrąbić wielki sukces, który powinien w jakiś sposób ocieplić nadszarpnięty przez lata wizerunek firmy.

To, że kiedyś moda na battle royale przeminie, nie ulega wątpliwości. Dzięki powyższym informacjom wiemy jednak, że na pewno nie stanie się to w najbliższej przyszłości.

Call of Duty: Warzone
zadebiutował 10 marca na PS4, Xbox One oraz PC. Tytuł posiada polskie napisy.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 35 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

God of War doczeka się komiksowego prequela

arrow-right
arrow-right

Rząd obejmuje graczy... Grarantanną

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: