News

God of War doczeka się komiksowego prequela

W dziele dowiemy się między innymi, jak Kratos znalazł się na ziemiach nordyckich bogów.

Marka God of War pomimo wielu lat na karku wciąż ma się świetnie. Za sprawą ogłoszonego przez wielu grą dekady reboota serii pt. God of War cykl ponownie znalazł się na ustach graczy na całym świecie, osiągając imponujący wynik aż 94/100 w serwisie Metacritic, co stawia go pośród najlepszych tytułów wszech czasów.

Jednym z niewielu minusów przytaczanych przez graczy w stosunku do produkcji była niespodziewana zmiana miejsca akcji gry. W najnowszym God of War zabawę prowadzimy w krajach nordyckich, po zmianie settingu z obecnych w poprzednich częściach serii klimatów Grecji. W tytule nie mamy sposobności zapoznać się ze szczegółami wędrówki, jaką przeszedł Kratos — bohater gry pomiędzy God of War 3 a najnowszą odsłoną serii. Teraz luka ta zostanie w końcu zapełniona.

Wydawnictwo Dark Horse poinformowało, iż ma zamiar wprowadzić na rynek serię komiksów pt. God of War: Fallen God, dzięki której poznamy kolejną z przygód Kratosa, a konkretnie, stanowiącą brakujące ogniwo, historię o jego podróży na północ Europy. Autorami dzieła będą Chris Robertson oraz Tony Parker mający w swoim dorobku, między innymi poprzednio wydany komiks o przygodach Kratosa.

Utwór literacki trafi do sprzedaży 24 czerwca. Składanie zamówień poprzez oficjalną stronę wydawnictwa Dark Horse nie jest jeszcze możliwe. Nie należy spodziewać się raczej powstania polskiej wersji komiksu.

God of War to reboot bijącej rekordy popularności serii o tej samej nazwie na PlayStation 2, a później PS3. W tytule wcielamy się w Kratosa, pół-boga, który po wieloletnich bojach z potężnymi greckimi bóstwami postanawia osiedlić się na północy, gdzie ma nadzieję odnaleźć spokój. Sielanka szybko się jednak kończy, a nasz bohater wyrusza w pełną niebezpieczeństw w podróż wraz ze swoim nieletnim synem Atreusem, którego obecność niejednokrotnie okaże się dla historii kluczowa.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 38 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

W Resident Evil 3 nie zabraknie dodatkowych wyzwań dla graczy

arrow-right
arrow-right

Call of Duty: Warzone z kolejnym rekordem. Tytuł wypróbowało już 30 milionów graczy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: