Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Rząd obejmuje graczy... Grarantanną

Znaleziono ciekawy sposób, by zachęcić uczniów do pozostania w domach.

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nowy projekt pt. Grarantanna. W ten sposób politycy chcą udowodnić, że rozumieją potrzeby młodych graczy i zdają sobie sprawę, że zamknięcie szkół może być dobrą okazją do zabawy.

Czym w zasadzie jest Grarantanna ? To specjalny portal internetowy zawierający różne aktywności związane z grami. Przygotowano sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, turnieje, streamingi, kursy tworzenia gier w Unity oraz konkursy, w których będzie można zdobywać nagrody. Ministerstwo obiecuje, że każdego dnia będą pojawiać się nowe zadania.

Harmonogram zajęć znaleźć można pod adresem internetowym www.grarantanna.pl. Dodatkowo, w ramach Grarantanny został utworzony oficjalny serwer Minecraft, na którym zostanie rozegrany konkurs na tworzenie replik znanych budowli. Do dyspozycji graczy oddana jest działka i niezbędne materiały budowlane, więc będzie można wykazać się nieskończonym pokładami kreatywności.

Niezależnie od tego, jakie były motywacje rządu, warto się z tą inicjatywą zapoznać. Miejmy nadzieję na więcej takich pomysłów ze strony polityków, którzy przez ostatnie lata raczej obierali sobie gry wideo za źródło wszelkiego zła, aniżeli nowoczesną formę nauki i zabawy.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut
Niedawno pisaliśmy też o...

Call of Duty: Warzone z kolejnym rekordem. Tytuł wypróbowało już 30 milionów graczy

arrow-right
arrow-right

Nintendo żąda usunięcia projektów Mario w Dreams

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.